Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    И какво, Боко не е ли руски агент?

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      Предишните страници коментирахме работата на комисията как е избран Грипен, как е отпаднала офертата за ф-16 и кой е променил условията
      Но всичко беше през публикации в медиите. Сега е наличен официална стенограма от заседанието на парламентарната комисия.
      С риск да направя неправилни тълкувания поради ограничената ми информираност и незапознатост с 16-те тома документи по темата не разбирам какво е толкова важното в тази стенограма на въпросната комисия и какво е нейното значение в правния мир?
      Предполагам, ако прецизираш изказа си и се ограничиш до представяне на факти с правна стойност би било по-лесно разбираемо какво целиш да кажеш или внушиш. Само в по-горе цитираното твое изречение се опитай да уточниш за кои и какви комисии говориш и то ще придобие в пъти по-голяма стойност.


      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      "Един последващ въпрос, господин Генерал.
      Казахте, че последната методика от 2016 г., е утвърдена със заповед на тогавашния командващ на Военновъздушните сили, нали така?
      ГЕНЕРАЛ-МАЙОР ЦАНКО СТОЙКОВ: Да

      "Нещо повече, от дирекция „Правно-нормативна дейност“ се изразява мнение, че няма документ, който да упълномощава П2 Борда да утвърди тези документи. "
      Такива извадки звучат несериозно извън контекста на цялата стенограма. Изразяват нечие мнение по въпрос и не водят до никакви правни последици. Надали някой би ги приел като аргумент за сериозна дискусия.

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      Сега следват два въпроса
      Вътрешен- какви ще са действията на прокуратурата
      Външен какво ще обясняваме на шведите и американците.
      Защото каквото и да пише Чавдар, решението на служебното правителство за избор на изтребител, е сериозно обвързващо и ще доведе до много въпроси.
      Как мислиш? Какви според теб би трябвало да са действията на прокуратурата и от какво точно трябва да са провокирани? И ако може отговора да е в едно изречение с поне един неоспорим факт.
      Ако е възможно, представи текста на официалните въпроси на шведи и американци, защото иначе ще е трудно да ти помогнем какво да обясниш.
      Аз лично, на този етап не намирам никъде нищо достатъчно за да поставя под съмнение морала на цитирана от теб личност. И докато не получа неопровержима информация считам за некоректни каквито и да са мои коментари в този дух.
      Подчертавам, че не те подкрепям и не те разбирам.
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        И е на 30 години ......
        За това става дума.
        И Миг-овете, и танковете и де що е останало не-нарязано и не-разграбено въоръжение е производство над 30г.
        И мани, че е старо, ами е и не-подържано, тоест не-боеспособно.
        И се радвайте, че сега няма да купуваме каквито и да е нови самолети (и въобще каквото и да е въоръжение), щото и те щяха да останат я без масло, я без консумативи, я без части, я без боеприпаси и щяхме да си имаме паметници за милиарди.
        Такава е за съжаление родната действителност вече 30г. - пълно безхаберие за сигурноста на държавата и народа.
        Добре, че има Господ и засега Той ни пази!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          [QUOTE=Аndro 160;3210573]... да останат я без масло, я без консумативи, я без части, я без боеприпаси и щяхме да си имаме паметници за милиарди.

          Абсолютно факт "новите хеликоптери", но се повтаряме!

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение

            Радев , от любов към авиацията или към нещо друго, при служебното правителство се наигра.
            Какво точно се е наиграл, май само на теб ти е ясно.

            Сега, за любовта, да със сигурност при него освен всичко има и любов. А тя бойната ни авиация си е за обичане - сто години е успешна въпреки всичко, въпреки средата. Сто години са си сто години, не знам дали не е повече примерно от американската.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              А хърватитe понежe явно са тъпи, ще разглеждат оферти и за T-50
              Не знам, учебно-боен ли да го наречем. Съществува примерно и в изтребителен вариант, но като цяло е известен с това, че е свръхзвуков учебен самолет. Щатите мисля го включиха в конкурс за следващото поколение учебно-тренировъчен самолет. Но е интересно да се сравни с грипена.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                Боко,всеки ден е с нов акъл.3 милиарда лева(1.5 милиарда евро) бяха обещани общо за две сделки на военните-тази за самолетите(1.5 милиарда лева или 760 милиона евро) и за двата кораба за ВМС(пак толкова).Сега този отде ги заговори едни 3 милиарда за ВВС и още 7 за Сухопътните и ВМС.А положението в армията е плачевно,от колеги които са още на служба разбирам,че всичко младо бяга,остават само дъртите мичмани с 1-2 години до пенсия,такива дето имат 1-2 години до 2/3 военна служба и пенсионери които незнам по какъв закон ги държат на служба и след пенсия и си получават и пенсиите и редовни заплати.Тези дни един колега от "Смели" се жалваше,че имат непопълнение на екипажа от 30 човека(това е близо 30% от 110 човека екипаж),преди при непопълнение на екипажа с повече от 15% корабът се считаше за небоеспособен.
                От няколко години е така . Можеш да се пенсионираш без да си прекратяваш трудовото правоотношение . Подаваш си документите в НОИ не си длъжен за това дори да уведомяваш работодателя си . Чувам че масово го правели в МВР и МО . При мен няколко колеги го направиха само че ние сме на собствена стопанска сметка и преди в повечето случаи колегите си оставаха да работят но за да се пенсионираш се изискваше да имаш дори за един ден прекратено трудово правоотношение .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Обаче лайнометите се въртят.
                  Мисля , че и за теб не е трудно, да поставиш Каракачанов във времевата графика и да видиш че е след.

                  Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                  С риск да направя неправилни тълкувания поради ограничената ми информираност и незапознатост с 16-те тома документи по темата не разбирам какво е толкова важното в тази стенограма на въпросната комисия и какво е нейното значение в правния мир?

                  Такива извадки звучат несериозно извън контекста на цялата стенограма. Изразяват нечие мнение по въпрос и не водят до никакви правни последици. Надали някой би ги приел като аргумент за сериозна дискусия.


                  Как мислиш? Какви според теб би трябвало да са действията на прокуратурата и от какво точно трябва да са провокирани?
                  Аз лично, на този етап не намирам никъде нищо достатъчно за да поставя под съмнение морала на цитирана от теб личност.
                  Аз също не съм чел тази документация,
                  България е парламентарна република и работата на тези комисии е да установи фактите засягащи конкретно решение.
                  Поставил съм линк към цялата стенограма, в предходен пост съм копирал, без съкращение, частта отнасяща се за това- кога , кой е променил задължителните условия и дали е бил упълномощен.
                  Човек никога не намира това, което не иска да търси.
                  По въпроса засягащ прокуратурата. Не съм компетентен, - за сега от комисията става ясно че конкурса за 1,5 милиарда е опорочен, дали това е интересно на прокуратурата незнам.

                  Но интересно е да се отбележи, че в Англия БАЕ са разследвани за даване на подкупи при сделките в ЮАР и Чехия


                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Какво точно се е наиграл, май само на теб ти е ясно..

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Не знам, учебно-боен ли да го наречем. Но е интересно да се сравни с грипена.
                  Грипен също се ползва като учебен самолет от британската армия.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Не знам, учебно-боен ли да го наречем. Съществува примерно и в изтребителен вариант, но като цяло е известен с това, че е свръхзвуков учебен самолет. Щатите мисля го включиха в конкурс за следващото поколение учебно-тренировъчен самолет. Но е интересно да се сравни с грипена.
                    Може да носи AIM120 + бомби, ако трябва нещо евтино и да работи, това е най-удачно.
                    Ще върши полисинга безпроблемно, но не става за гордееене пред матряла
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      Грипен също се ползва като учебен самолет от британската армия.
                      Ще го ползват, що да не.Реален изтребител с по-малки разходи от Тайфун и Торнадо.И все пак е на лизинг а не техен.
                      Последно редактирано от Stoian Ivanov; 21-09-17, 12:40.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Може да носи AIM120 + бомби, ако трябва нещо евтино и да работи, това е най-удачно.
                        Ще върши полисинга безпроблемно, но не става за гордееене пред матряла
                        Ми хич не е сигурно, че може да носи АМРААМ. Щото нещо гледам филипинците рИвали, че Локхид Мартин (правата върху дизайна, който е базиран на Ф-16) им искат много пари за лицензиране на самолета даже за древните AIM-7, а за AIM-120 изобщо не става въпрос. Даже има спекулации, че нарочно спъват нещата, за да не е тази машина конкуренция на техния Ф-16.

                        Отделно, дето машината се води по-скоро light attack и възможностите й за въздушен бой не са особено блестящи: по-слаб радар, проблеми с лицензиране на BVR ракета + пълна липса на екстри за близък въздушен бой ...
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-09-17, 14:50.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Хърватите ще си кажат по някое време,
                          а инак за нашите пари, друг свръхзвуков нов с Link16,с който да се постигнат мечтаните нальотни часове - практически няма.

                          Тоя с по-малко от 3т. гориво му дават 900км. радиус. Чак не ми се вярва
                          Последно редактирано от DBRS; 21-09-17, 15:03.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            Може да носи AIM120 + бомби, ако трябва нещо евтино и да работи, това е най-удачно.
                            Ще върши полисинга безпроблемно, но не става за гордееене пред матряла
                            Знам ли, за първи път срещам подобно мнение. Иначе специално при конкурса на американците участие има и сааб, обаче не с грипена.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              Хърватите ще си кажат по някое време,
                              а инак за нашите пари, друг свръхзвуков нов с Link16,с който да се постигнат мечтаните нальотни часове - практически няма.

                              Тоя с по-малко от 3т. гориво му дават 900км. радиус. Чак не ми се вярва
                              Е, то вече не е еднозначно ясно и колко са нашите пари. Па еърполисинга май може и с миг-21, и с 29, линк-16 ни не требе.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Па еърполисинга май може и с миг-21, и с 29, линк-16 ни не требе.
                                Може ама е пределно дърта едната машина а като цяло и двете искат едни части и въоръжение от "вероятния противник".За чий тогаз се пъчим, че сме в НАТО?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X