Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трактор 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Трактор 4х4

    Здравейте;; търся дизелов дву циндров двигател модел IFA ,като на тази снимка ,или части за същия /за основен ремонт и дюзи/

    Коментар


    • #47
      От: Трактор 4х4

      Мисля че не е виновна темата Е може би е пораздвижила "пазарът", но напролет като по правило селскостопанската техника и лодки, джетове, извънбордови, (мото)делта/пара планери са на мах сега е време за моторни шейни Аз вече имам първите проблеми с ТК224 - отпред силоотводният вал е леко уникален. А искам там да туря вентилаторът на снегорина точно там. Някой да има косачката, която се закрепва отпред?

      Коментар


      • #48
        От: Трактор 4х4

        Колега. не би трябвали да имаш проблем с вала от пред. Аз съм си вързал косачка с хидро мотори, компресор. Имам и наклонена част която я използавам за лебетката когато ми трябва.
        Телехона ми е 0878110696 звънни да ти обесня как да го направиш.
        Извно не виждаш вградените гнезда за връзване

        Поздрав - Миро Вълков

        Коментар


        • #49
          От: Трактор 4х4

          Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
          ... да разширим темата , ако може и за други малогабаритни 4x4 - мнения и съвети...

          На мен специално ми е необходим за :

          - обработка на 15 дка до 20 дка сливова градина - оране , косене евентуално , пръскане ...
          - почистване на снега на 10-тина дка асфалт
          -лека разходка из гори тилилейски , разбира се придвижен в ремарке
          Два дена чета , но не съм намерил още бюджетния вариант..., помагайте.


          Какво стана колега,откри ли нещо което те заинтригува?Или се притесняваш да кажеш,да не би да те последва 'късмета' на колегата 'Ivan Minkov' .Моите уважения към него,но ако трябва да обръщаме внимание на такива 'детски' разсъждения,то тогава да не говорим и за цената на хляба,за горивата,за лекарствата........абе,въобще за всичко !!!

          Коментар


          • #50
            От: Трактор 4х4

            Реставрирам в момента такова тракторче,колкото повече го разглобявам,толкова повече ме кефи,направено просто и здраво.Относно съвета,който търся,как се синхронизират мостовете,забелязах,че задния мост е на 2 скорости

            Коментар


            • #51
              От: Трактор 4х4

              Ами отпред караш на 1-ва отзад на 1-ва, отпред караш на 2-ра отзад на 2-ра .....

              отпред караш на 3 или 4-та, отзад 1 или 2-ра = ЧУПИ СЕ

              )))

              ПП: Казах да се изстрият всички мои постове от началото до края на темата!!! Благодаря предварително!
              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

              Коментар


              • #52
                От: Трактор 4х4

                КАЗАХ ДА МИ СЕ ИЗТРИЯТ ВСИЧКИ ПОСТОВЕ В ТЕМАТА!!!!
                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                Коментар


                • #53
                  От: Трактор 4х4

                  от един месец и аз съм собственик на такова творение и съм възхитен просто. Единственото което смятам да му променя е да му сложа друг по мощен двигател. Насочил съм се към бригс 18 коня . Вашите мниния............
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:141020121021.jpg
Прегледи:1
Размер:195.8 КБ
ID:5425063
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:141020121023.jpg
Прегледи:1
Размер:235.9 КБ
ID:5425064
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:141020121025.jpg
Прегледи:1
Размер:212.7 КБ
ID:5425066
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:141020121024.jpg
Прегледи:1
Размер:280.2 КБ
ID:5425065
                  Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                  Коментар


                  • #54
                    От: Трактор 4х4

                    Името и номера на трактористката ако меже де иначе тракторчето е много хубаво с по голям двигател ще е по добро но ориганала си е оригинал остави му тоз двигател.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Трактор 4х4

                      От този двигател може да се изкара още някой и друг кон. Оригинално е със 6.7 към 1 степен на сгъстяване. Той е бил пригоден за бензин а 76. До към 9 към 1 би трябвало да не му е проблем с 95+ октана гориво.Не ми харесва и че харчи към 3-4 литра на един час яка работа. Просто двигателя си е морално остарял като технология .Или бригс боксер 700 кубика със стартер или някои двигател на хонда въздухар ако изпадне на добри пари ще му сложа.Другият път като излизам с трактора ще снимам да видите откъде минава това чудо,
                      Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                      Коментар


                      • #56
                        От: Трактор 4х4

                        Чудесна машинка ТК 224У . Миналият век /1978 г./ едно приятелче работеше в "ЧИСТОТА-РУСЕ" с такова тракторче , само че без "У".Бяха му монтирали един контейнер отзад и събираше боклуците от автобусните спирки.Вашето е направо ЧУДЕСНО, на почти 40 години ,а изглежда като набор на трактористката.Жалко, че сме чуждопоклонници и не харесваме нашето.Колкото до двигателя бих ви дал идея да свалите главата с около 4 мм за 95 октана бензин и да му поставите газова уредба.Присаждането на друг двигател си е доста главоболия.Успех.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Трактор 4х4

                          Здравейте на всички!
                          И аз отскоро съм горд собственик на такова тракторче, което обаче си няма навесна система, просто е премахната и сега я правя.Наистина уникално творение, жалко че е спряно от производство. На колегата бих му казал да не слага Бригс&Стратън - 18 к.с. те са бензин и харчат много. Нужно ми е инфо, но тъй като съм нов май ще трябва да почакам докато имам право на лични или да прегледам ръководството на този модел публикувано в друга тема.
                          И все пак бих Ви помолил за двете скорости на задния мост как са точно-Ръкохватката надолу и нагоре съответно кои скорости са?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Трактор 4х4

                            Както отпред! Нагоре е 1-ва, надолу е 2-ра

                            ПП: Модератора да не се услушва, а да ми изтре всички постове снимки и всякаква информация която съм публикувал!!!!!!!
                            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                            Коментар


                            • #59
                              От: Трактор 4х4

                              Благодаря Ви, бих искал и да споделя, че ще му сложа сервоуправление със серво на "М+С"-Хидравлвик-Казанлък, а именно HKUS80/4-125/3, цилиндър ЦБХ 60х35/25 с уши с лагери, кормилна колонка КК250/ІІІ и волан от Мотокар.Но първо ще проверя дали хидравличната му зъбна помпа, която при мен е С14Х ще има необходимия дебит.Също двуумя се дали да бъде сдвоена помпата- едната за сервото другата за навеса или да му сложа един приоритетен клапан на сервото, а помпата да си остане същата.След като го направя ще Ви пиша, а междувременно някой може да сподели мисли.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Трактор 4х4

                                Здравейте, аз сега си довършвам греблото и ротора, щото тази зима ми се иска да е като миналата, ама и да мога да почиствам пътя
                                Обаче за на пролет съм решил да довърша един мулчер отзад на болгарчето, че да кося по-бързо драките.
                                ВОМ-а отзад е 6 зъба на 30мм външен диаметър при шлиците. Откъде да намеря такъв кардан?
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X