Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

    Къде си тръгнал на сравняваш John Deere със сделано? Не са дорасли още западняците да се мерят с руската техника.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

      Едно е да се счупи, след като машината се е изплатила изцяло за първия собственик и примерно на 90% за втория (а може и за третия), друго да започне да се чупи на третата седмица след излизането от завода.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Едно е да се счупи, след като машината се е изплатила изцяло за първия собственик и примерно на 90% за втория (а може и за третия), друго да започне да се чупи на третата седмица след излизането от завода.
        То даже руската е доста на обратно, поради идеологически причини.
        Това от социализЪма, нали знаеш - там за всекиму според нуждите, и всеки според възможностите...
        По-подробно.... Купувача на нова техника, очевидно има пари и да я ремонтира, затова се пада на него. После я продава евтино, макар и вече постегната, щото е голям боклук. А сиромаха който я вземе, си я кара криво-ляво, щото е постегната вече, а и не я натиска докрай, щото нЕма толко зор, както и пари за скъпи ремонти.
        Социална работа - бонуса е за сиромаха, а четвъртит за чорбаджията.
        Лошото е, че на свободния пазар няма много чорбаджии чак такива будали.
        Последно редактирано от cecoa1; 29-04-19, 11:51.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

          Когато има пари за купуване на техника всичко е много лесно, и изборът е ясен ей-така, от самосебе си.
          Майсторлъка е да купиш такава техника която хем да е производителна, хем да не се чупи(поне не много) хем да е евтина.

          Дето има един лаф-с голям х@й лесно се ебе.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            То даже руската е доста на обратно, поради идеологически причини.
            Това от социализЪма, нали знаеш - там за всекиму според нуждите, и всеки според възможностите...
            По-подробно.... Купувача на нова техника, очевидно има пари и да я ремонтира, затова се пада на него. После я продава евтино, макар и вече постегната, щото е голям боклук. А сиромаха който я вземе, си я кара криво-ляво, щото е постегната вече, а и не я натиска докрай, щото нЕма толко зор, както и пари за скъпи ремонти.
            Социална работа - бонуса е за сиромаха, а четвъртит за чорбаджията.

            То при соца единствения купувач беше държавата. После ги разпределяше по ТКЗС и ДЗС в зависимост от връзките на местния партайгеносе.
            Лошото е, че на свободния пазар няма много чорбаджии чак такива будали.
            То при соца единствения купувач беше държавата. После ги разпределяше по ТКЗС и ДЗС в зависимост от връзките на местния партайгеносе.

            Коментар


            • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              ...Дето има един лаф-с голям х@й лесно се ебе.
              И то не е верно. Сержантът Петроф, като ни водеше на баня, ни казваше "момчета, не ГО гледайте със завист - сефте немам. Един път в годината ке стане и оная, като го види, стане и си бега ..."!
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                Всичко се чупи, само тойотите са вечни.
                ГоуфЪ трепе всички тайотки, само с поглед 8-)
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Къде си тръгнал на сравняваш John Deere със сделано? Не са дорасли още западняците да се мерят с руската техника.
                  Йоки - виж там оправи темата.

                  Пък за колегата - може и да бъркам - е Клас.

                  Коментар


                  • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                    Рачи, няма какво да й се оправя на темата, екстра си е. Йокито беше тръгнал за ДД, ама направи разумен избор, тъй че всичко е ОК.
                    Пък за колегата е най-важно да не е сделано, там мас-клас, без значение.

                    Коментар


                    • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                      Аз още в началото си знаех, че щом е втора употреба, рискът е голям. Може и да съм нацелил горе-долу с този, но повече никога няма да си купя нещо втора употреба. Бях писал преди време, че съм си поръчал предна противотежест от магнетит. Вчера се сетих да я снимам, преди да я откача.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9557982t.jpg
Прегледи:1
Размер:303.4 КБ
ID:5813594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9557983G.jpg
Прегледи:1
Размер:173.5 КБ
ID:5813595
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                        Това е някаква тяхна си бутикова изгъзица на Клаас. Тежести за трактори от време оно са или бетонови, или чугунени. Или окачването там е направено така, че да може да се хване само тая тежест и никоя друга.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                          Навесните системи на тракторите, предни или задни, са стандартни. Въпросът е там, че в България продават нова бетонна тежест на същата цена, на която аз си купувам оригинална компактна от Германия. Така и така давам парите, по-добре да е по-малка. По време на жътва я слагам отзад на трактора, за да набутвам с челния товарач на по-голяма височина и ми е важно да е по-малка, защото складовете ми са тесни и маневрите с толкова голям трактор не са като с фадрома.
                          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                          Коментар


                          • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                            Екстра е така.
                            А някакъв друг инвентар за предния навес имаше ли?

                            Коментар


                            • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                              Не, нищо друго не съм купувал. Само за челния товарач си взех кофа и палетни вилици. Германцът искаше да ми продава и косачката, която е ползвал за отпред, но тогава не ми трябваше. В момента малко съжалявам, че не я купих, защото ми трябва точно такава, която да коси пред трактора, а не отстрани.
                              Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                              Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                              Коментар


                              • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                .. или бетонови, или чугунени. ...
                                Магнетита е по средата 5т. ,
                                калая 7,3т. е с малко над чугуна, .
                                после оловото 11т.

                                над оловото по плътност вече е цифромания най-евтиното живак 13т и волфрам 19т.

                                Т. за м.куб. по памет
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X