Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Абе добре си "говорим" тук, ама файда никаква-които са решили да си напълнят гушите нищо няма да ги спре!И това се отнася за всички области-не само за авиацията, каквато явно повече няма да имаме-тВа е истината, за съжаление!
    И като иде реч за корупция някой по-дърт, като мен помни ли скандала преди десетилетия, когато хАмериканците продадоха на луфтвафе(ГФР тогава) над 100бр. F-104(който според мен е недоразумение), и който получи прозвището сред летците и съпругите, и приятелките им "черната вдовица"?Абе нищо ново под слънцето, за съжаление!
    М/у другото на Крумово има един F-104 на турските ВВС(явно е подарен)-един час го зяпах отвсякъде и се чудех, като как лети и какво е коствало това на пилотите?

    Не е луд тоя който яде баницата.............
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      Първо фрегатите са белгийски.
      Второ ги взехме за по 25 милиона парчето - демек цената на скрап.
      Трето, сако не са те - нямаме флот... даже на хартия.

      За самолетите... по-добре стари западни, които вършат работа, от колкото стари руски, които за нищо не стават.
      Да, неволна грешка на езика - белгийски са..
      И неслучайно ни ги бутнаха (не на цената на скрап)...

      Примера с фрегатите съвсем не го дадох случайно - там се вижда много добре, че е по-добрe стари руски, които се експлоатират и ремонтират лесно, и за които има достатъчно въоръжение, отколкото стари западни, които дори не можеш да ги вържеш на брегово захранване, и трябва да ги въртиш с преобразуватели на 60Hz или да им издухваш моторесурса (и горивото) на собствените генератори.... A за ремонт и за джепането им да не говорим...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Не е луд тоя който яде баницата.............
        Така е..но като иде реч за големи рушвети(по-добре звучи комисионни) и в най-големите демокрации не се спират пред нищо, какво остава за наше село?!

        П.С. Обзалагам се, че България повече няма да види повече що-годе съвременни изтребители, освен, ако не ни ги подарят, ама дали ще ги вземем, щото трябва да се поддържат...ама шЪ ги земем, щото трябва да се поддържат, което са си сериозни пари(рушвети), пък следващото управление да се оправя!
        Предполагам, че чат-пат ще се закупува някой нов средно голям транспортен аероплан и някой-друг малък хеликоптер...
        R.I.P. за българската изтребителна авиация-дано да греша, ама надали!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          65 страници и пак ще се появи някой да напише по-добре руски защото еди какво си. Нито се експлоатират лесно, нито имаме нещо за тях, нито ще имаме. И за тия дето летят в момента си идват руснаци да си удължават ресурс и да правят ремонт на нещата за които нямаме документация. И всичко това защото са руски, а ние сме в НАТО. И не щото руснаците имат нещо против нас, а просто си защитават интереса и няма да ни дадат нищо ново за да го показваме на учения с НАТО и да имат достъп сульо и пульо до него. Това е грозната истина и е добре да се разбере по-бързо от всички и да се спре да се говори за руско оръжие каквото и да било. Излишно губене на време и усилия е, а нищо няма да излезе. Това че руснаците са пратили някакъв МиГ на някакъв открит летателен ден, след като са разбрали че е платен и организиран заради еврофайтърите, доказва че целят да се говори за тях и да се мотаем във времето, а не че са готови да ни продадат нещо ново. Ако са толкова зорлий да ни продават дали нямат пари да правят демонстрационни полети по всеки повод и празник в България. Имат си достатъчно внедрени хора които да ги канят. Факта че не го правят говори достатъчно.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
            65 страници и пак ще се появи някой да напише по-добре руски защото еди какво си. Нито се експлоатират лесно, нито имаме нещо за тях, нито ще имаме. И за тия дето летят в момента си идват руснаци да си удължават ресурс и да правят ремонт на нещата за които нямаме документация. И всичко това защото са руски, а ние сме в НАТО. И не щото руснаците имат нещо против нас, а просто си защитават интереса и няма да ни дадат нищо ново за да го показваме на учения с НАТО и да имат достъп сульо и пульо до него. Това е грозната истина и е добре да се разбере по-бързо от всички и да се спре да се говори за руско оръжие каквото и да било....
            За съжаление ако размениш руски с американски/и кой-да е западен/ в горното мнение - и всичко отново ще е в пълна сила..
            Затова според мен при такава 'наведена' ситуация не трябва да се дават всички козове в една ръка (независимо дали е руска или 'западна')...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              ...авиацията, каквато явно повече няма да имаме-тВа е истината, за съжаление!
              Истината е вече нямаме авиация. При това не от вчера или оня ден.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Ами това за жалост е съдбата на малките и бедни държави като България - вечно да сме наведени.

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                които дори не можеш да ги вържеш на брегово захранване, и трябва да ги въртиш с преобразуватели на 60Hz или да им издухваш моторесурса (и горивото) на собствените генератори.... A за ремонт и за джепането им да не говорим...
                Вече го оправиха проблема.
                За другото си прав, но поне на кораби мязат, за пред света. Че като ида на Морска гара и погледна базата ме хваща срам.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  ...
                  Вече го оправиха проблема.
                  За другото си прав, но поне на кораби мязат, за пред света. Че като ида на Морска гара и погледна базата ме хваща срам.
                  Навярно знаеш с цената на какво, как и с какви ограничения бе оправен проблема...
                  А относно външния вид - предпочитам да няма вид, но да има въоръжение, а не да изглежда като за изложба, ама да плаши само гаргите - един макет би свършил същата работа, че и за много по-малко пари...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Да попитам има ли изобщо някаква стратегия за развитието на ВВС за 5, 10 да не говорим за повече години?
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      А колко време ще сме в НАТО , ако след време се обърнат нещата , какво правиме , пак ще си имаме самолети на трупчета.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Разбирам те, nitro.Хваща ме срам при всяко минаване в близост до поделенията ни от всеки род войски.Последно при допира ми до базата на Авиоотряд 28...Може би само гвардейците изглеждат добре.Ама това им е основната функция, все пак...
                        От друга страна положенито в армията ни е логично на фона на цялата държава.Срам ме е от парковете, улиците, спирките, тротоарите бездомниците и какво ли още не...Защо авиацията да е различна?!Факт е обаче, че боли.
                        Стигнал съм до момента, че не ми пука какви изстребители ще се вземат.Ще им се радвам на каквито и да са, щото ще са си наши.Ще е неприятно, обаче да се стигне до момента, описан от Slowtraveler-да си имаме самолети и да не летим на тях...Надявам се този път да излезем по-умни и да вземем това което ни върши работа и можем да поддържаме.Без да съм някакъв корифей в отбраната или авиацията в частност все си мисля за Грипен като най-приемлив...Дано се стигне да имаме парите и отидем на щанда със самолетите...скоро.
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          За съжаление ако размениш руски с американски/и кой-да е западен/ в горното мнение - и всичко отново ще е в пълна сила..
                          Затова според мен при такава 'наведена' ситуация не трябва да се дават всички козове в една ръка (независимо дали е руска или 'западна')...
                          Няма нужда, а и да искаш не можеш да разменяш нищо. Пак казвам вече сме в НАТО от доста време. Участваме така или иначе в разни съвместни неща поне доколкото имаме пари. Там се лети със западна техника и доколкото ни ползват за да дразнят руснаците да си го кажем предимно са американци с американска техника. Карат си всичко с тях в доволни количества и винаги могат да ти дадат нужното за да продължиш и завършиш участието в учението, мисията или там каквото е. Руснаците засега трябва да ги изключим като възможен доставчик само поради това горното. Отделно нагоре в темата се промъкнаха разни признания за това че вече е имало постъпки да ни се подари нещо западно но има прекалено много дървени глави, които започват да обясняват че ние такова си имаме че даже нащо е и по добро и куп подобни глупости. А като ги питаш какво имат и какво му е доброто мигат на парцали и се репчат че виждаш ли било секретно и не могат бройки да казват. Така беше и с "Хюитата", така стана и с разни там 16-ки от резерва и с кой знае колко други за които няма да разберем. Накрая от опита който имаме ще се вземе нещо безумно скъпо и безполезно, без договор за каквато и да е поддръжка и без договор за каквито и да е цени на рез. части и срокове на доставка. Ще го снимат за новините и ще си отседи на земята десетина години. Примери "Белове", "Спартани", "Кугари" и другите там глупости чак до витловите измишльотини.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                            Разбирам те, nitro.Хваща ме срам при всяко минаване в близост до поделенията ни от всеки род войски.Последно при допира ми до базата на Авиоотряд 28...Може би само гвардейците изглеждат добре.Ама това им е основната функция, все пак...
                            От друга страна положенито в армията ни е логично на фона на цялата държава.Срам ме е от парковете, улиците, спирките, тротоарите бездомниците и какво ли още не...Защо авиацията да е различна?!Факт е обаче, че боли.
                            Стигнал съм до момента, че не ми пука какви изстребители ще се вземат.Ще им се радвам на каквито и да са, щото ще са си наши.Ще е неприятно, обаче да се стигне до момента, описан от Slowtraveler-да си имаме самолети и да не летим на тях...Надявам се този път да излезем по-умни и да вземем това което ни върши работа и можем да поддържаме.Без да съм някакъв корифей в отбраната или авиацията в частност все си мисля за Грипен като най-приемлив...Дано се стигне да имаме парите и отидем на щанда със самолетите...скоро.
                            Ъхъ...дано стигнем до щанда, ама европейския, че ми се ще да вярвам, че тогава корупцията ще е по-малка от американския щандЗа руския щанд не вярвам да имаме шанс по разбираеми причини...
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Колега Rangelov, много интересно пишете.И ми е неприятно да Ви чета, но вероятно там някъде е истината...Според Вас кои са реалните и възможни алтернативи на руските МиГ-ове?
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Момчета , говорим си като циганчета пред сладкарница...толумбите ли са по-сладки или тригуните ...? Ясно е, че и за баничка парЕ немА...
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X