Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Германски Airbus падна в Алпите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Германски Airbus падна в Алпите

    Бог да прости жертвите.
    _______________
    Пътнически самолет Airbus A320 се е разбил в Южна Франция, съобщават световни агенции.
    Инцидентът е станал в Алп дьо От Прованс, паднал е до град Дин льо Бен, който е столица на департамента. На борда на самолета е имало 142 пътници и шестима души екипаж.
    Самолетът е пътувал oт Барселона до Дюселдорф.
    Самолетът е на авиокомпанията Germanwings - нискотарифното дружество е собственост на "Луфтханза".
    От Germanwing казаха, че все още нямат потвърждение за катастрофата.
    Не знаем все още какво се е случило с полет 4U 9525. Ако страховете ни се потвърдят, това е черен ден за „Луфтханза". Надяваме се да открием оцелели, каза говорител на "Луфтханза".
    Френското издание Le Figaro отбелязва, че самолетът е катастрофирал до планинското селце Барселонет, в южната част на Френските Алпи, на около 100 километра северно от град Ница.
    Вестникът допълва, че самолетът е трябвало да излети 9:35 ч. местно време от Барселона, но е излетял със закъснение в 10:01 ч.. 10:47 часа екипажът на самолета е сигнализирал на диспечерите за проблем и към 11:20 ч. е изчезнал от радарите. Самолетът е трябвало да пристигне в Дюселдорф в 11:55 часа.
    Бил е на 2 хиляди метра височина, когато е изчезнал от радарите.
    Според френски метеоролози в момента на катастрофата метеорологичното време е било благоприятно.
    Френският премиер Мануел Валс е изразил опасенията си, че всички на борда са загинали, цитиран от „Билд". Премиерът потвърди, че са намерени отломки от самолета и че са изпратени спасителни екипи на мястото на катастрофата. Валс организира среща на кризисния щаб.
    Френският президент Франсоа Оланд също каза, че не се очаква да има оцелели. По думите му мястото, където е паднал самолетът, е труднодостъпно.
    Транспортният министър на страната потвърди, че няма оцелели.
    Нямаме информация за пасажерите, екипажът е германски, зaяви пред news.bg говорителят на МВнР Бетина Жотева.
    Le Monde пише, че 80 пожарникари и повече от 200 полицаи са се отправили към мястото.

    Моделите А320 имат между 150 и 180 места.
    Самолетът е доставен на „Луфтханза" през 1991 година. До 2003 г. е летял за "Луфтханза". Първият му полет е ноември 1990 година.

    През последните месеци "Луфтханза" е раздирана от стачки на пилотите и персонала.
    _____________

    Цитирам нюз.бг
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

  • #2
    От: Германски Airbus падна в Алпите

    Гадна работа... Според flightradar24 малко след достигане на крейсерска височина FL380 започва що годе интензивно равномерно снижаване (с малко над 3000ft/min)...
    Праволинейно без никакво отклонение от курса, и с поддържане на що годе постоянна скорост... Достига височина 6800ft в район, където има върхове над тази височина...
    И изчезва... Като че ли още не е потвърдено за подаване на какъвто и да е сигнал за авария от страна на екипажа...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Германски Airbus падна в Алпите

      Четох, че е подал сигнал за проблеми в 10:40 , а е изчезнал в 11:20!
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Германски Airbus падна в Алпите

        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
        Четох, че е подал сигнал за проблеми в 10:40 , а е изчезнал в 11:20!
        Грешна информация... Излита около 09:00 UTC, а последния сигнал е около 9:40UTC...
        http://www.flightradar24.com/data/fl...u9525/#5d42675
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Германски Airbus падна в Алпите

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Гадна работа... Според flightradar24 малко след достигане на крейсерска височина FL380 започва що годе интензивно равномерно снижаване (с малко над 3000ft/min)...
          Праволинейно без никакво отклонение от курса, и с поддържане на що годе постоянна скорост... Достига височина 6800ft в район, където има върхове над тази височина...
          И изчезва... Като че ли още не е потвърдено за подаване на какъвто и да е сигнал за авария от страна на екипажа...
          Според съобщения в пресата, миналата година е имало случай, в който Ербъс А321 на Луфтханза внезапно е започнал да се снижава без намесата на пилотите. Била се задействала някаква система за сигурност, която реагирала поради грешни данни подадени от дефектирал датчик ...

          It emerged today that a safety warning was issued last year when a sister plane of the one involved in today's disaster suddenly lost altitude.

          The European Air Safety Agency (EASA) issued an Emergency Airworthiness Directive after an Airbus A321 went into an uncontrollable dive north of Pamplona, Spain before pulling out.

          According to the safety warning, the Lufthansa jet, with 109 passengers and crew aboard, was at 31,000 feet when it started to descend without any input from the pilot, at a rate of 4,000 feet per minute, before the flight crew managed to regain control at 28,000 feet.

          According to the EASA, a safety system designed to protect the jet reacted to incorrect data due to a faulty sensor.

          The safety warning related to all Airbus A318, A319, A320 and A321 – including the Airbus A320 involved in today's disaster.
          "Умните" машини са хубаво нещо, докато нещо не ги прихване ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Германски Airbus падна в Алпите

            Чавдаре, възможно е stall protection да е сработила, мислейки, че самолета ще се срине, но това е освен че е рядък случай, но и е лесно отстраняем 'проблем' - пилота може да промени 'правилата' за управление с едно просто превключване на ключе, дори и автоматиката да не е превключила автоматично, усещайки проблемния сензор, сравнявайки го с втория дублиран и третия - 'референтния' сензор (normal law->alternate law->direct law).
            Дори и в твоя случай са се оправили за под минута, загубвайки 3х фута... А тук са загубили над 32000 фута, спускайки се над осем минути без обявяване на проблем (поне засега такава е информацията)..
            Последно редактирано от slowtraveler; 24-03-15, 17:20.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Германски Airbus падна в Алпите

              Светла им памет на жертвите.

              До изясняване на причините - всякакви "по подразбиране" обвинения и дълбокомъдрия ще бъдат трити, независимо дали са виновни електроники, малки зелени същества от Алфа Кентавър или комбинации между тях и пилотите.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Германски Airbus падна в Алпите

                Лоша работа....
                http://www.francetvinfo.fr/faits-div...is_857811.html
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Германски Airbus падна в Алпите

                  Слоу, е не разбирам Френски.
                  Гугъл-преводач е шантав.
                  Преведи със собствени думи набързо, ако обичаш!
                  Кое точно е "лоша работа"?
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • #10
                    От: Германски Airbus падна в Алпите

                    Френски не разбирам. На видеото се виждат остатъците от самолета - дезинтегриран ......... Склона е обсипан с малки парчета от това, което е било самолета и пасажерите
                    Според сайта на BEA (френското бюро за разследване), техни седем специалисти, заедно с трима от BFU (немското бюро за разследване), както и специалисти от Airbus и CFM International пътуват към мястото на аварията за да се заемат пряко с разследването.
                    Планирана е пресконференция за утре 16:00 (явно френско време)...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Германски Airbus падна в Алпите

                      Все съм си мислел, че самолет с доста пълни резервоари задължително би се запалил при такъв удар. Такова разпрашаване на самолет не бях виджал досега. Ако на МH370 му се е случило нещо подобно, нищо чудно, че не могат да го намерят.

                      Единственото хубаво е, че никой не се мъчил.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Германски Airbus падна в Алпите

                        Приемам че са се издУшили, и машината плавно е паднала, защо - не знам....
                        Това по данни от обществените медии.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Германски Airbus падна в Алпите

                          Та то няма по-голямо парче от 1 квадратен метър?!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Германски Airbus падна в Алпите

                            На видеото нещо не виждам мястото на удара, а отломките са така разпръснати, че ме навежда на мисълта, че се е разпаднал преди да удари земята.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Германски Airbus падна в Алпите

                              Много странна катастрофа - след достигане на максималната височина плавно снижаване и разбиване! При това всичко това в течение на 7-8 минути! За това време няма начин пилотите да не са се свързали с земята, да кажат какво става, защо самолета се снижава и така нататък!
                              П.С. Имало е и две бебета. Да почиват в мир всички загинали!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X