Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    Просто едни и същи думи в различните езици значат различни неща деюре?

    ...
    Но, на практика, означават едно и също, а то е, че не се позволява на всеки, на когото му скимне, да прави резервни части или цяло изделие. Естествено, това важи за играчи, които са в системата и се съобразяват с нея, като е възможно и другото. Иначе нямаше как Иран толкова години да поддържа в летателна годност своите Ф-14 в условия на наложено ембарго.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      По необходимост подобни ограничения се вкарват в договорите за придобиване. С какви договори са придобити нашите или полските МиГ-29 естествено няма лесен начин да знаем, но равностойна клауза може да бъде отказ от поддръжка, примерно.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        По необходимост подобни ограничения се вкарват в договорите за придобиване. С какви договори са придобити нашите или полските МиГ-29 естествено няма лесен начин да знаем, но равностойна клауза може да бъде отказ от поддръжка, примерно.
        Нашите и полските са придобити по време когато действаха съвсем други военно - политически и икономически реалности в тоя свят . Едва ли тогава някой е можел да предвиди ситуацията на разпад на блоковото противопоставяне и последиците от това 25 години по късно . Дори и договора по който сме ги придобили да е запазен някъде из архивите на МО той е написан в стила и правните норми на онова време когато важеха писаните и неписани правила на Варшавския договор и СССР . Варшавския договор и СССР отдавна ги няма както чисто географски така и правно . Дори ако приемем изсилената формулировка че Русия е юридически правоприемник на СССР то на Варшавския договор поне за сега никой не е изявил желание да е юридически правоприемник. С неговото ликвидиране са ликвидирани и правните норми и договорни отношения действали докато съществуваше . Едва ли ако се стигне до международен арбитраж той ще приеме като аргументи и доказателства ваденето на исторически трупове .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Лицензен АК няма . Нашите заводи не произвеждат АК а автомат Арсенал ; полуавтоматични ловни карабини SLR и SAR . Както евреите произвеждат автомат Галил . На времето когато Смит и Глок се съдиха кой от кого е крал в крайна сметка международния арбитраж на базата на много експертизи заключи че са възможни и нормални конструктивни сходства между две оръжия до 80% . С това деюре и дефакто поставиха на някаква законова основа простия факт че в сферата на лекото стрелково оръжие всичко вече е открито и на практика е достигнат и изчерпан лимита за по нататъшно развитие но този тип системи . И както виждаме след появата и масовото навлизане на полимерите в лекото стрелково оръжие нищо радикално ново от едни 30 години няма . Та ако руснаците имаха дори и минимален шанс да ни осъдят на тая база отдавна да са го направили . Когато става въпрос за пари това че сме братски славянски народи го забравят в миг и въобще не им пречи въпреки близкия език и култура да плащаме едни от най високите цени на газа и нефта идващи от тях . Единствените в тоя свят които произвеждат АК по лиценз и с руска технология ; оборудване и документация са Венецуела и то колко и дали нещо въобще плащат на Русия си знаят само те . В сферата на реактивната авиация нещата са долу горе същите . Конструктивния таван на реактивните двигатели с това гориво отдавна е достигнат . Същото е с конструкцията и възможностите на планера . То те могат и много повече но без човека вътре . Та нека си говорят ако това помага на Путин по някакъв начин да си решава вътрешно политическите си проблеми няма лошо . Със или без ремонт въпрос на време е да извадим от въоръжение руските самолети от нашата армия .
          Позволи ми да цитирам това в "Общоизвестните факти" Дано българските фенове на скъпи руски хартийки го и проумеят
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Позволи ми да цитирам това в "Общоизвестните факти" Дано българските фенове на скъпи руски хартийки го и проумеят
            Под това мога да се подпиша като работил в сферата на ВПК . А руските хартийки наречени рубли все още вървят и по нашите географски ширини Тая с лицензите за производство на съветско оръжие които реално никога не сме имали даже и руснаците се отказаха вече да я повтарят . Толкова глух коловоз е че локомотива на комунизма го подминава Договорите по който произвеждахме и ремонтирахме съветска военна техника определено не могат да се нарекат точно лицензи . И след като са сключени между вече не съществуващи в правния свят субекти няма как да важат . Щото и Русия се смята за правоприемник на СССР само когато става въпрос за активи опре ли до пасиви бягат като чумави от тая връзка .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Позволи ми да цитирам това в "Общоизвестните факти" Дано българските фенове на скъпи руски хартийки го и проумеят
              Недей, едва ли е така за производството в нашия ВПК. Те все уж бивши работиха и на Петолъчката, и в Иганово. Не че даже дори са ходили в лавката на цеха, дето бачка комшията, камо ли да знаят какво се произвежда. А читатели ще има, и АК, и ПМ. Нали има и дет си четат източниците, и дето правят библиографията
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Позволи ми да цитирам това в "Общоизвестните факти" Дано българските фенове на скъпи руски хартийки го и проумеят
                Недей, едва ли е така за производството в нашия ВПК. Те все уж бивши работиха и на Петолъчката, и в Иганово. Не че даже дори са ходили в лавката на цеха, дето бачка комшията, камо ли да знаят какво се произвежда. А читатели ще има, и АК, и ПМ. Нали има и дет си четат източниците, и дето правят библиографията
                Нито един добър специалист в тази сфера няма да я работи тая работа за минимална работна заплата . Най малкото защото много добре знае какви са рисковете . http://www.arsenal.bg/ Ето ти сайта на Арсенал намери някъде да произвеждат и предлагат АК или ПК и въобще нещо с руско име и произход Ако не вярваш на сайта звънни им в първия работен ден и попитай извинете вие руско оръжие произвеждате ли ? Да видиш какво ще ти отговорят Не съм нито русофил нито русофоб просто като инженер съм свикнал да оценявам нещата реално без коефициента политика .
                Последно редактирано от sek.1; 02-01-16, 17:16.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  http://m.vesti.bg/novini/bivsh-agent...opassportcheck
                  Не нещо, но търговията няма общо с производството там. Потвърждение са резултатите във фабриките след като един Ал им взе уж нищо не значещия лиценз (само за разносна търговия). И от сайта не може да си купиш нищо , даже от това в рибарските магазини. За това дадох един сайт.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    http://m.vesti.bg/novini/bivsh-agent...opassportcheck
                    Не нещо, но търговията няма общо с производството там. Потвърждение са резултатите във фабриките след като един Ал им взе уж нищо не значещия лиценз (само за разносна търговия). И от сайта не може да си купиш нищо , даже от това в рибарските магазини. За това дадох един сайт.
                    Слава богу юрисдикцията на депутатите от руската дума не се простира на наша територия . То и там Путин не им е оставил много власт .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      То хубаво спрягате, че можем да произвеждаме 'не-АК' без лиценз и т.н... Те и руснаците произвеждат БТ и други 'български марки' цигари, но в случая говорим за ремонт на сложен механизъм, за който е напълно ясно кой е производителя, и какви права дава...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Ако имахме пък и признат лиценз сигурно щяхме да затрием света. Точно колкото с ремонта на х реактивни двигателя, от които n за Скайлаб. Друг въпрос е, че щяхме да ручаме повече бел леб.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Системата на икономическа и военно - политическа обвързаност на СИВ и Варшавския договор е доволно сложна материя дори за икономистите и историците . Даже мощния и огромен ВПК на СССР през ония години не беше в състояние да осигури нужното количество техника и оръжие на всички армии от ВД при това на преференциални цени . Освен това им се налагаше да въоръжават и разни "братски" режими и държави . Износа на комунизъм не беше евтин както не е евтино в момента и износа на демокрация . В БЕТА рекорда беше 5 - 6 бронеединици на ден при нормално производство 3 до 4 и 149 за месец една не е стигнала да направят 150 . Някъде около 1987 година са празнували произведени 5 000 бронеединици . В момента поне аз виждам нещата по приблизително същия начин като при управлението на Роналд Рейгън . Цените на петрола и суровините падат до рекордно ниски нива . Тези дни конгреса на САЩ вдигна мораториума за износ на петрол от САЩ и първия супертанкер с американски петрол вече трябва да е акустирал в Холандия . Това означава още по ниски цени което хич не е добре за руската икономика която все още е изцяло обвързана с износа на суровини и енергийни ресурси . Та е нормално да се опитват да приберат валута от където могат защото и за тях идват тежки времена .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            ....Това означава още по ниски цени което хич не е добре за руската икономика която все още е изцяло обвързана с износа на суровини и енергийни ресурси . Та е нормално да се опитват да приберат валута от където могат защото и за тях идват тежки времена .
                            Не смятам, че това е обвързано със суровините, криза и т.н... В края на краищата всеки, който държи на името си е нормално да се опита да прибере парите откъдето може...
                            Битката на американците за пласиране на своя продукция също съответства на това твърдение
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Не смятам, че това е обвързано със суровините, криза и т.н... В края на краищата всеки, който държи на името си е нормално да се опита да прибере парите откъдето може...
                              Битката на американците за пласиране на своя продукция също съответства на това твърдение
                              Поне от нас пари няма да вземат .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Поне от нас пари няма да вземат .
                                Всъщност е крайно време да спрем да се държим като окъсани и бедни. Като държава имам предвид.

                                Съображението че нямаме пари е най-редовно аргумент (пред електората) да се купуват боклуци и да се търпят последствията после. А държавата купува доста неща, не само самолети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X