Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

    Историята, казваш... Я да видим какво казва за историята Бащата на историята - Херодот: Историята е не това, което се е случило, а това, което е написано!
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

      Факт, а тя се пренаписва, както е удобно за тези, които позволяват написването и. Справка учебниците по история за последните 70 години, достатъчно е да се съберат 7-8 такива, по 1 на всеки 10 години и разликите са очевидни, да не върнем и още 70 години назад, че ще стане пълно мазало. В общи линии и новините днес са на подобен принцип...

      Коментар


      • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Хванати здраво в капана на интересните новини (новата рокля от кокали на лейди гу-гу и прочее финали на световното по кърлинг), май пропуснахме (моля да бъда извинен ако е коментирано във форума и съм го пропуснал) едно меко казано интересно събитие.

        Иранците от няколко дена си имат чисто нова играчка. Безпилотно самолетче. На прима виста - без драскотинка по него. На втора виста, поне от това което показват - също. Едно такова сладичко, малко мяза на Силонски изтребител от Бойна Звезда Галактика. Само му липсват бягащите светодиодчета.

        Въпросното е летяло където не му е работа съвсем по желание, и се озовало на земята пак там, този път съвсем не по желание.

        Което предизвиква искрения ми интерес, и искрените ми уважения към този (тези) който го е прилъгал да кацне там където са му казали.

        Понеже, от висотата на незнанието си по всичко що е авиационно дело, не мога да се преборя с натрапчивата мисъл че става въпрос за чиста проба кацане, а не за "сваляне", "повреда", "падане", или каквото там му вържат в новините първоначалните му собственици.

        По никакъв начин не мога да възприема че безпилотен самолет в аварийна ситуация ще има като рефлекс да се приземи чисто където му скимне, вместо да се самоунищожи.

        Та ето ги чисто лаишките ми въпроси към знаещите:

        - Смятам че машината е прихваната от грижливи и кадърни ирански специалисти, и също така грижливо и кадърно приземена. Иранците никога не са се стеснявали да направят от невъзможното възможно, но - за разбиращите от криптография - колко реалистично е да приемем че са разбили кода на гадинката и са прихванали управлението чисто и унизително ?

        - Ако горното е невъзможно или слабо вероятно, и ако приемем че електрониката на машината е била чисто и просто грубо изкарана от строя с външна намеса (ЕМ глезотии, смущения - знаещите да кажат) - какъв е шансът загубила управление машина представляваща делта крило да се приземи сама в нежна спирала като пухкаво глухарче ?

        - Чисто и просто механично прихващане от друг самолет / хеликоптер / летяща гадина ?

        Иранците твърдят че са прихванали машината в "електронен капан" от три различни станции и са я приземили. Не ми звучи нелогично, но причината да не ми звучи нелогично е че просто винаги съм се чудил кога в крайна сметка ще бъдат хакнати тия глезотии, и ще заставят една леко омързелявила се армия да се поразмърда малко. Тъй че някак прекалено гали очакванията ми, и съм склонен да повярвам понеже ми е интересно да повярвам.

        В крайна сметка - едно е да пукаш весело от безпилотен самолет, друго е да пукаш докато пукания не му прихване управлението и не го обърне срещу теб. Не отричам че подобно развитие на събитията би ме докарало до неистов кикот относно съдбата на двата крака на хитрата сврака. Независимо че свраката ме убеждава че играе в моя отбор.

        Та ? Според вас ? Перфектно техническо изпълнение на нация която никога не се е оплаквала от липса на кадърни инженери, или перфектен блъф с паднали от небето безпилотни, ъъъ, карти ?


        Интересна публикация с още по-интересни расъждения. Благодаря, прочетох я с голям интерес!

        Коментар


        • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
          Всъщност, системата GPS е много проста и за подаването на грешни координати (по-скоро подаването на грешни данни) към GPS управляем обект е също така проста работа. Достатъчна е квалификация на радиолюбител например. И не много скъпа техника и технология. Не мисля, че във форум трябва да обясняваме как става, но всеки кадърен специалист може да го направи.
          Ще се самоцитирам. Наистина не е никакъв сложен технологичен проблем да се приземи такъв апарат. Не мислете, че иранците знаят и могат кой знае какво повече от средностатистически специалист. Но имат пари да му платят - в това е цялата разлика.
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

            Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
            Ще се самоцитирам. Наистина не е никакъв сложен технологичен проблем да се приземи такъв апарат. Не мислете, че иранците знаят и могат кой знае какво повече от средностатистически специалист. Но имат пари да му платят - в това е цялата разлика.

            Ехе, момчета не говорим за JPS на кола все пак, изказвате мнение все едно ще хакнете JPS-а на колата на комшията защото сте му се ядосали за нещо.
            Все пак да не забравяме, че става въпрос за високотехнологичен летателен апарат, в чието управление участват наземни екипи, въздушни такива (АУАКС) както и спътници. Малко несериозно е да се твърди нещо подобно, извинявам се но това е мнението ми.

            Коментар


            • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

              Това чудо JPS какво е?
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                John Player Special

                За колегата Росен - благодаря за добрите думи, но темата мисля е поизчерпана. Нека я възобновим като приземят следващия.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                  Според мен нещо е станало, което го знаят много малко хора, а останалите може би няма да го научим никога!Защото:
                  1. Всяка такава машинка, предназначена за многократно използване, и летяща на чужда територия има съответната автономна система за самоунищожение, която би следвало да се задейства при нарушаване на зададените параметри на полета, или при срив на поддържащите системи;
                  2. Оператори - наземни и въздушни, които са следили полета и са регистрирали съответно изменение, също могат да зададат команда за самоунищожаване;
                  3. От граничните полоси полета се следи и от съответните изтребители за поддръжка и охрана. Те също са могли да изпратят съответната далекобойна ракета въздух - въздух.
                  Така, че въпросителните са много и на иранците някой им е помогнал да се хвалят с придобивката. Предполагам, че вече е там откъдето са им помогнали.

                  Коментар


                  • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                    [QUOTE=CAESAR;1819082]Това чудо JPS какво е?[/QUOT


                    Имах предвид GPS, благодаря за забележката, уверявам те грешката е неумишлена

                    Но не е John Player Special със сигурност

                    Коментар


                    • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                      Ето интересна информация в потвърждение на горния ми пост, по материал на BBC:

                      Американски учени от Тексаския университет в Остин успешно са препрограмирали системата GPS на един от безпилотните летателни апарати, в спор с Департамента за вътрешна сигурност на САЩ.

                      http://www.bbc.co.uk/news/technology-18643134

                      http://www.inosmi.ru/usa/20120701/194337784.html
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • От: Иранците, безпилотните и новината която мина (горе-долу) по терлици.

                        Тя новината, малко стара ... но иранците им върнали самолета.

                        Свалиха безпилотен самолет над Израел
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X