Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трактор 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трактор 4х4

    Колега,това не е трактор а детска играчка.с това 30 декара ще ги ореш цяла седмица и то ще ги "драпе "на 10 см дълбочина.

    Коментар


    • #17
      От: Трактор 4х4

      30 декара ще ги изоре за два дни, ако е нормална (разбирай работена, а не пустяла 10 години или спечена на ''бетон'' от суша) орна земя безгрижно си я оре на 20 см.
      И това е все пак лозарски и овощарски трактор, не универсален та да се гледа колко декари може да изоре на денонощие.

      Коментар


      • #18
        От: Трактор 4х4

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Колега,това не е трактор а детска играчка.с това 30 декара ще ги ореш цяла седмица и то ще ги "драпе "на 10 см дълбочина.
        А ти с твоя ще влезеш в 200 м2 двор да го изореш когато цъфнат налъмите!!!
        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

        Коментар


        • #19
          От: Трактор 4х4

          Интересно и доста ефикасно ми се струва...дали няма начин да се произвежда ,не изглежда много сложно!!!

          Коментар


          • #20
            От: Трактор 4х4

            Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
            Интересно и доста ефикасно ми се струва...дали няма начин да се произвежда ,не изглежда много сложно!!!
            Винаги това съм се питал и аз!!!!
            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

            Коментар


            • #21
              От: Трактор 4х4

              Това си е една изключителна машина за планински терени, и за това е измислена, не да се гледат 30 декара за колко ще изореш,явно който не е запознат с трактора така ще мисли. На мен ми върши перфектна работа. Трактора не е замислен да печелиш с него а да ти помага. Аз лично го товаря с какво ли не по 2- 2.5 тона на ремеркето.
              Въпрос- Някой дали продава оригиналното ремерке - само него нямам.

              Преди няколко години си купих косачка, която се закача отпред на вала с хидравлика, и честно казано се получи перфектно. Страхотна работа върши. Кося и след това товаря на ремеркето.

              А който не вярва в думите ми да си купи КИТАЕЦ.

              Коментар


              • #22
                От: Трактор 4х4

                Първоначално публикуван от mirovalkov Преглед на мнение
                Това си е една изключителна машина за планински терени, и за това е измислена, не да се гледат 30 декара за колко ще изореш,явно който не е запознат с трактора така ще мисли. На мен ми върши перфектна работа. Трактора не е замислен да печелиш с него а да ти помага. Аз лично го товаря с какво ли не по 2- 2.5 тона на ремеркето.
                Въпрос- Някой дали продава оригиналното ремерке - само него нямам.

                Преди няколко години си купих косачка, която се закача отпред на вала с хидравлика, и честно казано се получи перфектно. Страхотна работа върши. Кося и след това товаря на ремеркето.

                А който не вярва в думите ми да си купи КИТАЕЦ.
                Колега, ще съм ти много благодарен ако пуснеш снимки на косачката. Ние от доста време събираме части да си направим за отпред както е оригиналната!
                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                Коментар


                • #23
                  Здравей Иван, Ще ти направя снимки ама не знам точно кога ще стане.Koсачката е пред самият трактор и е вързана към корпуса на самоотводният вал, а от вала задвижвам апарата. Между впрочем това не е оригиналната косачка. Оригиналната се е закачала отстрани. Видях такава в Mobile.bg

                  Ще пратя снимки при първа възможност.

                  Иван
                  При теб случая е доста по лесен, защото сега виждам по снимките,че имаш хидравлична помпа на двигателят, и от там можеш да си хванеш хидравликата.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-09-11, 15:09.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Трактор 4х4

                    Предната седмица купих едно такова болгарче с дизелов двигател 16кс. Още не съм го разгледал, но от книжката, която ми прати продавачът изглежда добро изобретение. Купих го, за да му закача снегорин за зимата, да влачи ремарке лятото и евентуално да коси.
                    Обаче отпред нема подвесна система. Имам разни хидроцилиндри от авиацията, но:

                    точките на окачване на греблото отпред? Засега ми се набиват на очи само джантите, като лесно и сигурно место за окачване - нещо като самоходните БЧС-та, както са окачени косилните апарати.Ще иска яки лагери, разбира се

                    Другият въпрос, който изникна веднага за съседа бе - ще можем ли да изорем нивата? какво плугче може да влачи болгарчето? 2х20?

                    Въпрос имам и за косачката. Роторна или палцова? Искам да кося 120х20 метра за пистичка на мотоделта.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Трактор 4х4

                      Еххх искам и аз от някъде да си купя още един такъв трактор... честито завиждам ти в добрия смисъл!
                      За оран... плуга ни е с 2 тела на по леки почви ме е яд че няма 3-то.. Косачката да е с палци според мен.. Успех!
                      Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                      Коментар


                      • #26
                        От: Трактор 4х4

                        Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                        Еххх искам и аз от някъде да си купя още един такъв трактор... честито завиждам ти в добрия смисъл!
                        За оран... плуга ни е с 2 тела на по леки почви ме е яд че няма 3-то.. Косачката да е с палци според мен.. Успех!
                        Ами аз намерих 3 броя. Един в Дупница с бензинов мотор(1300лв май искаше човека) с резервни джанти, + един дефектирал заден мост за части. Един май във видинско беше обявен, пак 1300 и като че ли имаше инвентар някакъв, моят го взех за 1900лв, но е дизелов с работеща хидравлика. То дизелът в днешно време е минус с този пропан бутан, ама нейсе.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Трактор 4х4

                          Колеги дали няма да се намери едно и за мен? Доста полезно би ми било.
                          0878 847 325 Наско

                          Коментар


                          • #28
                            От: Трактор 4х4

                            Приемат се всякакви оферти... очаквам колегата за кординати на тези който е намерил ако е възможно
                            0878 847 325 Наско

                            Коментар


                            • #29
                              От: Трактор 4х4

                              Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                              Предната седмица купих едно такова болгарче с дизелов двигател 16кс. Още не съм го разгледал, но от книжката, която ми прати продавачът изглежда добро изобретение. Купих го, за да му закача снегорин за зимата, да влачи ремарке лятото и евентуално да коси.
                              Обаче отпред нема подвесна система. Имам разни хидроцилиндри от авиацията, но:

                              точките на окачване на греблото отпред? Засега ми се набиват на очи само джантите, като лесно и сигурно место за окачване - нещо като самоходните БЧС-та, както са окачени косилните апарати.Ще иска яки лагери, разбира се

                              Другият въпрос, който изникна веднага за съседа бе - ще можем ли да изорем нивата? какво плугче може да влачи болгарчето? 2х20?

                              Въпрос имам и за косачката. Роторна или палцова? Искам да кося 120х20 метра за пистичка на мотоделта.


                              Здравейте-
                              Косачката можеш да ия вържеш на 4 болта находящи се под шайбата на предният самоотводен вал.От там от вала можеш да изведеш задвижването и повдигането на косилният апартат. На моят косачният апартат е с хидро мотори и от вала директно се връзва на хидравличната помпа.
                              Друг начин за връзване( на гребло) е да използваш специално пригодените на полуоските дупки за болтове( може на тях да има тапа, която да се извади.Аз така съм вързал компресора и др.
                              За плуга- без проблем може да тегли 2X20; 2x25, единствено, самата конструкция на плуга да не е твърде тежка, защото разбива шарнирните болтове.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Трактор 4х4

                                влезе ми друга муха в главата - вместо ножова косачка - шредер(чукова косачка). Сега обаче изникна друг проблем - гуми 6.5х16.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X