Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Чакай да ги завинтят в самолетите и да литнат, тогава се радвай.
    Спокойно това става доста бързо . По бързо е от колкото да смениш двигателя на УАЗа
    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
    Май все пак ще имаме авиация, независима от братушките, браво.
    Ще имаме когато спрем да летим със съветски/руски машини . Което в обозримо бъдеще едва ли ще се случи .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Ще имаме когато спрем да летим със съветски/руски машини . Което в обозримо бъдеще едва ли ще се случи . [/FONT]
      Нема. До тогава ще има натовска версия на су-35 на цената на спанака/грипена. И пак драма.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
        По спомени Рафала и блок 60 имат такива оръжия.
        Здравейте!
        Малко съм ви излъгал!
        Rafale носи AM 39 Exocet. Като претенциите на производителя са за многофункционалност, не за многоцелевост. Това добре. Само, че единственото доказателство за многофункционалност , което открих за сега са поставените изисквания към фирмата производител от френското правителство.
        Противокорабното оръжие/ракета за ф-16 е AGM-84 Harpoon. Основно се носи от блок 50+ и нагоре. Има данни за блок 40 на египетските ВВС, че има способности да носи въпросната противокорабна ракета, но не са поръчани бройки такава. И изненадата за мен беше, че блок 20 на тайванските ВВС не само може да носи Harpoon-а, но и са поръчани бройки от него.Ф-16 може да носи два броя противокорабни ракети Harpoon едновременно.
        Лек ден!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Нема. До тогава ще има натовска версия на су-35 на цената на спанака/грипена. И пак драма.
          Здравей, Самодържец!
          Интересно ми стана сравнението м/у спанака и Грипена. Не бях срещал такова.
          Лек.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            .....Значи можело да не се обръща внимание на руският спам и заплахи.А що глупости се изписаха от "експерти" в тази тема... ...
            Въпреки радостта, аз все още не съм оптимист....
            Не заради друго, но до момента формално все още договора не е влязъл в обхвата, където може да има каквито и да е последствия на руско-българските или руско-полските отношения...
            Защото какво имаме сега - поляците ни дават съвсем законно ремонтирани техни двигатели, със законно закупени резервни части и т.н....
            Докато следващата фаза ще е ремонтиране на нашите двигатели, за които Русия не е давала разрешение за монтаж на техни резервни части...

            Т.е. - да не казваме хоп, преди да сме скочили...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Защо въобще трябва да се пуска в публичното пространство информация свързана с отбраната и то с цифри? Не трябва ли само ония „горе“ да знаят колко броя самолета са годни и могат да бъдат вдигнати?

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                Защо въобще трябва да се пуска в публичното пространство информация свързана с отбраната и то с цифри? Не трябва ли само ония „горе“ да знаят колко броя самолета са годни и могат да бъдат вдигнати?
                Защо въобще населението трябва да знае за какво държавата харчи пари и какви резултати постига? Те да не би да са данъкоплатци?

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                  Защо въобще трябва да се пуска в публичното пространство информация свързана с отбраната и то с цифри? Не трябва ли само ония „горе“ да знаят колко броя самолета са годни и могат да бъдат вдигнати?
                  Тези които ги интересува какви са възможностите и до колко е боеспособна БА много добре го знаят. Дори да приемем че всичките ни МиГ 29 са летателна годност това са 16 бойни и 3 УБ изтребителя . Същото и за 14 броя СУ 25 . Не е много и е всичкото максимално възможно да противопоставим на който и да било . Реално едва ли повече от половината са в летателна годност . В общи линии вече не сме заплаха във военно отношение дори и за Македония .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Защо въобще населението трябва да знае за какво държавата харчи пари и какви резултати постига? Те да не би да са данъкоплатци?
                    А да правиш разлика, че става дума за сферата на сигурността и отбраната? Къде другаде си видял такова нещо?

                    То си е ясно, че който го интересува знае много добре колко е „боеспособността“ на БА, но все пак така да се „тръби“ наляво-надясно е излишно и недупостимо.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Ако бяха 2222 двигателя вероятно щеше да си прав, но те са два ("генералските" карти са по-голяма ценност).
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                        А да правиш разлика, че става дума за сферата на сигурността и отбраната? Къде другаде си видял такова нещо?
                        В цивилизования свят администрацията е повече или по-малко отговорна пред избирателите си ВКЛЮЧИТЕЛНО за харчове в сферата на сигурността и отбраната. Няма чиновник (бил той и с пагони) който да не мечтае работата му да е секретна и никой да не го гледа какво прави, но едно са кодовете за свръзка, съвсем друго са поръчките на войската и състоянието и.

                        По-скоро нашето положение на нещата (войската да прави каквото си иска, никой да не я контролира и само от време на време да се чува за някое розово БМВ) го има само в малка част от света.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Заслужена почит към МиГ-21

                          http://armymedia.bg/archives/43502
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            "ВВС на САЩ ще пребазират у нас една ескадрила от щурмови самолети A-10..."


                            И да не забравят да ни ги оставят като новогодишен подарък

                            http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...n-thunder.html

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              И да не забравят да ни ги оставят като новогодишен подарък
                              Не биха ли били и те скъпи и непосилни за поддръжка от наша страна?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                                И да не забравят да ни ги оставят като новогодишен подарък
                                Барем товара.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X