Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какъв плавателен съд има?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Кой какъв плавателен съд има?

    Ето я и моята "Сепия"http://astronavt.hit.bg/12.jpg

    Ката сме почнали да си ги мерим - Кой какво въздухоплавателно средство има?
    Последно редактирано от Keltis; 26-12-08, 00:17.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #77
      До: Кой какъв плавателен съд има?

      Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
      Ето я и моята "Сепия"http://astronavt.hit.bg/12.jpg

      Ката сме почнали да си ги мерим - Кой какво въздухоплавателно средство има?
      Кога ще ме повозиш
      LZ1PER

      Коментар


      • #78
        До: Кой какъв плавателен съд има?

        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
        Кога ще ме водиш за риба... Лятото сме ти на платено гости със семейството
        Когато решиш.Няма проблем.За риба ходим на яз Батак.
        sigpic

        Коментар


        • #79
          До: Кой какъв плавателен съд има?

          Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
          Ето я и моята "Сепия"http://astronavt.hit.bg/12.jpg

          Ката сме почнали да си ги мерим - Кой какво въздухоплавателно средство има?
          Браво колега тази е ЯКА.
          sigpic

          Коментар


          • #80
            До: Кой какъв плавателен съд има?

            Желаещите за возене са добре дошли лятото във Влас.Там е.Един приятел искаше да се отърве от нея заради......кризата, най-общо казано.Та ми я продаде на мноооого прилична цена.
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • #81
              До: Кой какъв плавателен съд има?

              айде да живне темата малко...
              Тая бях забравил че я имам

              и тази също

              като се замисля, "живота така ме е натиснал", че съм събрал 10-на плавателни съда в мазето
              и двете са надуваеми, но произведени за малко по-голями натоварвания и тн.. Първата е по-скоро за лек туризъм по Спокойни води, както и реки с не много силно течение. Има си допълнителни екстри за връзване на багаж и тн. Както и клапа за оттичане на влязла вода в тях.
              Втората е за по-хард изпълнения доближаващи се до най-високия коефициент на трудност. С перфорирано дъно е, за да може да се оттича водата мигновенно.
              Плюсовете им са че са широки около 1 метър и са много стабилни. При случай на преобръщане, много лесно се връщаш в тях, за разлика от стандартните каяци. Като и това че са компактни за пренасяне. Минусите съответно са за сметка на по-горното написано. Малко по-бавни са и въпреки че са подсилени трябва да ги вардиш от разни стъкларии и железа които ръсим по бреговете.

              Макар че съм привърженик на екстремните спортове, когато подкарах синята за тест, установих че това е единствения начин да се оттърва от цивилизацията и от приятелите си.
              А и от месеци обещавах на жената че ще и "обърна внимание" ама "търся начин" щото тя в реката, не ще с мене....
              Айде всеки като качва тука, да пише малко спецификации, както и инфо за употребата и, причина за закупуването и тн.
              Ще е по-интересно..

              Коментар


              • #82
                До: Кой какъв плавателен съд има?

                Здравейте.Преди доста години (сигурно има 15) баща ми беше донесъл една надуваема лодка от Русия и си стоя в мазето докато не продадохме апартамента наскоро Стояла е само в една мешка с талк и никога не е вадена и пускана на вода.Въпроса ми е как да позная дали може да се използва все още.Гумата видимо не е напукана,но все пак не искам да рискувам.На лодката пише модел "Язь-2"У с товароносимост 200кг.Ето и снимки на сухо
                Прикачени файлове
                Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                Коментар


                • #83
                  До: Кой какъв плавателен съд има?

                  Нищо и няма на лодчицата, можеш да си гребеш в някое е гьолче без проблеми.
                  sigpic

                  Коментар


                  • #84
                    До: Кой какъв плавателен съд има?

                    Аз имам почти същата, но моята е едноместна - десантна.
                    И е със заводски дефект - братушките са пропуснали ушите за греблата
                    Има един основен недостатък - много лесно се обръща. Иначе е добра. Твоята най-верояно ще е здрава, надувай и се мятай в някое езерце, язовир, но по-добре стой далече от морето с нея.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Кой какъв плавателен съд има?

                      Благодаря много за мненията,като се позатопли ще отида да я пробвам някъде,надявам се да става за риболов А с надуваема лодка използвате ли спасителни жилетки,от къде може да се намерят и колко горе-долу струват?Не,че не мога да плувам,но за по-сигурно.
                      А за морето ако не се навлиза навътре мисля,не е такъв проблем,само не знам солената вода дали няма да скапе гумата???
                      Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                      Коментар


                      • #86
                        До: Кой какъв плавателен съд има?

                        Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                        И е със заводски дефект - братушките са пропуснали ушите за греблата
                        Има един основен недостатък - много лесно се обръща. Иначе е добра.
                        Може да не е дефект, а да е с идеята за кану Дай някви снимки или параметри. Странно ми е че се обръща лесно.

                        Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
                        А с надуваема лодка използвате ли спасителни жилетки,от къде може да се намерят и колко горе-долу струват?Не,че не мога да плувам,но за по-сигурно.
                        Задължително !!!
                        Жилетката е от онези неща които не са излишни никога. Дори и в язовир ако си се напекъл добре от слънцето и цопнеш във водата, която е с голяма разлика с температурата на въздуха, можеш да си докараш и спиране на сърцето Има подобен случай преди време, завършил трагично.
                        Жилетки можеш най-вероятно да намериш и в рибарските магазини.
                        Какво трябва да знаеш за тях !
                        99% от жилетките които се продават са Спомагателни Понеже съм скептичен към стоките в рибарските магазини, на 100% съм сигурен че нито ще го пише някъде, нито търговеца ще ти го каже. Със тези жилетки не можеш да оцелееш ако загубиш съзнание. Силите които придават за да изплуваш са измерими с натиска от площа на човешка длан не съм много конкретен, но мисля че мога да изровя матерял по случая. Реномираните фирми за жилетки ти го пишат нагледно. Ако пробваш жилетка гледай да е "освободена" под мишниците. При продължително гребане можеш да се протриеш лошо.
                        За в морето не се завирай с тоя шлеп. От солената вода ще се избавиш ако след излизане я измиеш веднага, ама такъв човек не съм виждал до сега Другото което е че, при поява на вятър или вълнение ще береш яки ядове с управлението ...

                        Коментар


                        • #87
                          До: Кой какъв плавателен съд има?

                          Благодаря още веднъж за съветите,ще се възползвам от тях
                          Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                          Коментар


                          • #88
                            До: Кой какъв плавателен съд има?

                            Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                            Аз имам почти същата, но моята е едноместна - десантна.
                            И е със заводски дефект - братушките са пропуснали ушите за греблата
                            Има един основен недостатък - много лесно се обръща. Иначе е добра. Твоята най-верояно ще е здрава, надувай и се мятай в някое езерце, язовир, но по-добре стой далече от морето с нея.
                            Не е дефектът, едноместни тези лодки нямали никога ушите. Другият въпрос е защо?!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Кой какъв плавателен съд има?

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Не е дефектът, едноместни тези лодки нямали никога ушите. Другият въпрос е защо?!
                              дайте някви снимки и размери на тия дюшеци.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Кой какъв плавателен съд има?

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Не е дефектът, едноместни тези лодки нямали никога ушите. Другият въпрос е защо?!
                                Хм, да не би десанчиците да са слагали оборудването вътре и с плуване да ги бутат ?
                                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                                Skype: pach_bs

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X