Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КрАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: КрАЗ

    http://www.youtube.com/watch?v=f1EbSncdiOo

    http://www.youtube.com/watch?v=oh6MLmXlFTw

    http://www.youtube.com/watch?v=LUu9OalW_gc

    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen

    http://www.youtube.com/watch?v=fpndSXmX8e0
    Последно редактирано от Самодържец; 27-02-13, 12:27.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #92
      От: КрАЗ

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Легендата гласи че главния конструктор хванал жена си с един шофьор и на другия ден на чертожната дъска създал такава машина че след 8 часа в нея шофьора направо да пада и въобще да не му е до жени
      и уточнението - шофьора бил българин, и се казвал Красимир, та оттам идвало и името КраС ( така ми го разправиха моабета преди години )
      иначе за Кременчуг е ясно, де

      Коментар


      • #93
        От: КрАЗ

        Имахме комшия, който цял живот бе работил именно с Краз. След 40 год. работа като шофьор на людоеда бе оглушял почти напълно. Четеше по устните на хората какво му казват...
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #94
          От: КрАЗ

          С малко се е разминал след толкова години човека .
          Последно редактирано от sek.1; 27-02-13, 18:50.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #95
            От: КрАЗ

            Поредния изгъзен тунинг за арабите, те си падат по такива неща.Според мен това не е сериозен бронетранспортьор, най-малкото заради силуета, повечето конструктори се стремят да намалят височината(дори и с компромис с клиренса) за да постигнат по-малка забележимост.Даже няма и амбразури.С това могат успешно да си разкарват частите в мирно време.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1361865341_kraz.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5460712Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KRAZ-ASV-APC-2013_bd.t.jpg
Прегледи:1
Размер:28.1 КБ
ID:5460713Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kraz_04.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5460714

            Аз бих се обградил с един краз пълен с ей такива войничета
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1360064595_kraz-bronik.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5460715
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #96
              От: КрАЗ

              Изгъзици всякакви: http://www.planepictures.net/netshow.php?id=1071630
              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

              Коментар


              • #97
                От: КрАЗ

                И руснаците отдавна произвеждат според желанието и спесификациите на клиента . Искаш БТР с телевизор ; мини бар ; соларим ; джакузи и машина за пици плащаш и го получаваш .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #98
                  От: КрАЗ

                  Искаш да кажеш украинците.Работата е там, че май нема общо с БТР, а си е обикновен камион с кафез.Има си спецификация по СТАНАГ, обаче аз не ги разбирам тия неща.
                  The other main point for security services representatives was a range of protection levels from STANAG 4569 Level 1 to combination of STANAG 4569 Level 3 and STANAG 4569 Level 4
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #99
                    От: КрАЗ

                    Всички в тоя свят гледат да угодят на клиента без значение дали са руснаци ; украинци или французи и американци . Въпроса е да си даде парите с усмивка а дали това което е купил върши някаква работа е друг въпрос . Може някой шейх да иска да си вози харема
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: КрАЗ

                      Здравейте ,я сега някой да разкаже който е запознат по въпроса, преди години служех в горна баня там имаше някакви кразове по стари казваха, че са двутактови но ми е интересно каква е работата на този ДВГ,благодаря.

                      Коментар


                      • От: КрАЗ

                        КрАЗ 214 с двигател ЯАЗ 206. Двутактов дизел с изпускателен клапан само и нещо като турбо за захранване на двигателя с въздух.
                        На руски: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%90%D0%97-206

                        Коментар


                        • От: КрАЗ

                          Двутактовите дизели са много готина играчка, за съжаление - нещо не се вписват съвсем в еконормите и затова ги отказаха, поне така мисля, не съм 100% сигурен за причината. Забавлявал съм се с АТЛ с такова чудо - изстрелва се като спорта кола и то при скромните 4 цилиндъра и около 4 литра работен обем. Ако се загледаш по спецификациите на дюзите, става още по-интересно.
                          Дали има Краз с двутактов дизел - не знам.

                          P.S. Явно има. "Нещо като турбо" всъщност е механичен компресор, без него не минава номера.
                          Последно редактирано от tef4o; 12-03-13, 07:48.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: КрАЗ

                            Защо ми се струва, че преди време бях писал в тази тема, но не мога да си намеря мнението ...

                            Преди 5 години, моят съсед на село се впусна в приключение с този КрАЗ.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006030617.jpg
Прегледи:1
Размер:59.9 КБ
ID:5460900
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006030616.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5460901
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006030619.jpg
Прегледи:1
Размер:74.6 КБ
ID:5460902

                            Оригинално беше с двутактов шестцилиндров дизел и дървена рамка на кабината, пневматично усилване на волана 6х6. Почти нов.

                            Та този двигател беше т.нар. Помпа-Дюза, същата система като на Фолксваген, но в по-първобитен вид. Двигателя беше мощен, но искаше винаги да се държи в обороти. За това и гореше към 100л нафта на 100 км .

                            Всъщност тогава комшията купи два КрАЗ-а. Втория беше бордови 6х4 с по-новия V8 дизел.

                            От двата камиона направи един. На този му присади V8-ка и смени пневматиката с хидравлика. Монтира и крановата уредба. Стана машинка за чудо и приказ. Готова за превоз на трупи от гората. С новия мотор разхода беше към 40/100, доста по-приемлив

                            Тия ламарини, грундираните, около фаровете също ги нямаше оригинално. Фаровете стърчаха самостоятелно от калниците.

                            Но точно когато беше готов, пропадна работата в гората. За това го продаде. Взеха го някакви хора от с. Сърница, Велинградско. Сигурно още движи някъде там
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: КрАЗ

                              В корабостроенето се използват двутактови дизелови двг, мисля че някъде из форума е писано и за това.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: КрАЗ

                                Двутактовия руски дизел, е малко извън темата, но щом повдигнахте въпроса, историята е интересна.
                                Всъщност, тези два двигателя - ЯАЗ 204 и ЯАЗ 206(различават се само по броя на цилиндрите), са лицензни копия(с малки изменения) на американските 4-71 и 6-71, производство на Детройт дизел, дъщерна на Дженерал мотърс. В Америка това са цяла серия с означение 71(работния обем на един цилиндър в кубически инчове), включваща двигатели с различен брой и разположение на цилиндрите и максимална унификация(от 1 до 24 цилиндъра и от 10 до 1800к.с). Първите мотори от тази серия излизат 1938г.(в СССР лицензните излизат през 1947г). От начало са само редови, но впоследствие се правят и V-образни(означават се с "V" например за шестцилиндровия 6V-71). Имат и модификации с турбокомпресор, освен механичен на Рут(т.е. и с двата едновременно, означават се с "T", след означението на мотора). Широко разпространена серия мотори са, много известна, получила многобройни прозвища(за различните мотори). Вграждали са се на много места, от култовите американски магистрални влекачи, през тамошните автобуси, по-малките камиончета(от размера на руски ГАЗ 53), та до земеделска и строителна техника(валяци, грейдери, булдозери и пр) и дори в разни танкове, както и във флота(http://www.tugboatenthusiastsociety....rn-DD71-01.htm)

                                Например интересен факт(за мен). В един от култовите американски автобуси(PD-4501_Scenicruiser) произвеждани от GMC тогава специално и само за компанията Greyhound, отначало са били поставяни едновременно два четирицилиндрови двигателя(4-71) със сложна трансмисия, а впоследствие при появата на V-образните са подменени с един V8(8V-71).
                                Двигател от тази серия е слаган дори на автобуси Икарус, в САЩ.
                                Детройт дизел, правят и други двутактови дизели на същия принцип с различен обем на цилиндър, от други серии.

                                ПП: В you tube има доста клипове с двигатели от тази серия, на който му е интересно може да потърси. Ето само пример, на нещо което прилича на КрАЗ, но вместо с шестцилиндров мотор (ЯАЗ 206), е с двойно по-голям от същата серия(12V-71)- http://www.youtube.com/watch?v=XGrX_5aOlJw).
                                Последно редактирано от cecoa1; 12-03-13, 12:05.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X