Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рециклиране на един Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хм, че то там няма нищо бе, защо ще излизат балончета?
    Там излиза коляновия вал. Ако семеринга е заминал, а това е доста вероятно като гхледам в какво състояние е двигателя-от там може да има теч на масло, което да стигне до този ъгъл. Ама балончета съвсем не ми се вързват.
    Освен, ако е запушена вентилацията, и да духа през същия семеринг... Ама това е баси комбинацията, а и защо маслото няма да се стича надолу, а ще отива настрани?...

    Едно е сигурно обаче-без разглобяване няма да се оправи, така, че не се занимавай с интернет, а слагай количката и разцепвай трактора. Така от снимка никой не може да даде точна диагностика.
    И пиши после какво е било.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • Разпределителният вал е близко, ама пак ми се струва силно невероятно.Не мога да се сетя капачка имат ли в задния край на РВ, но би трябвало.
      Преди да се сложи количката бива да се погледнат капака на клапаните, междинния капак, шпилките на изпускателния колектор, тавата на въздушния филтър, че всичките са близък и леснодостъпен източник на течове.

      Коментар


      • И аз това предположих, че може да е друг източника на маслото, но като се загледах от там излизаше работейки.Двигателя си е чук, има си мощност.

        Коментар


        • Налягането на маслото в норми ли е?И колко е силен теча?

          Коментар


          • Ilian23
            Ilian23 коментира
            Редактиране на коментар
            То не точно теч, много слабо сълзи. Налягане то е 3-2,5.

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Налягането е добро, ако при работа на място не прави малка локвичка отдолу, аз бих си барал дедовия и бих го следил.Докато евентуално дойде ред да се цепи трактора или теча не се закисне.

          • Ilian23
            Ilian23 коментира
            Редактиране на коментар
            Това и ще направя като му дойде времето на съединителя тогава

        • Значи може просто да си тече от семеринга, идаго завихря настрани.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X