Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правя си лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Правя си лодка

    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
    Някакъв напредък?
    Няма, сега разпитвам за подходящ материал, като почна ще разбере целия форум, та и още 1-2.

    Коментар


    • #32
      До: Правя си лодка

      до D. Dimitrov , какъв е тоз материал за олекотяване( ако не е тайна). Трябва и да е водонепромокаем или поне да издържи 1 минаване със смола без да се увреди? Сега един Малко откачен въпрос. Някой знаели дали на извънбордов дв. с повреден такъв може да се приспособи друг, но не предназначен за лодки . Имам впредвид от косачка ( 4т ) или от резачка ( 2т. )
      Honda CR-V I 2000 г.
      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

      Коментар


      • #33
        До: Правя си лодка

        Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
        до D. Dimitrov , какъв е тоз материал за олекотяване( ако не е тайна). Трябва и да е водонепромокаем или поне да издържи 1 минаване със смола без да се увреди? Сега един Малко откачен въпрос. Някой знаели дали на извънбордов дв. с повреден такъв може да се приспособи друг, но не предназначен за лодки . Имам впредвид от косачка ( 4т ) или от резачка ( 2т. )
        Може.

        Коментар


        • #34
          До: Правя си лодка

          Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
          до D. Dimitrov , какъв е тоз материал за олекотяване( ако не е тайна). Трябва и да е водонепромокаем или поне да издържи 1 минаване със смола без да се увреди? Сега един Малко откачен въпрос. Някой знаели дали на извънбордов дв. с повреден такъв може да се приспособи друг, но не предназначен за лодки . Имам впредвид от косачка ( 4т ) или от резачка ( 2т. )
          Не е тайна колега. А и аз подчертах че ще ти съдействам изцяло.
          Става въпрос за материали които запълват кухини в конструкцията и задържат въздух с цел осигуряване на допълнителна безопасност и положителна плаваемост при обръщане. Това са полиуретанови пени по подобие на тези които ги ползват в строителството. Те са със затворена структура и се инжектират лесно а и последващата им обработка е лека.
          В единия от линковете които ти пратих дори има подробни снимки точно за такава лодка като твоята само че изцяло от дърво.
          Твоята като комбинация с метал е по лека за изпълнение и по-работима. Другите са си малко за показване.
          Давай снимки!
          Надявам се да съм ти полезен!
          !!! И не забравяй да оставиш дупка на дъното!!!
          На въпроса за двигателя от косачка - въобще не е откачен! Още повече на принципа "Направи си сам море"
          Става, но е изключително трудно да улучиш подходящата комбинация като захват, разположение, охлаждане и много други.
          Провери да не се окаже по разумно да си отремонтираш другия!
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • #35
            До: Правя си лодка

            !!! И не забравяй да оставиш дупка на дъното!!!

            за какво е тази дупка?
            Honda CR-V I 2000 г.
            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

            Коментар


            • #36
              До: Правя си лодка

              Извини ме, имах в предвид на долния край на транцевата дъска!
              Направи си я с тапичка с резба или нещо подобно. По-късно като разбереш ще черпиш.
              Послушай ме, не е шега ама и без снимки повече не казвам
              GPS системи https://www.easytracking.bg/
              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

              Коментар


              • #37
                До: Правя си лодка

                направил съм снимки, но имам лимит от 2 мв. и в момента съм на 1,96 мв. Някой да каже как да кача още снимки.
                Honda CR-V I 2000 г.
                0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                Коментар


                • #38
                  До: Правя си лодка

                  Сетих се за тапата и мисля, че имам точно каквато ми трябва, pvc със силиконово уплътнение. А дали ще е добре върху смолата да наръскам автошприц и после да боядисвам с боя(автомобилна ).
                  Honda CR-V I 2000 г.
                  0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                  Коментар


                  • #39
                    До: Правя си лодка

                    Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
                    Сетих се за тапата и мисля, че имам точно каквато ми трябва, pvc със силиконово уплътнение. А дали ще е добре върху смолата да наръскам автошприц и после да боядисвам с боя(автомобилна ).
                    Не, никак даже.
                    Ако и удариш и един лак отгоре ще трябва да махаш шперплата.
                    Сериозно вече. С добавката на шприц и автобоя ще постигнеш магазински вид и някое кило отгоре. Пък и по ще те е яд като я одраскаш още при качването на керемидите.
                    Каквото и да правиш сега бъди сигурен че след първото потапяне на вода ще се сетиш за някои промени и допълнения с цел удобство и функционалност. Красивия външен вид ще ти убие мерака за доискусуряване и ще се тюхкаш цял сезон.
                    Бързо на ВОДАААА.
                    И не забравяй презервативите!!!
                    GPS системи https://www.easytracking.bg/
                    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                    Коментар


                    • #40
                      До: Правя си лодка

                      Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
                      направил съм снимки, но имам лимит от 2 мв. и в момента съм на 1,96 мв. Някой да каже как да кача още снимки.
                      Ами качвай си снимките да речем в www.snimka.bg и после ги мяткай тук.

                      @lama69, хайде де, че скоро пада забраната за риболов.
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • #41
                        До: Правя си лодка

                        Здравейте, и аз от доста време съм се запалил да си измайсторя лодка. В началото мислех да е изцяло от дърво, но при една груба сметка за материал и колко време ще ми отнеме самото огъване и напасване на детайлите се отказах. Сега обмислям вариант да се направи гипсова отливка, и полиестерна смола и стъкломат.Та преди време си бях намерил чертежи, но са безследно изчезнали. Може ли някой да ми препоръча някаква програма или нещо от сорта,за да се заемам през есента с моделиране. Лодката е замислена да е около 4,30 до 5,00 м.л..

                        Коментар


                        • #42
                          До: Правя си лодка

                          igenov, погледни 1-ва страница на тази тема.
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #43
                            До: Правя си лодка

                            Извинявам се, че ме нямаше дълго време, ама нещо лаптопа се скапа и се наложи да преинсталирам wndowsа . Сега докато направя всичко както си беше и мина сумата му и време. Пускам малко снимки.
                            Прикачени файлове
                            Honda CR-V I 2000 г.
                            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                            Коментар


                            • #44
                              До: Правя си лодка

                              и още снимки.
                              Прикачени файлове
                              Honda CR-V I 2000 г.
                              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                              Коментар


                              • #45
                                До: Правя си лодка

                                spoko, като гледам снимките лодката е почти готова. Кога ще я пробваш.
                                0осем9осем7шест0осем7едно
                                Миро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X