Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Да бе, наземното им обслужване е военновременните четири десеттонни камиона с пронумеровани и прошнуровани сандъци. Да не мислиш че ще ти дадат ремонтния завод.
    Изобщо казано обслужването и ремонта на Мигове е един и същ. Идеологията е еднаква, общите принципи са еднакви, и малкото различни специализирани инструменти и специфични настройки не са никакъв проблем за квалифициран персонал. Сравнявал съм такива неща за Ту, Ми, и Миг. Даже между тях има много общо, оборудването е практически еднакво. С нормални инженери никой няма и да усети че нещо е станало.
    Грипен е изобщо отделна история. Той е проектиран да лети от шосета, и да бъде обслужван от запасняци - автомонтьори. Т.е. - от неквалифициран персонал.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Едни страници такива по задни се писа как пилотите напускат,потомствени пилоти на които и бащите им са пилоти.Нали се сещаме,че каквото и да вземат ще го кара баба ми най-тьпо казано.Чакайте пилоти обучени на МИГ 29 да го подхванат пак,тия отдавна ще са забравили кое и как се прави ако купувачите не се сетят за тях пьрво,за техните пари и условия и после да мислят каква щайга да им наденат.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Да бе, наземното им обслужване е военновременните четири десеттонни камиона с пронумеровани и прошнуровани сандъци. Да не мислиш че ще ти дадат ремонтния завод.
        Изобщо казано обслужването и ремонта на Мигове е един и същ. Идеологията е еднаква, общите принципи са еднакви, и малкото различни специализирани инструменти и специфични настройки не са никакъв проблем за квалифициран персонал. Сравнявал съм такива неща за Ту, Ми, и Миг. Даже между тях има много общо, оборудването е практически еднакво. С нормални инженери никой няма и да усети че нещо е станало.
        Грипен е изобщо отделна история. Той е проектиран да лети от шосета, и да бъде обслужван от запасняци - автомонтьори. Т.е. - от неквалифициран персонал.
        В тоя случай грипена е за нас - гайкаджии бол под път и над път, а боко в момента им изгражда новите писти
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Кой ли ме пита мен, но Грипен-а е най-доброто решение спрямо другите алтернативи, ценово също - за ново машини говорим.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            . По принцип имам предвид същото като Стефан - ако ще бразилски самолети да вземем, единственият правилен ход е да служат като локомотив за съживяване и развитие на цели отрасли.
            Лошото е, че поддръжката на 10-ина самолета трудно ще задвижи нещо. И отново идва въпросът дали не е по-добре тези пари да се вложат в нещо, което да изкарва пари. Това, разбира се, е идеализиран вариант и реалното му приложение е по-скоро във сферата на доброто пожелание. Предполагам по тази причина трябва да се насочим към офсета. За съжаление подочувам, че и с офсетите работата е "мижи да те лъжат". Като цяло 700 милиона лева ...дори за нашата икономика не са Бог знае какъв икономически стимул. Та офсета, за да свърши работа, ще трябва да е поне 2-3 пъти по голям. Което твърдо значи някое правителство да нареди на своите производители да изсипят тия пари тука. Аз не се сещам за много такива правителства. По-съм склонен да предположа, че Германия би направила такова нещо, отколкото САЩ. Почвам да си мисля, без да съм специалист, че при тази бройка може и да е по-добре вместо да ги купуваме да ги вземем под наем. Ако някой предлага самолети под наем де. А бе варианти много, ама кой е най-полезния ход .....
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              Почвам да си мисля, без да съм специалист, че при тази бройка може и да е по-добре вместо да ги купуваме да ги вземем под наем. Ако някой предлага самолети под наем де. А бе варианти много, ама кой е най-полезния ход .....
              В момента Чехите използват именно Грипен (СААБ) на лизинг, който между другото скоро изтича.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                И какъв точно офсет изсипа Германия тука, като ни пробута гейвагените за армейски джипове? Трябваше да е два пъти цената на автомобилите.
                Ще ти кажа - всичкия офсет доскоро лежеше посред фоайето на І блок на МЕИ-то в София. Две автомобилчета на базата на А-класата - групова студентска дипломна работа на няколко момчета от филиала в Сливен. "Вижте колко красиви малко по-така огънати калници успяхме да направим в гаража!". Те това беше. И Германия я мани при другите. Додето тука наште са скачали със сто етажерки срещу 300 летящи крепости над София, немците са давали най-най-новите Фоке Вулфи на невоюващата Турция. Та да не се фръцка, и да им дава контрабандно никел. А сринатата столица на съюзниците - майната и.

                Ако ще става дума за евтино - умрем от любопитство КАКВО може да е по-евтино от напълно усвоен от военните самолет, за който има даже ремонтни заводи. Тия май съвсем ни взеха за идиоти.
                И съвместимостта с НАТО я забрави. Довлекли се тука, и давай да учат наште на фоторазузнаване. Значи - набутали снимките в компютъра, и давай да ги разкрасяват с фотошопа. Най-важното било да е лицензиран. Един вид - целеуказване от съюзниците. Не можело да показват средствата за обективен контрол от своите самолети след въздушен бой, не можело не знам си какво ... Ще ти изсипят данните от ауакса в някой друг живот. Обикновенни измамници, ако утре стане нещо - ще са и предатели.
                Ако без нецензурни приказки - няма и какво да се каже.
                Последно редактирано от Стефан; 09-02-13, 01:10.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  А ся, и гегите излязоха дърво, зер не е УАЗ някакъв.
                  Няма да има руски самолети по ред причини, щото и за тях ще се плащат пари да се научат пилотите, дали ще го преглътнеш си е твой проблем, ремонтен завод няма, резнаха ни руснаците за частите, Ако и да ни дължат бая пари, неустойки не ги касаят богатирите.Ми да да си харчат стоката, тук нещата се промениха.
                  НАТО, ВД - все сме в някоя примка - тия не са по-добри, ама сме помагали с ентусиазъм в "Пражката пролет", нали така?
                  Никой не ни взема за идиоти, Грипен е доброто решение, а какво ще ни кажат от АУАКС-а ще е според зора над небето ни - всички са измамници за теб, освен руснаците, па те едни честни - стой, че гледай.
                  Последно редактирано от maxxx; 09-02-13, 15:38.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Ти май си имал отношение с армията, не? Гейвагена е военен джип?
                    Или Балкан стар беше почти най-големия данъкоплатец в държавата, додето играеше официален сервиз на тия буклуци?
                    Тогава да направим всички таксита държавни, и да купим Ролс-Ройс за тия превози.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Пич, гейката е 1001 пъти по жип от ужаза във воената си версия. И ако не верваш мога да го докажа на пипане. Скоро
                      Демек 461 дето давц не знае какво е )) Ма то така съседно нали не сте в час

                      И мисля да ти отмъкна кербовъчните клещи срещу шише водка. Може да ти дам да пипнеш истинска кола ако слушкаш
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        А ся, и гегите излязоха дърво, зер не е УАЗ някакъв.
                        Няма да има руски самолети по ред причини, щото и за тях ще се плащат пари да се научат пилотите, дали ще го преглътнеш си е твой проблем, ремонтен завод няма, резнаха ни руснаците за частите, Ако и да ни дължат бая пари, неустойки не ги касаят богатирите.Ми да да си харчат стоката, тук нещата се промениха.
                        НАТО, ВД - все сме в някоя примка - тия не са по-добри, ама сме помагали с ентусиазъм в "Пражката пролет", нали така?
                        Никой не ни взема за идиоти, Грипен е доброто решение, а какво ще ни кажат от АУАКС-а ще е според зора над небето ни - всички са измамници за теб, освен руснаците, па те едни честни - стой, че гледай.
                        В момента точно с гейките армейски проблемът наистина е голям. С ремонт и потдръжка. БС нямат нищо общо с обслужването им. Седят по няколко месеца в Пловдив, връщат се в полутрагично състояние и след не много време пак там. Тъпо.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Колко от тая кола става състезателен джип, за три цени на нова, е един въпрос, а колко това е армейски джип - друг.
                          Е, не е. Освен ако Търтея не е агент на иранското външно разузнаване. Понеже тоя таралясник е проектиран по тяхна поръчка, и претупан от немците за тях. Никога след това фирмата Пух не е проектирала военни автомобили по тая схема, за никого.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Г-клас си е армейски джип ако е правен за армията, на какво сме се нахендрили е друг въпрос.
                            УАЗ ли има по-голям ресурс?
                            Сигурно...
                            А по въпроса за фърчолетите не смятам да съм много прав, но всеки има право на мнение.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Армейски? По заявка на армия от суха пустиня, и направен с немските хлебарки в мозъците от 20-те?
                              С компютри в седалките, спирачките, двигателя? За влажна планинска местност с четири, или дори два сезона? За черноземна равнина? Без каквато и да е полева ремонтопригодност?
                              Знаеш ли, аз не съм много стар, но и чак до чак до мониторна война не съм дорасъл. Прост човек съм - гледам пагоните на роднините си две поколения преди мене - все пехота. Танкисти нямаме, с тях само дружа. Е вервай ми - претоварения с патрони и бинтове УАЗ е два тона и половина, барабар с калта под корема, и някак се носи. А празния гейваген, и без кал - хич. Тежи. БТРа тежи повече, ама излиза и сам, като покажеш чука на карбураторите, а това компютъра го спира щото картечаря е натежал на предпазния колан. Пък той увиснал, понеже го убили. Нали стои отвънка гол, ганките му не са в бронирания купол отгоре.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                                Г-клас си е армейски джип ако е правен за армията, на какво сме се нахендрили е друг въпрос.
                                УАЗ ли има по-голям ресурс?
                                Сигурно...
                                А по въпроса за фърчолетите не смятам да съм много прав, но всеки има право на мнение.
                                Ами точно армейски са си. Проблемът е у нас, а най проблемен е автоматикът щото ние на армейско ниво сме направо "царе" на АСК. Ужаската да и оставим всички кусури настрана май че си я заслужаваме. А относно фърчилките и на мен ми се струва че Грипенът е удачен избор.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X