Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще разбера вече по време на работа. Поръчах я с предни назъбени и задни гладки.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • Красимир Начев
      Красимир Начев коментира
      Редактиране на коментар
      Според мен, избрал си правилната комбинация.
      Забелязал съм, че при суха и твърда почва назъбените се забиват повече.

  • Инвентарите пристигнаха. Торачката е 3 тонна amazone zam 1501, а дисковата брана е на Мадара-Шумен,4 метрова с гумен валяк. Доволен съм от Мадара, доставиха я с камион и я разтовариха, много са точни.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Торачката има ли възможност да си завърта там джаджите и да тори само ненаторената площ при застъпване?

  • Не. Единствено има компютър, който поддържа нормата една и съща, независимо от скоростта на трактора. Торачките със секционен контрол са скъпи.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Жалко. Много готино нещо е...

  • Да, така е. Предпочитам да дам пари за пръскачка със секционен контрол.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      И това е вярно, по е важно пръскането да е по-прецизно.

      Относно Мадара Агро-като живеех в града бившия директор ми беше комшия. Сега пак е в Мадара, но е на друга длъжност, директорството го правеше като допълнителна заетост, и му идваше много натоварването, та се махна.
      От него знам, че плуговете им са много яки, и ги произвеждат целогодишно, докато другите продукти са сезонни.
      Плуговете им са копирани от Vogel&Noot, като са направили подобрения заради по-тежката ни почва.
      То всичките им машини са копия на известни марки, това си е залог за успех.
      Например-имат сеялака за слята повърхност, която е пълно копие на Great plains, доста добри машини са.
      За браните не знам, но се надявам и те да са копирани от добър производител.

  • Доволен съм от представянето на дисковата брана, вече дисковах всичките полета, които бяха със слънчоглед, както и тези с ечемик и пшеница. Когато има влага, обработката е добра. В сухо предполагам, че няма да е нещо впечатляващо, защото браната не е тежка, но няма как за тези пари човек да получи нещо повече.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Имам колеги които работят и с Мадара, и с някаква западна, не се сещам каква, ама дали не беше Хорш...
      Та западната я имат от бая години, може би към 10, а мадарската от 2-3. И казват, че на западната не са сменяли лагери(самостоятелни дискове и двете брани), а на мадарската вече няколко пъти.
      Явно си има значение...

      Аз обаче бих предпочел двойно по-евтина машина с все риска да сменям лагери, отколкото да нарина един куп пари за маркова технка. Това няма избиване...

  • Всичко е много относително. Аз дисковам 10 пъти по-малко от един средно голям арендатор. Също така преди няколко дена говорих с колега от съседното село, който оре с австрийски плуг с активна защита за 55 000лв, на петата година има заварки на всяко тяло към гредата, защото всичко е в микропукнатини. Аз винаги дебна времето да е подходящо, да не ги троша в сухото, камъни в полетата нямам. Също така нямам и възможност за нещо марково, имам само плуг лемкен, от който съм много доволен, но и парите му бяха доста.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • На 7000 моточаса се наложи да се сменят централните втулки на предния мост и семеринга на пиньона. Говорил съм с колега, който кара Аксион, той ги е сменилна 5500мч, явно се износват бързо. Тези дни съм в очакване и на нов култиватор, отново на Мадара, модел KSP 5,8m.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • Отдавна не съм писал. Тракторът продължава да се ползва за всичко, все още си товаря камионите с него, защото май скоро няма да си закупя телескопичен товарач. По време на орането миналата година му изгоря компютърът на двигателя. Няма възможност за ремонт, стои от лявата страна на двигателя, на най-големите вибрации и топлина. Всичко друго засега работи. Вече е на 7650мч, 2100мч откакто го купих. Скоро ще се наложи да сменя четирите гуми с нови, все още карам с оригиналните от 2009г, които са goodyear.
        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

        Коментар


        • Еми добре е значи долу горе, както правиш по 300-400 мтч, още няколко години ще си бачкаш с него рахат.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X