Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
    Земя може да си купи колкото иска . Защо трябва да обучава войници , които после само да изхранва? Разликата между сега и преди 100 години е огромна .
    Много добре звучи, очаквам в тази връзка по-напредничавите държави да почнат да подаряват безвъзмездно територия и население... Просто не са се сетили до момента, ще е добре да патентовате идеята... докато друг не я открадне...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Миналата година Испания продаваше на търг цели обезлюдени села ! Познавам французин , който си направи фирма тук (ЕООД) и изкупи бая земя в северните части на страната ! Предполагам не е единичен случай на чужденец купил земя тук.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        От времето на Братя Райт, никакви хартишки и прочие сертификати не им трябват на самолетите за да летят... Те са необходими само когато и ако паднат...
        Тъй де, ама противоречите на авторитети по-нагоре в темата
        Хартишките само уточняват кой би трябвало да плаща евентуални щети - нищо повече.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          На по-напредничавите държави територията им от векове е заета с инфраструктура, производствени мощности, туристически обекти и т.н. Естествено, че няма да дадат нищо даром. Но и не драпат за съседни земи, колкото и примамливо да са благоустроени.
          Писах в една друга тема, че южнокорейците изтръпват от мисълта как някой ден ще трябва да присъединяват КНДР и предпочитат да не мислят за това като за нещо възможно. Някой всъщност представя ли си и има ли идея как може да протече присъединяването на братска Македония към Майка България? Готов ли е да жертва пенсията си за това ? Или заплатата му да замръзне за 20 години, ДДС-то да стане 33%, цените на нафтата - двойни или тройни (обложени с патриотичен данък по примера на Ердоган), токът да поскъпне 5 пъти в името на патриотичната кауза? Или наивно си мисли, че обединението с Македония ще ни направи по-богати, Вардар ще потече от мед, а Марица - от масло ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Тъй де, ама противоречите на авторитети по-нагоре в темата
            Хартишките само уточняват кой би трябвало да плаща евентуални щети - нищо повече.
            Абсолютно точно, добре го казахте! Разбира се, щетите са не само материални, има политически, имиджoви и прочие... Липсата на "хартишки" също е ОК, просто плащащите са други..., плащанията също...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Тъй де, ама противоречите на авторитети по-нагоре в темата
              Хартишките само уточняват кой би трябвало да плаща евентуални щети - нищо повече.
              Явно продължаваш да смесваш 'физическото летене' и легалното такова...
              По твоята логика всички държавни шофьори нямат нужда от книжки, технически прегледи и т.н. - тя книжката не кара колата... А щетите - кой ги мисли...

              Въпроса е кой ще си сложи главата в торбата и да нареди официално това да се прави така... И какъв би бил ефекта от едно такова решение (и страничните ефекти - например всеки да си кара без документи - щом държавата позволява и има такъв прецедент)...

              Боголюбе, разглеждаш въпроса, при който една благоразположена и благонамерена към 'новата територия' страна реши да приеме своя стара територия... Както например Германия, или Русия.... Ще стисне зъби и ще го направи...
              Я погледни и от друга гледна точка - ако 'приемника' реши само да 'цеди' каквото може.. От рода - да плащаш износване на зъбите на 'господаря'...
              Тогава едно такова действие може да се развие и така: Коренното население е подтиснато и започва да намалява, емигрира и т.н. Продавайки на безценица имоти и т.н. И на негово място евтино може да се разрастне 'коренното' население на господаря...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                Миналата година Испания продаваше на търг цели обезлюдени села ! Познавам французин , който си направи фирма тук (ЕООД) и изкупи бая земя в северните части на страната ! Предполагам не е единичен случай на чужденец купил земя тук.

                Не съм чул още някое продадено село в Испания да си е сменило националната принадлежност..., възможно е да не съм информиран добре, но не вярвам. Това кой е собственик на земята и сградите, че дори и пътищата е съвсем друга работа... Иначе понеже стана дума за Испания, провинция Каталуния нещо се напъва да излиза извън националната принадлежност, но не знам защо правителството прави всичко възможно това да не се случи... Странна работа, явно не са наясно със свежите идеи дискутирани тук...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  ... провинция Каталуния нещо се напъва да излиза извън националната принадлежност, но не знам защо правителството прави всичко възможно това да не се случи... Странна работа, явно не са наясно със свежите идеи дискутирани тук...
                  Аз пък знам По-малко данъци ще прибира правителството и по-малко пари ще може да преразпределя.
                  Все ми се ще да чуя как ще присъединим Македония - ще ни струва ли нещо това или само ще спечелим, щото нали, както казаха по-горе, ще прелапаме още ЗЕМЯ. Пък там албанците, македонстващите елементи, паметниците в Скопие - те само ще са бонус ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Аз пък знам По-малко данъци ще прибира правителството и по-малко пари ще може да преразпределя.
                    Все ми се ще да чуя как ще присъединим Македония - ще ни струва ли нещо това или само ще спечелим, щото нали, както казаха по-горе, ще прелапаме още ЗЕМЯ. Пък там албанците, македонстващите елементи, паметниците в Скопие - те само ще са бонус ?
                    Много лесно се разбира дали ще се набутаме, или ще спечелим - докато се дърпат, значи има шанс да сме на далавера, почнат ли да се натискат е по-вероятно да се набутаме
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Много лесно се разбира дали ще се набутаме, или ще спечелим - докато се дърпат, значи има шанс да сме на далавера, почнат ли да се натискат е по-вероятно да се набутаме
                      Част, както знаем, се натискат (за червени паспорти, за коли без местен данък и без ГО или от искрен патриотизъм), част не ще. Пуснах една тема по въпроса в дискусионния клуб на Чавдар, желаещи, ако искат да продължат, да пробват дали не е вече изтрита.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Не съм чул още някое продадено село в Испания да си е сменило националната принадлежностк..
                        Колко от съседните ни страни ще ни нападнат заради безценната ни земя и инфраструктура ? Сега и в близко бъдеще.
                        ВВС и ВМС да , но армия , която дори не можем да ползваме за охрана на границата....?

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Аз пък знам По-малко данъци ще прибира правителството и по-малко пари ще може да преразпределя.
                          Все ми се ще да чуя как ще присъединим Македония - ще ни струва ли нещо това или само ще спечелим, щото нали, както казаха по-горе, ще прелапаме още ЗЕМЯ. Пък там албанците, македонстващите елементи, паметниците в Скопие - те само ще са бонус ?

                          След като разбрах тезата, няма нужда да вземаме Македония, но имаме спешна нужда да лашнем на някого Северозапада, въобще Северна България, предлагам да си оставим само жълтите павета и малко от Черноморието, но малко, да не прекаляваме все пак...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            След като разбрах тезата, няма нужда да вземаме Македония, но имаме спешна нужда да лашнем на някого Северозапада...
                            А дали някой ще го иска? То сигурно ще се намери такъв тук на Балканите, понеже е пълно с от акъла патещи си юнаци. Виж, тия жени французите освен глупаци, се оказаха и майцепродавци, та върнаха през 1957 г. Заарланд и части от Райнланд на Германия.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Нищо не пречи да пробваме нали, пък ако го искат..., а и какво ни интересува кой ще го вземе, важното е да си оставим главното, (жълтите павета) всичко друго, ако трябва ще дадем и някой лев бонус, нали в дългосрочен аспект ще сме на печалба...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Мисля че просто можем да изиграем Съединението наобратно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X