Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Боголюбе, работил съм и с руснаци - за няколко десетилетия досега никога не съм духал супата при правилно сключен договор ... Просто трябва да ги държиш изкъсо (както е и за европейците)...
    E-e-e-e, ти си тарикат, а нашите политици са льохмани - как да държат руснаците изкъсо?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      а нашите политици са льохмани - как да държат руснаците изкъсо?
      Ами някои са льохмани... Други - корумпирани... Резултата - го виждаш....
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        E-e-e-e, ти си тарикат, а нашите политици са льохмани - как да държат руснаците изкъсо?
        Не вярвам да са станали льохмани сега, след като преди 20 години не бяха (поне тия в парламента).
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Не вярвам да са станали льохмани сега, след като преди 20 години не бяха (поне тия в парламента).
          Е-е-е-е, как бе?! Тогава там в президиума седяха Натиснете снимката за да я уголемите

Име:worshipper.gif
Прегледи:20
Размер:1.1 КБ
ID:5698705Тато, другарите Станко Тодоров, бай (пляс - какъв бай, бе?!)... другарят армейски генерал Добри Джуров, ехехехеееей, какви държавни мъже, къде ти сега такива?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            По- после- сега са депутати.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              По- после- сега са депутати.
              E, па то от ония старите демокраСти и бесепари - кой остана? Само Ахмед Доган е вечен! И-и-и-и... май Янаки Стоилов е от онова време
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Пак поляризираш нещата... Просто си търсят интереса, без значение кой е насреща... Защото ако гледаш поляризирано навярно би казал, че Унгария изведнъж рязко е решила да се обвърже с Русия например ако прочетеш това: http://www.blitz.bg/news/article/320384

                Боголюбе, работил съм и с руснаци - за няколко десетилетия досега никога не съм духал супата при правилно сключен договор ... Просто трябва да ги държиш изкъсо (както е и за европейците)...
                Е то не беше южен поток ; турски поток ; унгарски поток и какъвто още се сетиш поток . Ако беше изгоден за Европа поне толкова колкото и за Русия отдавна да е построен . И в Европа никой не иска руснаците да му извиват ръцете било то с газ или нещо друго . Аз знам една история която доста пъти съм я писал във форума . Един мой познат дълги години работил с руснаците по онова време в началото на демокрацията решава да прави някакъв бизнес с тях . Та на първата по голяма сделка руснаците му плащат вместо с долари с 2 камаза и два вагона алуминиеви тенджери под налягане . Това въпреки перфектно сключения договор . Човека се чудеше какво да прави и така ние се сдобихме с нашия Камаз за 12 000 долара . След тази случка повече не повтори опитите за бизнес с руснаци .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Много се сдобиха и с Ниви и Газели за по 2400-500$, и с хладилници по70-80&. Ма не за да врътнат партньора, а за да направят опит да му платят, че рублата замяза на лева и пустия гущер снова, нямащо общо със сега време и тема. И всеки ще те врътне като му паднеш.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    ...Един мой познат дълги години работил с руснаците по онова време в началото на демокрацията решава да прави някакъв бизнес с тях ....
                    Моя опит е от 1995г с предимно държавни структури (пак фирми, ама под държавен контрол)...
                    При частниците там съм съгласен с теб - нещата са смесени (по-горе го споменах - има и тАко и вАко - както навсякъде) - по едно време едни руснаци ни докараха няколко парахода със стока, щото други руснаци им дължали пари, ама не могли да се разплатят и им дали стока - това ставаше 1999г...
                    Но за унгарците - поразгледай им позицията - търсят си своя интерес, без значение дали отсреща е ЕС или Русия... И са готови на РАВНОПРАВНИ търговски отношения и с Русия (то с ЕС си е що годе даденост, с малки изключения), без да се дърпат заради разни предразсъдъци.. При чехите май и там е така... Допреди няколко години имаха преференции за руснаци, които си купуваха там имоти и т.н. - доста руснаци станаха чешки граждани... Пък то ако погледнеш - имаше и Чешка пролет...

                    А конкретно за двигателите и Русия - лостове за въздействие все още имаме... И то сериозни... Ама докога ще ги имаме - май бързо ни ги вземат от ръцете нашите политици...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      А конкретно за двигателите и Русия - лостове за въздействие все още имаме... И то сериозни... Ама докога ще ги имаме - май бързо ни ги вземат от ръцете нашите политици...
                      Какви лостове имаме? Боко ще подари още едно кученце на Путин, онзи ще се разчувства и ще реши евентуалния проблем?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Какви лостове имаме? Боко ще подари още едно кученце на Путин, онзи ще се разчувства и ще реши евентуалния проблем?
                        Имах предвид въпроси точно в темата и финансови взаимоотношения.
                        Боголюбе, обаче навлизаме в тема, в която вече би се разгласила специфична информация...
                        И която би могла да се използва (и често се използва през медиите) и за политически цели... Не смятам да продължавам...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          http://dnes.dir.bg/news/zakon-izbori...nstvo-21459919
                          Ха, честито.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Имах предвид въпроси точно в темата и финансови взаимоотношения.
                            Боголюбе, обаче навлизаме в тема, в която вече би се разгласила специфична информация...
                            И която би могла да се използва (и често се използва през медиите) и за политически цели... Не смятам да продължавам...
                            Ма, разбира се, как не се сетих, че разполагаш с особено деликатна информация Аз, понеже си нямам такава, правя аналогия с възможностите ни да вьздействаме на финансовите отношения по други наши "бизнеси" на държавно ниво с Матушка, например газовите доставки?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Има опасност за продължаване функционирането на нашата изтребителна авиация. Това каза пред БНТ командирът на Военно-въздушните сили генерал-майор Румен Радев.

                              Той каза, че не приема промените в закона за отбраната, които уреждат съвместната охрана на въздушното пространство с други държави членки на НАТО. "Не го приемам в този вид - и като командир на ВВС, и като българин", каза той и припомни, че от командването на ВВС отдавна са предложили вариант, с който да се спаси авиацията. "Мислим, че е реален, съвсем балансиран и показва, че ние сме и лоялни членове и съюзници на НАТО и в същото време защитаваме интересите за бъдещото развитие на авиацията", обясни той.
                              Радев каза, че се притеснява от двусмислие в закона. Според него формулировката за охрана на въздушното пространство "самостоятелно и съвместно" не е ясна. "Липсата на дефиниция какво означава това "съвместно" силно ни тревожи и то с основание", каза генералът. Притеснението му е, че съвместното изпълнение на мисията по охрана на въздушното пространство Air Policing може да означава страната ни да се включи с наземните системи на авиацията, а самата охрана с изтребители да се поеме от друга държава. "Ние трябва да мислим преди всичко за нашите способности. Това е фундаменталният принцип на НАТО", каза Радев.

                              Той обясни, че от ВВС са предложили да се дефинира ясно водещата роля на нашата изтребителна авиация, така че законът да задължава управниците ни да полагат грижи, за да "не допуснем един ден да останем само с наземните компоненти".
                              Радев обясни, че още това лято е трябвало да бъдат приземени всички изтребители, но от ВВС сами се нагърбили на своя отговорност сами да увеличават ресурса на двигатели и агрегати. Доставените от Полша ремонтирани двигатели е подкрепа, но недостатъчна, каза Радев.

                              "От година настояваме пред ръководството на Министерството на отбраната за три неща. Първо, спешен договор с РСК МиГ по силата на рамковото споразумение, което имахме. Беше необходимо да използваме това рамково споразумение, за да може по най-краткия начин да сключим договор за ремонт и доставки, така че за края на 2016 г. ние да сме сигурни", каза Радев.
                              По думите му самолетът, с който летя министърът на отбраната Николай Ненчев с новоремонтираните двигатели от Полша на 26 януари, трябва да бъде спрян от полети, защото изтича ресурсът на колесника му. "МиГ-29 е заложник на политически интереси. В стремежа си на всяка цена да скъсаме отношенията си с Русия, без да са гарантирани сроковете и възможностите, като обхват на бъдещото споразумение с Полша, се стигна до там, че ние ще продължим да удължаваме ресурс. Защото на самолетите им изтича ресурсът на много други агрегати и части по тях", каза още командирът на ВВС и обясни, че до средата на годината всички самолети ще бъдат приземени.
                              "С двигателите от Полша, без двигателите от Полша - самолетите остават на земята", каза той. По думите му е необходимо спешно внасяне на проекта за купуване на нов изтребител.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Има опасност за продължаване функционирането на нашата изтребителна авиация.
                                Да се обеси не да се освободи... Журналисти ли са сложили заглавието?
                                1. Има опасност за продължаване функционирането на нашата изтребителна авиация = има опасност да вземе да продължи това функциониране на тая авиация...
                                2. Има опасност за продължаване функционирането на нашата изтребителна авиация = има опасност за продължаването да функционира тази авиация...
                                3...
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X