Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
    Това е нерешим проблем за тиловаците, защото изделие 9-12А не може да носи Р27Т. Тоест може но в АПУ-тата няма азот за охлаждане на главата и ракетата се приравнява на Р-73 но с много по-малка маневреност. Аз съм единия от последните 10 човека грижили се за 3-те боекомплекта от ракети на Доброславци и ми беше много мъчно и трудно за разбиране защо ги натовариха като трупи и захвърлиха на боклука. После лека полека истината лъсна и се разбра какво може да носят прословутите ни 29-ки, какво от него сме купили и какво е останало с ресурс. Това беше преди 12 години, така че си представям какво е останало сега и не мога да разбера хората които вярват че имаме нещо за модернизиране и т.н. Единия от многото доводи за унищожението на 23-ките беше че нямаме три пълни боекомплекта за наличните останали с ресурс самолети. Ха сега познайте колко боекомплекта сме имали за 29-ките още при закупуването, колко са били 2002г. и колко са сега.
    Я разкажи повече , какво се правиш на скромен!
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
      Това е нерешим проблем за тиловаците, защото изделие 9-12А не може да носи Р27Т. Тоест може но в АПУ-тата няма азот за охлаждане на главата и ракетата се приравнява на Р-73 но с много по-малка маневреност. Аз съм единия от последните 10 човека грижили се за 3-те боекомплекта от ракети на Доброславци и ми беше много мъчно и трудно за разбиране защо ги натовариха като трупи и захвърлиха на боклука. После лека полека истината лъсна и се разбра какво може да носят прословутите ни 29-ки, какво от него сме купили и какво е останало с ресурс. Това беше преди 12 години, така че си представям какво е останало сега и не мога да разбера хората които вярват че имаме нещо за модернизиране и т.н. Единия от многото доводи за унищожението на 23-ките беше че нямаме три пълни боекомплекта за наличните останали с ресурс самолети. Ха сега познайте колко боекомплекта сме имали за 29-ките още при закупуването, колко са били 2002г. и колко са сега.
      Колега, ако имаш интересна информация и искаш да я споделиш, давай подробно и това е.Щото не сме на викторина и аз на въпроси "ха познайте колко боекомплекта" няма как да отговоря без информация.Освен да си играем и налучкваме - аз казвам 3.Ама то интересното не са само бройките...
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Няма много за разказване. Истината е че всичко, което ставаше за нещо и е вдъхвало респект у някой "комший", отдавна е нарязано. Така е не само в авиацията, така е с ракетите, така е със ЗРК. По начло 29-ките не са купени с три боекомплекта по основния вариант на въоръжение. После неминуемо участват в стрелби и показване колко сме велики, което между другото важи и за С300 и стрелбата по бараки на шабла, после идва ресурса. При ракетите той е по време, по брой кацания, по време на открито(дежурни машини) и т.н. После се решава че сме велики и ще удължаваме ресурса на ракети, започва да се търси кой ще си сложи главата в торбата и ща се подпише. Ама как се удължава ресурс на дедополковниците не им е много ясно защото по време на тяхното обучение ракети не е имало. Най-малкото трябва на определен брой ракети да се запалят двигателите на неподвижна установка и да се измери тяга, време и т.н. За другите възли да не говорим. Нито имаме какви трябва да са данните , нито пък имаме ракети които да жертваме, нито има някой склонен да се разпише, защото от двигатели за ракети вече може би имаме взривни устройства за показно самоунищожение на летящите ни 29-ки. Двигатели са твърдогоривни, горивото старее, пука се, "поти"се, и най важното не може да се смени и "модернизира". Ракети руснаците няма да ни продадат, а и едва ли имат от тези праисторическите дето ни трябват. И се връщаме на думите на колегата по-горе че имаме планер с нискоресурсни двигатели и това трябва да модернизираме. А що се отнася до планера и за него нямаме технологията за капитален, та дори и да сменим всичко друго и да успеем да го сертифицираме, пак ще сме зависими от руснаците за планера.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          Ами аз какво съм написал , бе човек...
          Много добре виждам какво си написал, но точно това, съвсем съзнателно го заобикалям и не коментирам. Защото подтекстът му е: „МиГ е голяма работа (най-голямата), но уви - ние не можем да го имаме“. А тази нишка ми е досадна вече до непоносимост. Без да говорим колко безкрайно не е вярно...
          В момента ние не сме изправени пред проблем (да не можем да купуваме руско оръжие) - ние имаме исторически шанс (да не сме длъжни да купуваме руско оръжие)!
          Друг е въпросът, че потенциалът ни е доведен до нула и нямаме практическата възможност да реализираме шанса си.


          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          Това е вечния въпрос за щита и меча.Навсякъде по света във всички епохи винаги единия противник се е опитвал да направи нещо по-добро от това което има другия...
          Това всичкото е съвсем вярно по принцип. Всеки е искал да надскочи другия, но никой (както знаем) не може да надскочи себеси (след упорити опити се стига до нашето дередже). Всеки е давал всичко от себеси, но тук ще подесетя: Едно е да искаш, друго да можеш и т. н.
          МиГ-29 с нищо не превъзхожда Ф-16. Това, че бил по-голям, по-тежък и с два двигателя е просто поради принудата, чрез - единствените според възможностите достъпни - екстензивни мероприятия да се постигнат що-годе сравними бойни качества.
          Пък като дозреем до момент да поддържаме нарочна за фигурен пилотаж формация - МиГ-29 ще е адекватна кандидатура

          И стига с този МиГ-29 ОВТ - такъв самолет няма! (Да не говорим, че експеримента е включвал промени по планера, та концепцията: „...със същата рама и каросерия“ е несъстоятелна.)
          Понеже си споменал „Кобрата на Пугачов“ по един малко двусмислен начин - да уточня за протокола: Това е фигура, „запазена марка“ на Су-27 (и развитие). Никога МиГ - извън разни експериментални, съществуващи в по няколко екземпляра прототипи - не я е изпълнявал.


          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          Като цяло експлоатационните разходи на МиГ-29 и Ф-16 са приблизително еднакви...
          Някъде в интервюто на дядовладовият съвипускник се споменава, че само разликата от разхода на гориво, за десетина-годишен период е 200млн. Валутата не е уточнена, но дори и да са левове, то това са 2-3 нови самолета! Отделно това, че всеки агрегат на МиГ-а е с кратно по-малък междуремонтен ресурс.
          Последно редактирано от davc; 08-03-14, 14:09.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            След 54 страници писания накрая май стана ясно какво имаме и какво можем да модернизираме. Интерсното е че, след като 16-ките ги няма вече на масата, интереса на някой защитници и разбирачи по 29-ките рязко спадна и изчезнаха. Така ще е може би до появата на следващата опция да получим евтино нещо неруско.
            А що се отнася до викторината, то от мен няма да видите бройки на каквото и да е въоръжение. Има го името ми, има къде съм работил но има и разни подписи под деклараций за които не знам има ли срок

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
              А що се отнася до планера и за него нямаме технологията за капитален, та дори и да сменим всичко друго и да успеем да го сертифицираме, пак ще сме зависими от руснаците за планера.
              Е то и какъвто и друг да вземем(грипен, ф, юрофайтър - от до сега спряганите), пак няма да имаме технология за ремонт на планера, и не само.

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              „МиГ ... но уви - ние не можем да го имаме“.
              Значи принципно можем, нови, примерно 29М, би трябвало и да сме в състояние да овладеем достатъчна част от поддръжката им(в основната част трябва да е като на старите).На практика не можем, а и не трябва.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                След 54 страници писания накрая май стана ясно какво имаме и какво можем да модернизираме. Интерсното е че, след като 16-ките ги няма вече на масата, интереса на някой защитници и разбирачи по 29-ките рязко спадна и изчезнаха. Така ще е може би до появата на следващата опция да получим евтино нещо неруско.
                А що се отнася до викторината, то от мен няма да видите бройки на каквото и да е въоръжение. Има го името ми, има къде съм работил но има и разни подписи под деклараций за които не знам има ли срок
                То мисля евтино няма ни руско, ни не руско.В смисъл евтино като за нас, според нашите никакви способности.Май най-евтино може да ни дадат кфир-те, за които имаше спекулации.Относно интереса към 29-те, както казах по-назад, трябва да се проведе някаква модернизация, най-малкото заради освобождаването на честотите - това е задължително.Трябва да им се провеждат и ремонтите за да се изстиска остатъчния им живот.И това да е паралелно със закупуването на нов тип.Може би съм си самовнушил, но мисля, че с грипена освен всичко и ще постигнем най-удачни параметри по сделката.Ясно е, че няма как да вземем нови и веднага да застъпят на дежурство, нито и ще вземем веднага достатъчно.Ясно е и, че е глупаво като вземем нови и да изхвърлим всичко останало.И накрая от всичко това е ясно, че без кърпежи няма да се мине.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  ...нови, примерно 29М...
                  Този 29М е същият „ОВТ“, „СМТ“, „33“ - няма такъв.
                  Което няма особено значение предвид последното ти изречение, с което съм напълно съгласен.

                  пп
                  За боекомплектите. Дори без да „извиваме ръцете“ на I. Rangelov за конкретни числа, сами можем да съобразим, че бидейки доставени през 1989год. - няма начин 29-ките да са окомплектовани (става въпрос, в рамките на въоръжение, за което са годни, а не за разни абстрактни евентуалности).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Те кърпежите си вървят от 10 години, друго е важно. Трябва да се направят най после реални сметки кое колко ни струва, какво имаме и какво ни трябва, за какво евентуално имаме пари, всичко това да се пусне на едно обсъждане, ама не вътре в правителството и от зависими и треперещи дедополковници целящи да се закрепят за още малко и готови да кажат каквото и да е само за да ги оставят още малко на служба. И след като се види че гащите ни са съдрани, а това неминуемо ще се види, да се обърнат към руснаците с конкретно искане за конкретни неща и пари. С ясни срокове и осигурено финансиране. Има истина в това че и руснаците извиват ръце и не спазват договори, но е истина и това че досега не е искано нищо ясно като обем и като осигурени пари. Идват да правят 5 самолета по сключен договор, ама ние ги посрещаме с думите че имаме пари за два и то не за всичко ами за определени неща. Естествено договора вече не е валиден и не са виновни те. Бройките които цитирам са примерни но другото е точно така.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Този 29М е същият „ОВТ“, „СМТ“, „33“ - няма такъв.
                      29М е "сухоземна" версия на 29К, палубен за Индия.Мисля, че купиха една ескадрила.Не е овт или смт, макар че сигурно има приложени технически решения оттук-оттам.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                        Те кърпежите си вървят от 10 години, друго е важно. Трябва да се направят най после реални сметки кое колко ни струва, какво имаме и какво ни трябва, за какво евентуално имаме пари, всичко това да се пусне на едно обсъждане, ама не вътре в правителството и от зависими и треперещи дедополковници целящи да се закрепят за още малко и готови да кажат каквото и да е само за да ги оставят още малко на служба. И след като се види че гащите ни са съдрани, а това неминуемо ще се види, да се обърнат към руснаците с конкретно искане за конкретни неща и пари. С ясни срокове и осигурено финансиране. Има истина в това че и руснаците извиват ръце и не спазват договори, но е истина и това че досега не е искано нищо ясно като обем и като осигурени пари. Идват да правят 5 самолета по сключен договор, ама ние ги посрещаме с думите че имаме пари за два и то не за всичко ами за определени неща. Естествено договора вече не е валиден и не са виновни те. Бройките които цитирам са примерни но другото е точно така.
                        Съгласен съм, но все пак нали има комисия, която се занимава с въпроса.Този път съм склонен да вярвам, че ще бъде взето удачно решение.А предполагам, че при добре подготвено домашно от наша страна, ще успеем да се договорим и с руснаците.Независимо от различията.Все пак става въпрос и за бизнес.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Пиша за последно по темата защото ми омръзна да споря с радио и приключвам въпроса(визирам давц)!Ако искаш да видиш как се оборова , мнение прочети това:

                          Това е нерешим проблем за тиловаците, защото изделие 9-12А не може да носи Р27Т. Тоест може но в АПУ-тата няма азот за охлаждане на главата и ракетата се приравнява на Р-73 но с много по-малка маневреност.
                          офтопик-признавам това не го знаех

                          а не като тебе-"ами защото така ми се иска,а ти като не си съгласен гледай си работата"!

                          Хубавичко си разтъркай очите и ПАК прочети това:

                          Не ме разбирайте погрешно.Не лобирам за МиГ-29.Единственото което ме интересува е българското небе да бъде БЪЛГАРСКО па ако ще да е и с хвърчила. Това което пресмятам е как с нашите пробити гащи да извлечем максимума и небето да е наистина БЪЛГАРСКО защото в момента то е на всеки друг само не и наше!
                          Всичко опира до пари които нямаме! ТЕОРЕТИЧЕСКИ при МиГ-29 можеше да се мине с най-малко пари.Другия вариант е да си говорим за купуване на Ф-16(или на нещо друго) АМА САМО ДА СИ ГОВОРИМ както става вече 15год.Резултата се вижда.Но пак казвам-модернизация на нашите МиГ-ове няма как да се случи по политически причини.

                          А що се отнася до това:

                          Някъде в интервюто на дядовладовият съвипускник се споменава, че само разликата от разхода на гориво, за десетина-годишен период е 200млн. Валутата не е уточнена, но дори и да са левове, то това са 2-3 нови самолета!
                          направи си справка колко струваше модернизирането до НАТО-вски стандарт на авиобаза Граф Игнатиево(с опция за още една-Безмер-отложена за някъде в бъдещето).Защото на МиГ-а може да излита и от ливада,а на Ф-а му трябва излизана рульожка и ПиК и това е без изобщо да броим останалите необходими "подробности".


                          ПП.

                          И стига с този МиГ-29 ОВТ - такъв самолет няма!
                          Няма щото няма кой да го плати. Ако има клиент готов да плаща много бързо ще го видиш в небето.
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            29М е "сухоземна" версия на 29К, палубен за Индия...
                            „К“-то е единственото реализирано от всички тези експерименти - 20-ина бройки. Впрочем, точно отказа на Индия да ги закупува, е един от основните фактори да не се реализират тези проекти.

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            ...Няма щото няма кой да го плати. Ако има клиент готов да плаща много бързо ще го видиш в небето.
                            Точно така. Самата Русия не иска да си бъде клиент! (Да оставим разните Индии, Финландии и тям подобни)

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            ...направи си справка колко струваше модернизирането до НАТО-вски стандарт на авиобаза Граф Игнатиево(с опция за още една-Безмер-отложена за някъде в бъдещето).Защото на МиГ-а може да излита и от ливада,а на Ф-а му трябва излизана рульожка и ПиК и това е без изобщо да броим останалите необходими "подробности"...
                            Може и да може (МиГ-а да излита от ливада), но това съвсем не е предвидено за регулярната му експлоатация, а за свръх-екстремни ситуации. Това никога не е правено в България - нито в Пловдив, нито където и да било, нито някое наше летище е било зелена поляна (най-малкото Граф Игнатиево до реконструкцията). Съответно, същината на модернизацията на Граф Игнатиево, по никакъв начин не представлява - „направа на писта за Ф-16“.
                            А аз докато се интересувам за сумата - ти може да да се осведомиш кой я пое...
                            Последно редактирано от davc; 08-03-14, 16:19.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              За триене
                              Последно редактирано от davc; 08-03-14, 16:17. Причина: поредни мнения
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                За триене
                                Последно редактирано от davc; 08-03-14, 16:20. Причина: поредни мнения
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 10 потребители онлайн. 0 потребители и 10 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X