Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КрАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: КрАЗ

    http://imageshack.us/photo/my-images/193/012wtm.jpg/ И такова животно имаме в работата.....

    Коментар


    • #47
      От: КрАЗ

      http://www.youtube.com/watch?v=cvk9s...eature=related

      Коментар


      • #48
        От: КрАЗ

        По-интересен е автокранът КрАЗ. Самият кран е на ток. Може да се ползва и без да работи двигателя на камиона, ако му се подава трифазен ток с кабел. Някои такива автокранове се ползват за стационарни цели, без въобще да се палят с години.
        Иначе от багерите мисля, че имаше и такива с въжета. Интересни реликви.
        Последно редактирано от cecoa1; 13-12-11, 19:47.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #49
          От: КрАЗ

          Първоначално публикуван от mitko_racing Преглед на мнение
          Железните скорости: http://www.youtube.com/watch?v=RfFOLHyPpVQ

          И безупречното палене зимата:http://www.youtube.com/watch?v=LlF0p...eature=related
          Това първото изтепа жабите
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #50
            От: КрАЗ

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            Това първото изтепа жабите
            Ебаси скоростите ебаси чудото ... колко майки изяде това чудо не е истина

            Дано не ми се налага да карам такова ... особенно ако скоростите влизат така
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #51
              От: КрАЗ

              Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
              Ебаси скоростите ебаси чудото ... колко майки изяде това чудо не е истина

              Дано не ми се налага да карам такова ... особенно ако скоростите влизат така
              Просто не ползва съединителя. Ама дори и тогава се кара , обаче си трябва спокойствие и усет, с псуване и нерви, е като на клипа.

              ПП: ЧНГ
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #52
                От: КрАЗ

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Просто не ползва съединителя. Ама дори и тогава се кара , обаче си трябва спокойствие и усет, с псуване и нерви, е като на клипа.

                ПП: ЧНГ
                Може и да си прав колега.
                Най-калпавата техника която съм карал (Ц карах на Мерцедес ) е на шефа Нисан Атлеон (или нещо от сорта). Доста разбит скоростен лост , няколко пъти заварвано жило за смяна на скоростите ... и задна в нервни ситуации си е мисията невъзможна

                Добре , че не се налага да го карам вече ... а карам 410 Мерцедес 98г ... със скорости като мед
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #53
                  От: КрАЗ

                  Очевидно на клипа краза има проблем със съединителя . В случая вярното решение е гасиш включваш на трета палиш на скорост и така до място подходящо за ремонт място . Както се видя мамата не му помогна
                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  По-интересен е автокранът КрАЗ. Самият кран е на ток. Може да се ползва и без да работи двигателя на камиона, ако му се подава трифазен ток с кабел. Някои такива автокранове се ползват за стационарни цели, без въобще да се палят с години..
                  С такъв щях да се убия в казармата . По принцип си го караше старшина но като той беше отпуска ме сапунисваха мен и още един войник защото имахме тапии за автокранисти . Трябваше да вадя едни агрегати през две стени стрелата на това чудо е съставна при нужда се удължава с допълнителни елементи само че това никой не го е правил. Цял ден правих сухи тренировки защото на такъв кран се качвах за първи път но явно не уцелих точния наклон почнах да вдигам гледам стрелката претоварване няма и си вдигам по едно време нещо ми стана неудобно обръщам си главата а на тоя кютук предните гуми висяха вече едни поне 30 сантиметра във въздуха . Пуснах го обратно и за бронята вързахме един Урал и така успяхме да извадим агрегата . Късмет извадих че задните пети някак си се забиха в асвалта и не подадоха . Това чудо на руската техника е на електродвижители и реагира на всяка команда с голямо закъснение . Господ ни пазеше тогава .
                  Последно редактирано от sek.1; 01-01-12, 05:59.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: КрАЗ

                    Първоначално публикуван от mitko_racing Преглед на мнение

                    И безупречното палене зимата:http://www.youtube.com/watch?v=LlF0p...eature=related
                    Някой забеляза ли манометъра за въздуха - беше на 7 атм. т.е. не много преди момента на палене двигателя е работил или по системата няма никакви загуби на въздух.
                    А за лесния старт на ЯМЗ-а на студено не споря.

                    Коментар


                    • #55
                      От: КрАЗ

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      По-интересен е автокранът КрАЗ. Самият кран е на ток. Може да се ползва и без да работи двигателя на камиона, ако му се подава трифазен ток с кабел. Някои такива автокранове се ползват за стационарни цели, без въобще да се палят с години.
                      Иначе от багерите мисля, че имаше и такива с въжета. Интересни реликви.
                      Аз съм карал такъв Краз-докато учех за кранист в СМ-то на "Възраждане". Имахме такъв на полигона в Горубляне!Зимата палеше без проблеми,но крана го въртяхме на ток както казваш,и дори на нафта...Тогава нафтата беше мнооого ефтина.Наливахме я с едни тенекета от сирене...голяма веселба беше
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #56
                        От: КрАЗ

                        Някога с един КамАЗ брах доста ядове със съединителя... Та се е случвало да го карам по цял ден без съединител и то даже по изкопи. Нито го гасях на тръгване, нито псувах... просто му бях свикнал. Ако се возеше при мен някой, нямаше и да познае, че карам без съединител.
                        При него диференциалите беха такива, че първия кардан можеше да се завърти на ръка по над 1/3 оборот(абе към половин даже) докато се оберат луфтовете. Съответно първа предавка е с прави зъби... и на малки обороти, малко по рязко се включва, и с усет се подава леко газ точно когато се оберат луфтовете та да не изгасне мотора...Нагоре вече е лесно... Лошото е, че не могат да се ползват бързи/бавни, без натискане на съединителя. Обаче при мен проблема беше в счупени палци, та привода на съединителя си работеше, въпреки че той не отделяше. Та така си имах и бързи/бавни– с натискане на съединителя си включваха... Абе здрава кутия излезе...
                        Иначе на стартер и на скорост е ясно, ама трета скорост май ще му дойде голяма дори и на КрАЗ-а. А трябват и читави акумулатори. Доколкото знам стартерите на КамАЗ, КрАЗ и други дизелови руски камиони са еднакви.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #57
                          От: КрАЗ

                          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                          Някой забеляза ли манометъра за въздуха - беше на 7 атм. т.е. не много преди момента на палене двигателя е работил или по системата няма никакви загуби на въздух.
                          А за лесния старт на ЯМЗ-а на студено не споря.
                          Пален е бил,няма руски дарак който да държи въздух повече от 20минути след изгасяне!
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #58
                            От: КрАЗ

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            ...няма руски дарак който да държи въздух повече от 20минути след изгасяне!
                            Има, има...Зависи от поддръжката.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #59
                              От: КрАЗ

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Доколкото знам стартерите на КамАЗ, КрАЗ и други дизелови руски камиони са еднакви.
                              Може да имат малки разлики в захващането за кожуха, но работят на напрежение 24 волта, тъй като руската техника не се слави със лесно палене през зимата. Честита Нова Година

                              Коментар


                              • #60
                                От: КрАЗ

                                Първоначално публикуван от buhler Преглед на мнение
                                Може да имат малки разлики в захващането за кожуха, но работят на напрежение 24 волта, тъй като руската техника не се слави със лесно палене през зимата. Честита Нова Година
                                Не мисля че руската техника не пали през зимата. Виждал ли си как пали МАЗ при минус 20 градуса?
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X