Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
    Биол , не ти ли омръзна да си толкова пристрастен и едностранчив? Дразниш вече.
    Чакай де, таман да захлеби човека от партийната каса и ти го секваш. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:facepalm.gif
Прегледи:5
Размер:1.4 КБ
ID:5768437

    По темата - парите няма да отидат за самолети. И за нова сухопътна техника няма да има. Сега ще вдигнат заплатите на военните, колкото да им замажат очите и ще увеличат "социалните" разходи, за да замажат очите на обществото, а останалото ще откраднат/дадат за магистрали.
    Зер 2020 г. наближава със страшна сила и европарите ще спрат...
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Уф , нали знаеш приказката за кучето и кервана. Да го кажа по друг начин - смешен си . /За Биол се отнасяше/
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Всъщност, защо американците не дават на изплащане на верните си слуги ?? Ако някой знае, нека обясни, моля.
        Нещо си се объркал, верни слуги на американците са само на думи, лижат краката обаче на тоя дето ги създаде това което са сега. Опитай се да познаеш кой е тоя.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          Чакай де, таман да захлеби човека от партийната каса и ти го секваш. [ATTACH=CONFIG]932247[/ATTACH]
          Знаеш ли колко поста ми трябва за да ме приемат в ГЕРБ

          Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
          Уф , нали знаеш приказката за кучето и кервана. Да го кажа по друг начин - смешен си . /За Биол се отнасяше/
          Чувствам се конфузно - разбирам какво искаш да кажеш, но ако приемем развитието на нещата (посоката на кервана) явно няма да купуваме грипени, кой е кучето и кой е смешен ?

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            При тая ситуация с армията и с грипени и без грипени все тая - Военни няма . Само тлъсти тулупи дето мислят само какво да извлечат. То ако имаше нямаше да сме на тоя хал 28 години.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              Знаеш ли колко поста ми трябва за да ме приемат в ГЕРБ


              Чувствам се конфузно - разбирам какво искаш да кажеш, но ако приемем развитието на нещата (посоката на кервана) явно няма да купуваме грипени, кой е кучето и кой е смешен ?
              А имайки предвид, кой и как защитава последните циркове на ГЕРБ, кой ще ти повярва, че не си им фен?
              Щото каквито и причини да си търсят за парлама, истината е, че не им се купува самолет баш сега. А точно те обясняваха, че това е абсолютно необходимо, и по-изгодно от ремонт на старите самолети. Ако искаха, до сега да са определили други критерии,и нов конкурс, само заради опцията за разсрочено плащане на F16(евентуалната опция де). Без въобще да им трябват други оправдания.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                А имайки предвид, кой и как защитава последните циркове на ГЕРБ, кой ще ти повярва, че не си им фен?
                Щото каквито и причини да си търсят за парлама, истината е, че не им се купува самолет баш сега. А точно те обясняваха, че това е абсолютно необходимо, и по-изгодно от ремонт на старите самолети. Ако искаха, до сега да са определили други критерии,и нов конкурс, само заради опцията за разсрочено плащане на F16(евентуалната опция де). Без въобще да им трябват други оправдания.
                Форума не е само за членове и симпатизанти на БСП и нормално е да има и инакомислещи.
                Не съм фен на ГЕРБ , но не мога да отрека че ми харесват някой политики. Примерно за първи път в новата история това е партията при която , ако се появи съмнение за корупция и нарушаване на закона веднага биват махнати или си подават оставка. Нещо което до сега не се е случило нито веднъж в БСП

                А в случая със самолетите мнението ни съвпада.
                Знаеш ли колко пари са 1.5 милиарда българска лева? Това са 3% от БВП на стараната.
                3% от БВП на най бедната страна който ще ги изхвърлим зад граница.
                Чисто икономически- тези 3% като ги изнесем зад граница ще върнем икономиката ни с поне 2години. Това си е направо самоубийство
                Чисто теоретично ако ги дадат за пиени и ядене - заради преки и косвени данъци ще се доведе до повече приходи в хазната- респект-ръст.
                3% от БВП или ако искаш по лесно - това е почти 5% от бюджета на страната- или по лесно половината от здравеопазване.

                А с купуването на 8 самолета , кажи какво ще донесе на България- какъв приход биха донесли , дори няма да имаме и не пряка полза

                ето мнението ми от преди година
                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                Тук идва малко по горчивата истина – готвим се да похарчим 3 000 000 000 за да има с какво да си играят пилотите ни . ФАКТ.

                За да има с какво да си играят родните пилоти и да показват на парад.
                Зная че с тази тема ще издразня много хора, но за мен, политиците и „съветниците” се опитват да похарчат огромна сума за бг – без никакъв , абсолютно никакъв ефект за сигурността. А камарата родолюбци във форума им приглася.
                Кое е най ефективното оръжие за защита ?
                Айде скочете и ми обяснете как с тези 10, Ф16 ще се защитим. В реален (пу да не чуе дявола) конфликт какво биха свършили
                Дали това не се превръща в най скъпото ни шоу - ако го смятам се пада по 1000лв на човек, циганин и пенсионер в бг, баси билета
                Последно редактирано от biol; 02-10-17, 08:33.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  ... Знаеш ли колко пари са 1.5 милиарда българска лева? Това са 3% от БВП на стараната. ...
                  1.5 милиарда са горе-долу толкова, колкото се канят да дадат за кърпене на МиГ-29 (поне ако се вярва на миналогодишните приказки на сегашния вътрешен министър). А кърпенето може и повече да излезе, щото твърдят, че щели да ремонтират 15 МиГ-а. И на всичкото отгоре, тези пари не само ще отидат пак зад граница, ами направо у "вероятния противник"
                  Верните фенове обаче мълчат, щото там, линията на Партията не може да е крива ...

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  ... Чисто теоретично ако ги дадат за пиени и ядене - заради преки и косвени данъци ще се доведе до повече приходи в хазната- респект-ръст.
                  3% от БВП или ако искаш по лесно - това е почти 5% от бюджета на страната- или по лесно половината от здравеопазване. ...
                  Чисто теоретични, ако "който трябва" лапне една яка хапка от споменаваната сума, сигур пак нещо ще се върне - я като ДДС, я като подхвърлено кокалче на навъртащи се около софрата.
                  А иначе, добре държиш линията, маладец! Опорката на вожда е да се противопоставят военни/полицаи/... на даскали, доктори и т.н. Само дето няма опорка да се пита що вместо поръчкови джипове, купени чрез заобикаляне на нормалния ред, не бяха купили някоя оборудвана линейка, та да не мрат хората на път за/между болници.

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  ... А с купуването на 8 самолета , кажи какво ще донесе на България- какъв приход биха донесли , дори няма да имаме и не пряка полза
                  ...
                  Вярно, така е. Армия приход не носи. Както и милиция, както и държавна администрация. Дали да не я закриваме тази държава, а?!?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Много хубаво интервю с вицепрезидент на Грипен има днес във вестник Труд.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      ...да спрат евентуална покупка от която нямат лични ползи...
                      Майната им на комисионните бе! Като няма начин да не са част от сделката, нека са.
                      Но съвсем не става въпрос за това. "Мисията" на всичките - от Гойко до льотчика - е да не се купят самолети.
                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      При тая ситуация с армията и с грипени и без грипени все тая - Военни няма . Само тлъсти тулупи дето мислят само какво да извлечат. То ако имаше нямаше да сме на тоя хал 28 години.
                      Не знам какъв ти е хала, ма ми е много интересно какво очакваш баш пък от военните, във връзка с него.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Не знам какъв ти е хала, ма ми е много интересно какво очакваш баш пък от военните, във връзка с него.
                        Привижда му се военен преврат, народни съдилища и светло бъдеще ...

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Правилно.
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            И понеже стана въпрос как едни милиарди щели да отидат зад граница, до колкото знам точно от СААБ предлагат и някакви офсетни сделки - демек ще има и насрещен износ. Иначе виждам как се "стичаме" в ямата "съюзниците да ни пазят" - те тогава ще видите изтичане на пари зад граница.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              Форума не е само за членове и симпатизанти на БСП и нормално е да има и инакомислещи.
                              Не съм фен на ГЕРБ , но не мога да отрека че ми харесват някой политики.
                              Хич ми не е, от кои си. Не ми е зор и дали ще се купят някакви хвърчила.
                              Дразни ме само, че ни правят на маймуни - като си отчитат какво са свършили, "започнали сме това" , "дадено е началото на онова", "само въпрос на времи е да...". После, ми то тая работа не става такаа, то трябват пари, то незнам си какво... Е, като обещаваш, не знаеш ли какво ще трябва?! Преди, един вариант е обявен за абсолютно глупав и неизгоден, за да се вземе, пак от тях, решение за конкурс за нови хвърчила. Сега пък, по-добър и умен вариант от предишния "неизгоден", казват че няма. Кое е вярното? И всеки път излизат с някакви цифри и всеки път са прави. Никой не излезе и да сравни нещата тогава и сега, и да каже кога са били прави и кога не.

                              А за това, как при най-малкото съмнение за корупция подавали оставки, за малко да се разплача от умиление. Ама ако беше вярно. А ако беше, партията им нямаше да я има, та камо ли да се кандидатира за каквото и да е. Щото "съмненията" са от вожда до съвсем редови членове на партията(досущ като оная Партия от преди 30 години).
                              А за мен "съмненията" са в кавички, защото реало съм видял "моделът ГЕРБ", заради който си подаде (обиден )оставката, гусин Добрев вчера. Видял съм как се поставят директно хора, приятелчета, съученици, роднини, които си пият пиенето заедно, на длъжности и позиции, без дори задължителните за съответните длъжности конкурси. Видял съм от близо и какво правят след това, и с обществени поръчки и със злоупотреби със служебното си положение. Закон за конфликт на интереси, спокойно можеше и да не съществува, щото никой не се интересува от него - нито които трябва да го спазват, нито които да го прилагат и следят, щото са едни и същи, от "нашите".
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                                И понеже стана въпрос как едни милиарди щели да отидат зад граница, до колкото знам точно от СААБ предлагат и някакви офсетни сделки - демек ще има и насрещен износ. Иначе виждам как се "стичаме" в ямата "съюзниците да ни пазят" - те тогава ще видите изтичане на пари зад граница.
                                Май беше то на времето... Сега преди време някъде мина информация че ЕС забранява офсетните сделки...

                                cecoa1, за 'моделът' - за съжаление съм наблюдавал същите 'ефекти', че и доста по-страшни и в по-груб вид от тези хора... Лакомията насита няма
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X