Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правя си лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Правя си лодка

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Не стиропор, фибран е твоя материал. Разликата м/у фибрана и стериопора е: Фибрана не попива вода стиропора е като гъба.
    И двете са полистирол, единия е екструдиран а другия - експандиран. Екструдирания/фибран/ е с по-голяма плътност и, естествено, попива по-малко вода/друкман е прав/. И двете горят на слънце и е добре да са запечатани със смола.
    И аз те приветствам за ентусиазма

    Коментар


    • #62
      До: Правя си лодка

      Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
      Транеца не е вертикален. Има наклон от 5 см. Дупка наистина несъм оставил и бях забравил за нея за което благодаря, че ме подсети. Бордовете ще ги подлепя но със стиропор защото е по-еластичен.Бях спрял за седмица ,че нямах втвърдител за смолата, но сега намерих 1,5 литра нищо,че ми трябват 100 гр. Направих си гребла от алуминий и мисля, че станаха добре, ще има и снимки след 2 дни на ВОДА.
      Здравей колега,
      малко отсъствах но виждам че си напреднал сериозно.
      Не забравяй дупката, все около нея се върти живота.
      И не подлепяй нищо още!
      Все още имаш конструктивно да усилваш и преосмисляш някои неща.
      Разбирам че все повече те притеснява теглото но сега е момента да си дадеш ясна сметка за какво ще я ползваш. Дотук става за розходка на двама във водоем с дълбочина 50 см. За повече ще трябва да поусилим тук таме. И най вече:
      1. Транцева дъска - 5 кс. двигател бута повече от колкото можеш да натиснеш с крак. Подпри я някъде и пробвай!
      2. Пейки - седни в единия край и се разклати и някой да ти подложи къмъче под борда!
      3. Гребла - седни в нея и се опитай на гребла да я завъртиш на тревата. Ако нищо не се счупи си О.К.
      4. Ако реално смяташ да я ползваш за сериозен риболов започни да допускаш идеята и за колесар.
      А за стиропора ти бях споменал, че има и други решения които са доста ефикасни и леки за изпълнение. А и като материал го забрави!
      Колегите са споделили защо, а ако имаш нужда от още инфо кажи!
      Не бързай и със смолата. Тя не е панацея и като че ли ти е още рано.
      Като усилващ елемент не я виждам в твоя проект и засега ще ти хвърли само тегло.
      Успех, с каквото можем ще помагаме.
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • #63
        До: Правя си лодка

        Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
        Колеги, забравих да питам какви котви ползвате? Става въпрос за язовири.
        Виждам че все още не си получил отговор и затова реших да споделя опит!
        Язовирите са широко понятие като дълбочини и течения и настилки на дъното. Струва ми се че не би било зле да опиташ морския вариант за лека котва от тръба или плътно желязо около 25-30 см. дълго на което са заварени поне четири пръчки арматура 6 мм. Добре държи при течение и когато се закачи просто при по силно дърпане се изправя някоя от пръчките. Не забравяй последния 1 метър от въжето да е по слаб. След първото скъсване ще разбереш ползата
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • #64
          До: Правя си лодка

          За котвата виж това.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...CA%CE%D2%C2%C0
          Има линкова за котви. Ще ти снимам мойта. Лесно се прави и върши прекрасна работа. Прилича на тази на шарнира по средата.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #65
            До: Правя си лодка

            пуснах я на водааааа. плува коритото му с корито и дори не пропуска вода от никъде. За сега съм без мотор, но и с греблата не е трудно. Ето и снимки, макар още да несъм я завършил окончателно.
            Прикачени файлове
            Honda CR-V I 2000 г.
            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

            Коментар


            • #66
              До: Правя си лодка

              Евала! Нямам думи. Само да питам... как те домързя да сложиш пейката? Трябва да е толкова високо, че като се натопи греблото и опънеш китките да са на нивото на гърдите
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #67
                До: Правя си лодка

                Понеже сме големи умници с bochkata (3та снимка) забравихме пейките, и на пробата се наложи да седим направо на скарата. Хванахме една царица на дежурната ми въдица от колата и след доста киснене във водата си тръгнахме повече от доволни. Остана ми да доукрепя транеца малко кит и накрая боя. Някой мислил ли е дали с гайковерт и подходящо витло ще може да мести безшумно лодката си на малки разстояния?
                Honda CR-V I 2000 г.
                0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                Коментар


                • #68
                  До: Правя си лодка

                  Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
                  ...Някой мислил ли е дали с гайковерт и подходящо витло ще може да мести безшумно лодката си на малки разстояния?
                  За седалките-намери им мястото и ги монтирай стабилно с болтове. Така ще участвт в стабилността на конструкцията.
                  Гайковерта е направен да върти гайки т.е. кратко време. Ако издържи, ще се движи....малко. Има малки ел. моторчета за лодки на 12волта.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #69
                    До: Правя си лодка

                    Лодка е станала страхотна. Някой продава ли двуместно кану. На прилична цена. Може и с малки нужди от ремонт.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Правя си лодка

                      Първоначално публикуван от zdravistia Преглед на мнение
                      Лодка е станала страхотна. Някой продава ли двуместно кану. На прилична цена. Може и с малки нужди от ремонт.
                      Свържи с B58 Петър, миналата година направи калъп на индианска пирога и може да ти отлее една.Телефона му е: 0888 364 731
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #71
                        До: Правя си лодка

                        Благодаря.

                        Коментар


                        • #72
                          От: До: Правя си лодка

                          По въпроса за котвата питах професионалисти. Ще се опитам да ти нарисувам семпличко какво ми отговориха, мисля че са много прави. Поздрави!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kotwa.jpg
Прегледи:1
Размер:20.5 КБ
ID:5183514
                          Когато нямаме това, което ни трябва,
                          ни трябва това, което имаме!

                          Коментар


                          • #73
                            От: До: Правя си лодка

                            Тая котва е теория за кораби и вълни. Така направена, дори малка котва тежи 50 кила заради веригата, която се слага за да обира вертикалното клатене от вълната. На малка лодка като тая на колегата такива сложни неща не и трябват. Обикновенна пясъчна котва 3-5кг. с по-дълго въже е достатъчна за България.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #74
                              От: До: Правя си лодка

                              И аз така си мислех до закачането на котвата в по голям корен на дъното и естествено оставането и там.. А котвата е 2.5 кг, синджира по малко от килограм. И вместо да се чудиш как да си довършиш риболова, просто я изтегляш на обратно с тънкото въженце. Това е.
                              Поздрави!!
                              Когато нямаме това, което ни трябва,
                              ни трябва това, което имаме!

                              Коментар


                              • #75
                                От: До: Правя си лодка

                                Не знаех, че си рибар колега. Извинявам са.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X