Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Впрочем по сходни причини и нова атомна централа няма, и други работи.
    Мнение на Bogoljub Gagic
    Точно това е причината. Борисов не се разбра с руснаците за своето "дялово участие" в далаверата "Белене". Р.Овч. му подля вода. Иначе лично Борисов щеше да реже лентичката на строителната площадка и да прави "първа копка".

    Мнение на Bogoljub Gagic
    АЕЦ ша са строЙ. Другарете от "Росатом" ще развържат кесията, Р.Овч. ще плачка осиротял и обезпаричен, а Боко ще обяснява колко важен и необходим е АЕЦ-о за да паднат цените на тока, както е обещал.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Няма такова нещо като "гарант на сигурността". Нито пък за устройството на нашите ВВС е пряко от значение колко самолета имат съседните държави.
      Ясене когато става дума за 3% от БВП или като разход от бюджета 8%, за нещо което не е гарант. Съжалявам аз съм практик а не романтик.
      След като не е гарант ( по конституция армията трябва да гарантира сигурността и независимостта... ) тогава тези 5 самолета за какво са - за да кажем че имаме, за да ги покажем на парада ...
      Тези пари са почти 2/3 от бюджета на здравната каса, определено с тях могат да се спасят стотици ако не хиляди животи, да се похарчат за образование ..
      Дори да се дадат да се строят кораби в бг , пак 3/4 ще се върнат в бюджета под формата на данъци.
      А сега какво да ги дадем за парад? - да прелетят на жълтите павета - ако е хубаво времето.

      Старите хора са го казали, на гол тумбак -чифте пищови

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Освен да дръгнеш клавиатурата какво по-точно искаш да кажеш?!? Че не са ти симпатични пилотите ли?!? Те сигурно ще си го преместят в другия крачол.
      Ама ако искаш - предложи в пионерската организация да ги уволнят всичките и да назначат нови, с правилно отношение към мероприятията на "народната" власт. Или просто да закрият въоръжените сили и ВВС в частност.
      Щото с по 30-на часа нальот все едно че ги няма.



      Не "почти", а съвсем съм си прав. А ти пак напъваш вратни жили по опорните точки. Не човек, а джилязу ...

      По едно време, някъде към 90-те, в някои западни страни си беше съвсем законно да дават рушвети на пазари, където това е "обичайна практика". И си даваха като стой та гледай.
      Примерно, французите бяха давали в Пакистан (за да стане сделка с подводници), ама не платили всички дължими суми, та избухна скандал. Англичаните, дето ги даваш за пример, бяха почнали разследване срещу БАЕ за рушвети при продажби на Торнадо и Юрофайтър на Саудитска Арабия. Ама май нещо го смотаха "в интерес на националната сигурност" ...
      Имаше скандали и в Германия с рушвети от Сименс за гръцки политици, в т.ч. свързани с покупката на ракети "Патриот". И не е само Сименс. Имаше обвинения и разследвания за корупция при оръженийни сделки с Гърция и срещу Даймлер (за доставка на военни автомобили); срещу Краус Мафай (танкове Леопард) и Райнметал (зенитни оръдия).

      Така че опорката ти "само шведите дават рушвети" определено издиша. Всички дават, особено при сделки в Третия свят или по на изток. Просто при сделки (особено междуправителствени) в по-цивилизованата част на света вероятността акото да удари вентилатора е по-голяма, поради което има по-голяма сдържаност.

      Ама някои пък не дават рушвети, а разчитат на своята мощ за да оказват политически натиск за взимане на "правилно решение" ...

      П.П. И да не съм те видял да говориш лошо за МиГ-29, че ще те наковладя на дружинния ти ръководител. Ако се вярва на ТВ-тата, правителството поставяло на първо място модернизацията на наличните хвърчила. Т.е. ще прави това, за което миналата година казваха, че е безсмислено, защото ще струва колкото покупката на нови самолети, без да носи нови възможности ...
      Не с какво гаменското ти поведение във форума помага на дискусията.
      В първата си част на поста държиш да чувствам симпатии към пилоти. Добре симпатични са ми . Но това с какво променя факта че сме най бедната страна в Европа и се опитваме да изхарчим парите си за самолет а хората умират в болниците или по зле докато чакат спешна помощ.
      А после ми обясняваш че все пак те почти не летят...

      А за опорки , моля .
      Как да го разбирам оправдаваш шведите с какво- че всички са давали - това ми е чудно как го приема президента.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        ...става дума за 3% от БВП или като разход от бюджета 8%...
        Кое е това, дето за него е думата?
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          ... по конституция армията трябва да гарантира сигурността
          Аз като скромен специалист по сигурност мога да кажа само че ако нещо невъзможно е написано в конституцията това говори зле за конституцията и компрометира и другите неща написани там. То не е и единственото невъзможно нещо написано там.

          Впрочем аз не държа да имаме самолети, предполагам че има и други решения на конкретните задачи за които ги гласят. Нещо повече, подозирам че най-добрите решения, известни на специалистите, въобще не се обсъждат в дневния ред, защото нямат електорален потенциал.

          Обаче да поставяш на кантара далаверите в авиацията срещу далаверите в здравеопазването - не, мерси. В здравеопазването пари има достатъчно, проблемите са другаде. В авиацията с наличните пари не може да се направи нищо и при най-добра организация. Затова са и дискусиите за пари на национално ниво.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            biol Пропусна да кажеш за влаковете, пенсиите, учителите ... и т.н. и т.н. Стига да не се дават средства за армията.Там едни 30000 с голям зор.Не са толкоз много гласоподаватели нали.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Проектобюджетът на РеСпубликата в момента се обсъжда нашироко в медиЙте. Нещо нема пари за самальоти в него?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Ех, ако преди имаше толкова нихилисти, България от много години нямаше да я има на картата. Между другото, какво още ви задържа тук? Що не отидете всичките в "белите" държави и да се свършва?
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Айде сега нихилисти. Скептицизмът към правителството не значи неглижиране на родината.

                  А ако нещо нашата политическа класа реално не иска, това е война. Защото хората които се върнат от нея ще имат съвсем точна представа какво ще направят в София.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    ...
                    Не с какво гаменското ти поведение във форума помага на дискусията.
                    В първата си част на поста държиш да чувствам симпатии към пилоти. Добре симпатични са ми . Но това с какво променя факта че сме най бедната страна в Европа и се опитваме да изхарчим парите си за самолет а хората умират в болниците или по зле докато чакат спешна помощ.
                    А после ми обясняваш че все пак те почти не летят...

                    А за опорки , моля .
                    Как да го разбирам оправдаваш шведите с какво- че всички са давали - това ми е чудно как го приема президента.
                    Както казваше на времето един даскал "Ученика, всяка граница си има търпение". Като човек ден след ден гледа тъпо, но упорито тролене, току му идва търпението на границата ...
                    В момента също пееш песничка по зададен тон - противопоставяме военните на медици, учители и т.н. Направо да се просълзи човек от дълбоката ти загриженост за умиращите по болниците. Ама мълчиш като наакан за това, че парите, които няма да дадем за нов самолет, ще ги даваме (и май не по-малки) за да "модернизираме" (по-скоро да крепим някакси) безвъзвратно одъртелите МиГ-ове. Мълчиш, за да не изкривиш единствено правилната линия?

                    Та, попитах те ти какво предлагаш? Да ликвидираме въоръжените сили? И като го направим, и хората ще спрат да умират в болниците или докато чакат линейка? Да, ама не. Директно да забият милиард и половина отгоре в здравеопазването - пак ще си остане същата кочина. В нереформирани системи колкото и да наливаш пари - резултатът все ще е никакъв. Каца без дъно ...
                    Отделно, дето парите едва ли ще отидат за бедните хорица, за които си се разплакал. По-скоро ще потънат в нечии джобове през ремонтирани отново и отново участъци от пътища, стадиони и фитнес площадки в села с по 100 баби, луксозни поръчкови джипове с фул екстри и т.н.

                    А ликвидирането е лесно. Пък и опит имаме. И селското стопанство го ликвидирахме така, че сега ядем домати от Турция, ябълки от Полша, боб от на майната си ...

                    Ама, както показва практиката, възстановяването на нещо ликвидирано нито е лесно, нито може да бъде направено бързо, дори и да ти се появят отнякъде едни пари.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Айде сега нихилисти. Скептицизмът към правителството не значи неглижиране на родината.

                      А ако нещо нашата политическа класа реално не иска, това е война. Защото хората които се върнат от нея ще имат съвсем точна представа какво ще направят в София.
                      Не говоря за правителството. Те са ясни. Визирам някои други...
                      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                        Ех, ако преди имаше толкова нихилисти, България от много години нямаше да я има на картата. ....
                        Абсолютно си прав... За съжаление аз не мога да дам смислен отговор какво още ме задържа тук... Уморих се да се боря със системата... Уморих се лакоми задници да пречат да се случват поне част от нещата, само и само за да си напълнят гушите... И на други места е пълно с лакоми задници, но поне част от нещата ги правят... (това ми напомни вица за американския и българския политик, които си разменили визита. Американеца - луксозна вила с 20 стаи. Парите откъде? - Ами виждаш ли тази магистрала - вместо 5 я направих с 4 ленти в посока, а остатъка от парите - за вилата... Българина - огромен палат, със 100 стаи. Парите откъде? - Ами виждаш ли онази магистрала... - Не? Ами не я виждаш, щото всичките пари отидоха в палата ....)
                        Затова и преди месец имах сериозен разговор със сина ми и мисля засега го разубедих да се връща в България като завърши университета (въпреки, че той имаше настройка да се връща)...
                        Което вече е началото на края....
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          И като си отидеш от този свят, колко от тези спални ще отнесеш?
                          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Нещо ми се върти в главата, че преди няколко години (Русия все още, небеше вероятният противник, т.е преди 2014г.), пак имаше някаква сага с двигатели за МИГ29, някакви закъснения, проблем с ремонтите и т.н.

                            ПП: Към biol - бюджета за здравеопазване за 2018г. се предвижда да е около 4.7 млр лева общо, та парите за самолетите не се и доближават до 2/3, още по-вече, че няма да се дадат за 1 година.
                            Последно редактирано от Anyuser; 24-10-17, 23:07.
                            Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
                              Нещо ми се върти в главата, че преди няколко години (Русия все още, небеше вероятният противник, т.е преди 2014г.), пак имаше някаква сага с двигатели за МИГ29, някакви закъснения, проблем с ремонтите и т.н....
                              Доколкото се сещам тогава вървеше бартера по 'изчистването на задълженията', и всичко вървеше добре...
                              Да, при такъв процес винаги противниците на приятелски и взаимоизгодни сделки могат да хвърлят димки (подхвърляйки повърхностна и подвеждаща 'информация'), просто защото процесът е доста сложен и в процеса на работа възникват достатъчно спънки, които могат да изменят (напълно договорно) срокове, цени и т.н...... И това го е имало не само в нашата преса - чел съм много сходни 'информации' и в руски медии - колко лошо и неизгодно било това сътрудничество... Различни лобита се борят за надмощие...
                              Но в момента има нещо доста по-дълбоко в кризата... От една страна се твърди, че руснаците не били доставили формуляри за експлоатацията им... Не знам точно какво съдържа формуляра, но съвсем логично предполагах, че включват кога, при какви режими и колко часа е навъртял двигателя... И което наистина е важно да се знае при покупка на такова изделие (все едно - реалния километраж на автомобил, и историята му)..
                              За мое учудване по телевизията гледах интервюта, че 'нямали документация със списъка на пилотите които са летяли с конкретния двигател', което поне на мен ми звучеше като абсурд...
                              Да, не съм запознат с конкретната документация и може и да греша, но ми се струва най-малкото глупаво да се иска такава информация...
                              От друга страна, вярно, че сделката е по времето на Ненчев, но пък такъв 'пропуск' влияе на репутацията на руснаците - виж колко време вече ги разнасят, че 'били скрили информация за двигателите'...
                              А в същото време една отявлена русофобка (с видимо спуснати 'опорни точки') преди малко по телевизията се пенеше, как цялата сага била инспирирана от русофилите?!! Шантава работа...
                              Което ме навежда на мисълта, че отново някой е взел някакви пари на джоб, пък друг иска да му ги измъкне...
                              Последно редактирано от slowtraveler; 25-10-17, 00:23.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Кризата си е една и съща и преди, и сега - става въпрос все за рушвет/взятка/откат, и от двете страни. Предполагам че днешния спор е защото по-рано са делили "по братски" а днешните наши "русофили" вече искат да е "по равно".

                                ПП: на писано от журналист вяра - 1%(но и за него съмнения 50:50) и не че непременно иска да излъже - толкова си може явно. Имам такова впечатление, не знам кой точно е виновен (журналисти ли, редактори ли, собственици ли, стремежа за сензации ???), но неграмотността е тотална, особено за по-специализирани въпроси (в смисъл - пишат и се говорят абсолютни глупости, като в цитат от часови вестник преди около 15 години "японска фирма създаде микродвигател, който работи с напрежение на тока 1.2W" !? ), а повечето днешни политици са и по-зле.
                                Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X