Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рециклиране на един Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

    Имам нови снимки от кабината и облепянето с изолацията ,за съжаление сайта нещо се бъгва и не ми позволява да кача снимки.

    Коментар


    • #47
      От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

      Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
      Имам нови снимки от кабината и облепянето с изолацията ,за съжаление сайта нещо се бъгва и не ми позволява да кача снимки.
      Намали големината и ще ти можеш да качваш. Ползвай Picresize.com, направи ги с 50% по-малки.

      Коментар


      • #48
        От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

        Става и със снимка.бг и после да ги метнеш тука.

        Коментар


        • #49
          От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

          Оправих проблема.Работата върви бавно ,защото правим други машини в момента.

          STP изолацията
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040811.JPG
Прегледи:1
Размер:472.5 КБ
ID:5783255
          Брави от 952.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040813.JPG
Прегледи:1
Размер:402.1 КБ
ID:5783256
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040814.JPG
Прегледи:1
Размер:416.5 КБ
ID:5783257
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040816.JPG
Прегледи:1
Размер:412.0 КБ
ID:5783258
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3040817.JPG
Прегледи:1
Размер:443.4 КБ
ID:5783259

          Коментар


          • #50
            От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

            Браво за мераклийския проект. Само и аз да дам "акъл" Мисля че не е добра идеята с пластмасовия капак, понеже е по-лек, а за един трактор теглот е колкото повече... толкова повече (това ако някога ще го ползваш без челния товарач де).
            И имам един въпрос... по двигателя нежо друго освен картера остана ли от стария?
            Кольо Динев

            Коментар


            • #51
              От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

              Не сме теглили сегашната фодромна - новата като я правим ще я изтеглим ,но разлики много няма да има ,а в момента сегашната е поне 8-900 кг ,а може би даже и тон. Спънките на рамата отиващи от хамута до коритото отзад сами по себе си са по 150 кг всяка. Това като добавиш и джантите с отляти тежести отвътре от бетон - това май не съм го снимал и трактора отива близо 5 тона. Курта тежащ 1300 кг с кутиите на микротора фадромното устройство го вдига и го местим, миналата година един еднотонен биг бег падна отведнъж от камиона и направо сряза единият шенкел.Затова и сега слагаме усилените шенкели с усилени главини.Дано са по-идиотоустойчиви. Та на фона на всичката тази допълнителна маса не мисля ,че разликата в метални-пластмасови капаци ще е чак от такова значение. Що се отнася до двигателя - блока и картера са старите.Капака на колелата ,разспределителният вал и още някои неща ,но като цяло всичко е ново. Главата излезна китайска. Да внимавате с ЛАТВИЙСКИТЕ части. На дървеният съндък с надписи на кирилица на едно място е изписано някакво пристанище в Китай..... Та ще видим

              Коментар


              • #52
                От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                Аз мисля, че товари над 1 тон му идват малко в повече. Моят е с ориигнално руско фадромно и тежи около 600кг.
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • #53
                  От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                  Браво !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                    Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                    Аз мисля, че товари над 1 тон му идват малко в повече. Моят е с ориигнално руско фадромно и тежи около 600кг.
                    А предните гуми на болгара имат ли нужната товароносимост? Аз мислех да препоръчам на колегата htz180 да потърси варианти за сдвояване на предните гуми, особено ако ще се работи с товарача по меки и кални терени. Защото когато кофата загребе 1тон. + 600кг. самото товарачно устройство + тежестта на предницата, предполагам надхвърля 2т. само на предните гуми, а вероятно е и повече. Разпредлението на натоварването е важно, за да може товарачът да работи стабилно, и да не се подскача задницаta, при напълно натоварена кофа. Освен това бих му препоръчал за компактни противотежести отзад да събере 4-5 гуми от джипа, да ги залее с бетон и тръба 2" в средата, и направо на навеса отзад. Ако съберат поне по 50-60л. бетон, ще дадат още 300кг. отзад най-малко.
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                      Този трактор носи гребло за сняг с тегло над тон. В смисъл-греблото само тежи толкова. При тази конфигурация му трябват тежести на джантите (не са от бетон, фабричните са чугунени дискове), отпред чугунени тежести, отзад и отстрани слагат и общо всичко отива на над 5 тона.
                      Като дойде време за събиране на балите, по село редовно им връзваха по 5 (ПЕТ!) ремакета с бали, закачени едно с друго.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                        Той трактора може да носи много тегло, но за челен товарач е много важно разпределението на натоварването по мостовете. Когато кофата е натоварена се натоварват много предните гуми, които така или иначе не могат да се сравняват със задните по товароносимост, и задницата "олеква". Показвам как съм се справил аз, а пък колегата да си прецени. Той има опит с неговия товарач, аз с моя.
                        Прикачени файлове
                        -Чем занимаетесь по жизни?
                        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                          Трябва да се внимава много с натоварването на предния мост защото шенкелите не са много яки и може да се скъсат особено когато се прави завой пък и самия мост също не е много як.При нас има доста случай на скъсване на шенкели при извършване на маневри в меки терени както с фадромно устройство така и без такова.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                            Колегата htz180 казва че е сложил подсилени шенкели, поне доколкото аз рабрах...
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                              Здравей колега,
                              Да попитам какво количество боя използва и ако помниш как се води този цвят.
                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Рециклиране на един Болгар ТК-80

                                Боята ползвана е двукомпонентна акрилна българска на Боди Колор - Динго се казва цвета. Количеството за рамата - едан кутия 900 мл + 400 мл втвърдител + 100 мл разредител. За кабината по-долу още половин кутия. За разни довършителни работи ще отиде още половинка. Или два комплекта ще ти оправят целият трактор.

                                Иначе по трактора лека полека подновихме пак работа.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GOPR44231.jpg
Прегледи:1
Размер:623.5 КБ
ID:5784862
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GOPR44311.jpg
Прегледи:1
Размер:717.6 КБ
ID:5784863
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GOPR44341.jpg
Прегледи:1
Размер:688.7 КБ
ID:5784864
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GOPR44361.jpg
Прегледи:1
Размер:728.9 КБ
ID:5784865
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GOPR443612.jpg
Прегледи:1
Размер:170.8 КБ
ID:5784866

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X