Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баба Ана се завръща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Баба Ана се завръща?

    Е кво да правиш с цилиндър голям като кофа, и при разнопосочни претоварвания? Това е карбураторен двигател, не е инжектор. И карбураторите вече са в музея.

    Коментар


    • #47
      От: Баба Ана се завръща?

      Модерното име на тази система е туин спарк . Запалване в две точки с разлика някакви стотни от секундата . Италянците за първи път го качиха на автомобил при алфите и твърдят че мощността се увеличавала до 30% . Руснаците и другите производители на такива самолетни двигатели са по скромни с 15 до 20 % но и 10 да са пак е достатъчно . Освен това вероятността да се скапят едновременно две свещи в един цилиндър е почти никаква . Първия механичен инжекцион също е качен на самолет само че от швабите при Ме 109 .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Баба Ана се завръща?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Модерното име на тази система е туин спарк . Запалване в две точки с разлика някакви стотни от секундата . Италянците за първи път го качиха на автомобил при алфите и твърдят че мощността се увеличавала до 30% . Руснаците и другите производители на такива самолетни двигатели са по скромни с 15 до 20 % но и 10 да са пак е достатъчно . Освен това вероятността да се скапят едновременно две свещи в един цилиндър е почти никаква . Първия механичен инжекцион също е качен на самолет само че от швабите при Ме 109 .
        Да допълня колегата.
        И първото директно впръскване в цилиндъра при бензинов двигател също е качено от швабите в самолет с бутален двг.
        При туин спарк твърденията за увеличаване на мощността с повече от 5%, са само твърдения.Плюсовете са подобряването на горенето и от гледна точка на самолетен двг - по-сигурното запалване на сместа.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #49
          От: Баба Ана се завръща?

          За самолетните двигатели това съм го чел още на времето във "Вилхелм Пик" . Колко е реално зависи от много неща . Това че жабарите винаги се изхвърлят е така но правят добре бързи двигатели . През ония години швабите са били абсолютен лидер в технологиите . Първата балистична ракета ; първия действащ реактивен изтребител ; първата управляема бомба все неща които после победителите са отмъкнали на готово .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X