Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Че апнем ягне? Или друго?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Че апнем ягне? Или друго?
      Аз съм по басовете с агнета, ама не се сещам тука участвам ли ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...na-mig-29.html

        Най-накрая всичко се изясни, елегантно решение от полска страна и изглежда нов живот за нашите 29-ки.
        То от самото начало си бяха едни словесни еквилибристики по темата .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Ясно си го пише на страницата им в интернет,а и се знае колко мотора и от къде са купили,тая информация я има свободно.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
            "Да хванеш коча за мъдете" е че се мислим за много велики, пък като се обърнем гащите ни скъсани...

            Вие осъзнавате ли се, че вече има поделения където се получават 5 варела гориво за цялото поделение и се движи единствено командирската кола, дежурния джип (понеже трябва да закара храната до няколко отдалечени обекта) и е в готовност линейката....
            Глобиха шофьора на командира да плати 600 грама нафта "разхищение" щото бил отишъл до работилницата с нея...
            Ние гащи нямаме, гайда (изтребители) търсим!

            П.П.: а какво освен по рамото да ни правят? Колко пъти ни се намекна, че трябва да се увеличат парите за отбрана? Подаръци се опитваха да ни дадат - не ги щем, горди го играем...
            Една проста сграда не можем да намерим парите да ремонтираме, при все че 60% от тях се осигуряват от НАТО, а оборудването е изцяло от него... Пари за киреч няма!
            Тук ходят с Хамъра за банички и боза -ще ти ги снимам когато засеча тази "бойна маневра" !
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
              Тук ходят с Хамъра за банички и боза -ще ти ги снимам когато засеча тази "бойна маневра" !
              То и аз се "разкарвам" с Ровъра всекидневно, ама горивото го зарежда НАТО .

              Ако ще е за истинско разхищение си имам христоматиен пример: Карлово - Смолян, ЗИЛ 131, товар - .... шест сапа за лопати...

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Е по-добре е от цял самолет да мята бомби по магаре или кози.

                С обстановката тия дни и полетите на Руснаците ми е чудно за колко време ще изтече ресурса и на тия мотори които поляците ще сложат.Цел,излитай,върти едно кръгче,карай,цел,излитай,кръгче.............Никой и не казва какви пари и за какво,колко ресурс за дадена сума,да не стане 50/50 или половината пари за половината часове,кърпена работа каквато си е реално.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Мисля някъде го пишеше - удължаване на експлоатацията при ремонтите в Полша става 'за сметка намалени параметри/тяга и занижен междуремонтен ресурс' - май бе 250 часа...
                  Абе при условие, че е направена крачката, вече единственото, което ни остава е да стискаме палци да не сме прекарани много (или да се хванем за палците)...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Колко ще е разликата в парата, макар че ще се постигнe главното- боеспособна авиация?
                    Последно редактирано от veskov; 15-10-15, 16:40.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Колко ще е разликата в парата, макар че ще се постигнe главното- боеспособна авиация?
                      Боеспособна, ама за какво?
                      Освен за защита от терористи, не виждам за какво друго. Ама тука не бъка с кули близнаци, та вероятно ще си минат като граждански полет транзит.
                      И се питам, дали ще ни стиска, дори и да знаем,че са терористи засилили се към Берлин например, да ги свалим с 200-300 човек на борда?

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        И се питам, дали ще ни стиска, дори и да знаем,че са терористи засилили се към Берлин например, да ги свалим с 200-300 човек на борда?
                        Нали по-горе коментирахме, че не зависи от нас, а от "Обединеното командване" (на които още по-малко ще им стиска и най-важното - няма да им пука) дето ще чакат, да се уверят, че наистина се касае за "враждебен акт"...
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Мисля някъде го пишеше - удължаване на експлоатацията при ремонтите в Полша става 'за сметка намалени параметри/тяга и занижен междуремонтен ресурс' - май бе 250 часа...
                          Абе при условие, че е направена крачката, вече единственото, което ни остава е да стискаме палци да не сме прекарани много (или да се хванем за палците)...
                          350 ч. казаха преди малко по новините, но колко е верно......
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            350 ч. казаха преди малко по новините, но колко е верно......
                            350 май бе стандартния 'руски' (и навярно наш) междуремонтен нальот на времето, докато не са били преминали на 'поддръжка по състояние'...
                            Забравих къде го четох, но ако си спомням правилно - поляците го бяха намалили на 250 за ремонтирани при тях самолети, а руснаците при преминаване на експлоатация по състояние бяха увеличили 'цифрата' на 1000 часа...
                            Но разбира се както бяха споменали колеги по-горе - това са цифри, а реалността може да се различава сериозно от тези цифри...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Боеспособна, ама за какво?
                                Освен за защита от терористи, не виждам за какво друго.

                                "Гостите" не са само "терористите", а и да речем Русия, която напоследък зачести фърчането над чужда територия.


                                Дори да оставим настрана значимостта за националното самочувствие, пак остават онова дето ни дуднаха в главите в училище едно време, че сме на кръстопът, важна геополитическа точка, прочее. В момента сме външна граница на ЕС и сме един вид пропусквателен пункт, т.е. не върви да оставим въздушното пространство напълно празно. Самолет идващ към ЕС може да дойде откъм Черно море, да мине през Балкана (ако го пуснем), на запад от нас не е територия на ЕС/Нато, значи няма коя голяма формация да я пази, и след това е Италия, т.е. ЕС.


                                Едва ли ще дойде ескадрила, но възможността за единичен неканен полет над наша територия е възможен сценарии и тогава е достатъчно дори само да го ескортираме и да си поговорим по радиото. "Гостът" се поставя официално в нелепа дипломатическа ситуация, ако е представител на държава. Ако е "терорист" поне ще можем да кажем че сме били участници, а не зрители, и това за политиците е точка в наша полза.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X