Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Марто....това ни остана, братче...
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Ако зависи от мен аз бих предложил да съберем де що има МиГ за изхвърляне и да продължим да сглобяваме франкенщайни. Така децата ни може да видят заглавия от рода на МиГ-21-100 години в служба на еди какво си, а пък и ние може да сме живи за 50 годишнината на 29-ките в България.
      То това си е един вид производство, трупаме безценен опит. Един ден когато НАТО бъде победено и разгромено ще им показваме как 100 и кусур самолета се превръщат в донори и как може да има 10-тина хилядно ВВС за 3-4 самолета и още по-малко комплекси за ПВО.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Да попитам има ли изобщо някаква стратегия за развитието на ВВС за 5, 10 да не говорим за повече години?
        Има ли стратегия за каквото и да е, в нашата държава, страна, родина....
        RAV 4
        F650GS

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
          Ако зависи от мен аз бих предложил да съберем де що има МиГ за изхвърляне и да продължим да сглобяваме франкенщайни. Така децата ни може да видят заглавия от рода на МиГ-21-100 години в служба на еди какво си, а пък и ние може да сме живи за 50 годишнината на 29-ките в България.
          То това си е един вид производство, трупаме безценен опит. Един ден когато НАТО бъде победено и разгромено ще им показваме как 100 и кусур самолета се превръщат в донори и как може да има 10-тина хилядно ВВС за 3-4 самолета и още по-малко комплекси за ПВО.
          В иронията ти има много истина...6-8 самолета ВВС не правят,ако ще летящи чинии от Марс да са...Доста по-разумно е тия прословути 700 млн. да се впрегнат за нещо полезно(в икономически смисъл,не в пенсии и добавки)...но не и в тази държава(пардон,територия)...И когато си стъпим на крака, да купим барем 200 самолета...Ех,мечти...казало едното цигане и си обърсало лигите...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
            Ако зависи от мен аз бих предложил да съберем де що има МиГ за изхвърляне и да продължим да сглобяваме франкенщайни. Така децата ни може да видят заглавия от рода на МиГ-21-100 години в служба на еди какво си, а пък и ние може да сме живи за 50 годишнината на 29-ките в България.
            Ама даже и за това трябва пак да питаме руснаците. Щото в БГ няма да се намери никой, който да поеме отговорността за летателната годност. Пък даже и договори подписахме за руската "интелектуална собственост".

            Често се дава примера как немските и полски 29-ки летели, но никой не казва, че са литнали когато са казали на руснаците да си гледат работата и са сменили цялата система на обслужване и логистика на техниката. Е, и с договори с Украйна и Беларус, но и с отговорността на националните органи. Впрочем немските самолети са 29-ките с най-голям нальот в цялата история на типа самолет.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от stav Преглед на мнение
              Често се дава примера как немските и полски 29-ки летели, но никой не казва, че са литнали когато са казали на руснаците да си гледат работата и са сменили цялата система на обслужване и логистика на техниката. Е, и с договори с Украйна и Беларус, но и с отговорността на националните органи. Впрочем немските самолети са 29-ките с най-голям нальот в цялата история на типа самолет.
              Не разваляй сега обстановката! От наще 29-ки по-добро няма. Даже може и сами да си ги модернизираме, щото нали ракети като нямаме се явяват доста излишни други неща.Да свалят там РЛС-та и разни други лампови глупости дето ги носят за баласт и да повишават радиуса и тяговъоръженотста. Ето още едно предложение от мен.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Ами това за жалост е съдбата на малките и бедни държави като България - вечно да сме наведени.



                Вече го оправиха проблема.
                За другото си прав, но поне на кораби мязат, за пред света. Че като ида на Морска гара и погледна базата ме хваща срам.
                Мязали на кораби . Поне една стрелба с ракетното въоръжение или главния калибър да са провели ?? Калиакра също мяза на кораб и ако капитана си носи личното оръжие е по добре въоръжен кораба .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Мязали на кораби . Поне една стрелба с ракетното въоръжение или главния калибър да са провели ??
                  Поне имат някакво ПВО за зор-заман. И са единствените които имат ПВО възможности (макар старо и куцо) в нашия флот.
                  Всичко друго е скрап, които веднага ще се превърнат в подводници при някой конфликт и смучат много милиони от държавния бюджет, а нямат бойна стойност.

                  Е, сега господин Министъра обеща едни 300 милиона лева за флота - или модернизация, или един-два нови кораба.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Поне имат някакво ПВО за зор-заман.
                    Такова нещо като "ПВО за зор-заман" не съществува.Или се гони и се постига адекватна ефективност или остава само ние по форумите да си жабуриме устата.И да сме разгологъзени от всякъде.Нещо като дежурните прехващачи - изпълняват прехвати, а нямат ракети и това ми било по задачи поставени от, и след заповеди на НАТО.Или командването на алианса нещо са решили да се излагат, или нашето командване са тъпи и не знаят как да си поискат, да поставят проблема ребром пред НАТО.Има нещо, което не знаем, нещо не е така, не може да е така и не трябва да е така.Или просто тия дето ни ги показват не са тези които носят бойно дежурство.

                    http://btvnews.bg/article/bulgaria/1...ta-godina.html
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Такова нещо като "ПВО за зор-заман" не съществува.
                      Напротив има. В случая става дума за отбраната на самият кораб. Поради ограниченият боезапас от 8 ракети, ПВО-то му се задейства само при непосредствена опасност за самият кораб. Затова не се правят учебни стрелби, защото трябва да стреляш срещу кораба ... Нашите пробваха веднъж учебен пуск, но копмпютъра каза "ЙОК".

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Напротив има. В случая става дума за отбраната на самият кораб. Поради ограниченият боезапас от 8 ракети, ПВО-то му се задейства само при непосредствена опасност за самият кораб. ...
                        Ха! Имаме си кораб, който не става за нищо, освен за "пред кафето", ама той си бил имал ПВО за зор-заман за самоотбрана. Какъв е смисълът от такова корито, освен да прави средиземноморски екскурзии на личния състав?!?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Не, това са несериозни неща.Сега разбрах какво е имал колегата в предвид за обсъждането на "форумно ниво".Как ще развиваш способности, ако не можеш да извършваш учебни стрелби?Изобщо без коментар.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Не, това са несериозни неща.Сега разбрах какво е имал колегата в предвид за обсъждането на "форумно ниво".Как ще развиваш способности, ако не можеш да извършваш учебни стрелби?Изобщо без коментар.
                            Е как 'КАК' ?
                            Май миналата година въведоха новия термин в обучението - 'стрелба по документи'...
                            На поредното учение комюникето гласеше 'проведоха се успешни стрелби по документи'
                            Не твърдя, че цитата е дословен, но общо взето гласеше нещо подобно...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Такова нещо като "ПВО за зор-заман" не съществува.Или се гони и се постига адекватна ефективност или остава само ние по форумите да си жабуриме устата.И да сме разгологъзени от всякъде.Нещо като дежурните прехващачи - изпълняват прехвати, а нямат ракети и това ми било по задачи поставени от, и след заповеди на НАТО.Или командването на алианса нещо са решили да се излагат, или нашето командване са тъпи и не знаят как да си поискат, да поставят проблема ребром пред НАТО.Има нещо, което не знаем, нещо не е така, не може да е така и не трябва да е така.Или просто тия дето ни ги показват не са тези които носят бойно дежурство.

                              http://btvnews.bg/article/bulgaria/1...ta-godina.html
                              Това на клипа не ми прилича да е излитане по тревога. Най-малкото това не са дежурни машини. Дежурните обикновенно са два и единия от тях си е със закачени ракети, а на другия се закачат докато първия излита. Поне Р-60 и Р-13 имаме все още, та не е като да излитат точно като на клипчето. Отделно може да се коментира що за ракета е Р-13 и не ги ли е срам само като я гледат.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                                Това на клипа не ми прилича да е излитане по тревога. Най-малкото това не са дежурни машини. Дежурните обикновенно са два и единия от тях си е със закачени ракети, а на другия се закачат докато първия излита. Поне Р-60 и Р-13 имаме все още, та не е като да излитат точно като на клипчето. Отделно може да се коментира що за ракета е Р-13 и не ги ли е срам само като я гледат.
                                В такъв случай значи от видеото сме се заблудили, че дежурните са без подкачени ракети.Което е добре - явно си имат ракети.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X