Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SR-71 Blackbird

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Blackbird

    Руснаците са имали проблем с титана и не само с него. Историята помни много случаи. Да не забравяме, че десетки години не могат един МДФ да направят. Смешно и нелепо, нали? Ама факт.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #62
      От: Blackbird

      Е, екипажа и на дрозда е от двама, ако не ме лъже паметта.На нивото на технологиите отпреди 50 години дали ще си прехващач или разузнавач е все едно - няма толкова автоматика, че един да е достатъчен.Така си мисля, де...Не съм пилот.Както и да е.
      Вярно ли е че екипажите на SR-71са подготвяни по "астронавтски" програми?По данни на ЕЖК...
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #63
        От: Blackbird

        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
        Руснаците са имали проблем с титана и не само с него...
        Това си е точно така, каквото и да се усуква в противен смисъл. Изобщо не съм специалист в металургията и в частност тази на титана (видно и никой от другите писали), но косвените свидетелства са категорични
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          От: Blackbird

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          Руснаците са имали проблем с титана и не само с него. Историята помни много случаи. Да не забравяме, че десетки години не могат един МДФ да направят. Смешно и нелепо, нали? Ама факт.
          Предполагам че искаш да кажеш МФД - мултифункционален дисплей? Като тези на снимка от кабината на Су-35С? Росийско производство, междупрочим...



          Коментар


          • #65
            От: Blackbird

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение


            SR-71 не е самоцелно рекордна машина, всички рекорди са поставени със строеви машини, а голяма част и от строеви пилоти. Такива (са.......
            Само едно уточнение да направя - под рекордни машини имах предвид машини способни на рекорди, но създадени за "строеви", мисля че от тук насетне става ясно....Относно 31-та, така или иначе съвършена машина няма, но така или иначе е една от причините за приземяването на блекбърда.А мига все още има потенциал за развитие и за изпълняване на реални задачи.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #66
              От: Blackbird

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              Предполагам че искаш да кажеш МФД - мултифункционален дисплей?
              Не бре, дисплеите всеки ги може.
              Виж, МДФ е друга бира

              Коментар


              • #67
                От: Blackbird

                И какво е то, МДФ?

                Коментар


                • #68
                  От: Blackbird

                  Плоскости за шкафове, май...
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • #69
                    От: Blackbird

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Истина е, можеш да го чуеш и във видеото.Също както е истина и че материала за него по сложна схема е вкарван от тогавашния СССР.Също е интересно, че руснаците пък, макар и най-голям производител на титан, тогава все още не разполагат с технологии и не умеят да го работят.И когато започват да търсят вариант за техния самолет, който да противопоставят на СР-71, разработват друга технология и изработват своя отговор МиГ-25 от....неръждавейка.
                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Та какво казвате, в СССР нямало технологии за обработка на титан? Ми тогава защо изобщо дългите години само СССР произвеждал титан в големите количества?

                    Химия, металловедение и обработка титана




                    Николай Владимирович Агеев

                    Изд-во Академии наук СССР, 1959 - Всего страниц: 383

                    А този самолет ви познат ли е? А в него "корпус с применением титановых сплавов". (С)

                    Отново се връщам на темата за титаниевите сплави и обработването им.След двудневно четене установих, че мнението за неспособността на руснаците по онова време да обработват титан за авиоиндустрията си, е просто мит.Примера със сотката, даден от Сибирски е съвсем удачен и му признавам, че е прав и че аз съм бил в заблуда по въпроса.Линкове на източници не съм запазил, но на който му е интересно може да прочете например за ракетните им програми и/или за Т-4, макар че за него информацията е оскъдна и като цяло еднообразна.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #70
                      От: Blackbird

                      Плоскости за шкафове, май...
                      Абе смеете се вие, ама другарите тази технология я усвояват десетки години след като запада я е усвоил.

                      Сибирски, дисплеи всеки може да направи, те не са проблем, китайците в час по трудово ги правят даже
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Blackbird

                        Знаеш кое ще издържи на ЕМИ?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Blackbird

                          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                          Е, екипажа и на дрозда е от двама, ако не ме лъже паметта...
                          При подобни далечина и времетраене на полета и най-съвременните машини са с многочленен екипаж (двама и повече).

                          пп
                          От кое време са показаните руски дисплеи!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Blackbird

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            При подобни далечина и времетраене на полета и най-съвременните машини са с многочленен екипаж
                            Факт.Имам предвид че освен чисто физическата умора, самия самолет не е пригоден за употреба по предназначение от един човек и по друга обективна причина...Сам човек тогава на би могъл да превключва и следи толкова уреди...Особено при такива скорости.
                            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                            0887/осемпет 66 4осем

                            Коментар


                            • #74
                              От: Blackbird

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Като тези на снимка от кабината на Су-35С? Росийско производство, междупрочим...
                              В тази снимка има наистина нещо уникално. Креслото К-36 е признато по цял свят като едно от най-добрите.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Blackbird

                                Колеги, чакайте сега, решили сте да превърнете темата в поредната за доказване на изоставането на руснаците ли?Щото аз не виждам какъв е проблема, че не са имали шкафове от мдф по времето когато "на запад" са били стандарт.Също не виждам какъв е проблема, че примерно от сравнително скоро в сравнение с други произвеждат дисплеите.В тази тема никой не оспорва таланта и възможностите на американците, които ги доказва и самолета предмет на темата.Не виждам обаче как така хора с претенции с лекота омаловажават таланта и труда, и създаденото от руснаците.Мисля, че е извън всякакво съмнение, че са имали изключително талантливи авиационни конструктори и създаденото от тях има наистина висока стойност, особено предвид условията при които са работили и спецификите на политическата им система.


                                *Предлагам на всеки да се запознае с личните истории на техни водещи конструктори по онези времена.Работели са за страната си дори при осъзнаването на негативните страни на режима, под принуда и при тежки условия, със заплащане далеч от нивата на западните им колеги.Често са жертвали най-свидното си - семействата си, но не са съжалили, защото са го правили за страната си.
                                Последно редактирано от Самодържец; 25-02-14, 21:39.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X