Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

    Великите Джон Диър.... Аз 6та година нямам проблеми с дюзи, помпи, хидравлики и прочие. От като е купен, само работи и работи....... и работи. За хората, които ги хвалехте "зелените" и тези дето са под прикирите . Колега, спорна работа и дано не ти създава главоболия машината и със здраве да си я ползваш.

    Коментар


    • #47
      От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

      Споко. До година/две Джонитата за Европа ще са само с двигател на Ивеко.

      Коментар


      • #48
        От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

        Утре сутринта започвам с разглобяването . Ще кача някоя снимка от ремонта. Днес пребоядисах кофата , но не можах да я изпробвам , защото маркучите са някакъв измислен френски стандарт и не можах да завия бързите връзки за третата функция на челния товарач.
        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

        Коментар


        • #49
          От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9191279t.jpg
Прегледи:1
Размер:226.1 КБ
ID:5768192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9191277b.jpg
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5768194Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9191276G.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5768195
          Дюзите бяха свалени. Разглобяването и ремонтът на този трактор са пълно недоразумение .
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • #50
            От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

            Тракторът вече е с нови дюзи , само кодовете им трябва да се вкарат в компютъра . Звукът на двигателя се подобри много , чукането изчезна. Оказа се , че има монтиран powerbox , който беше свързан към датчика за налягане на рейла . Явно германецът си е мислил , че може за 100 евро да вдигне 20-30кс , но не вярвам да е постигнал нещо положително с тази интервенция . Както може да се предоложи , джаджата беше изхвърлена на момента.Качвам и една снимка от сеитбата , голяма работа ми свърши с челния товарач.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9202021F.jpg
Прегледи:1
Размер:191.0 КБ
ID:5770997
            Последно редактирано от iovkito; 20-10-17, 20:15.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #51
              От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

              Хубава машина. Ще го вкараш ли в есенните обработки на почвата?

              Коментар


              • #52
                От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                В момента ора с него с 5 корпусен плуг . Трябва да купя противотежести , защото на моменти буксува , предницата е много лека. Харесал съм си предна 900кг и задни 2х300кг , ако успея да договоря добра цена , най-вероятно ще ги купя , защото имам да ора малко и след 1 декември и тогава не се знае какво ще е времето.
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                  Откъде ги купувате противотежестите колега? като ги купите покажете как стоят на трактора.

                  Аз за задни противотежести ползвам гуми заляти вътре с бетон, и тръба в средата. две гуми 155Р13, с обем около 32-35л. всяка би трябвало да са поне 140-150кг. Но понякога, са ми недостатъчни. Проблема е, че трактора е много компактен, и трябва да измисля хитър начин за по-бързо качване/сваляне на тежестите на навеса отзад (за ч. товарач), а също и за отпред при оране.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pic-0154.jpg
Прегледи:2
Размер:181.8 КБ
ID:5771225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pic-0153.jpg
Прегледи:1
Размер:224.1 КБ
ID:5771226
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                    Хитрият начин от време оно е пълнене на гумите с вода/калциев хлорид. При самоделни тежести отпред и отзад трябва да се види конкретната машина дали конструктивно е изчислена за такива неща, че може да стане фал. За тия малките трактори има и интересни идеи из руските форуми, например маховици от кои масови двигатели за кои джанти стават и т.н.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                      Вярно, с маховици от разни двигатели би могло да стане. Желязото има плътност на в-вото около 8000 кг./ м3 приблизително, а бетонът е до 2500кг./ м3. Желязото определено е по-изгодно, като заеман обем. Може да се види по моргите на цена старо желязо, маховици от по-често срещани мотори за части.

                      Иначе за моя трактор конкретно знам, че отзад може да носи до около 200кг. Отпред с двойни гуми може и до 300кг. с товарача, но това е предела на възможностите, и ще натовари яко предния мост. Работното натоварване отпред е до 150-200кг. максимум, с противотежести отзад до 200кг.

                      А как би могло да се напълнят вътрешните гуми с вода/калциев хлорид? Няма ли да се цепнат? все пак би трябвало да се остави малко въздух за пружиниране.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                        Не си спомням, един мужик точно за някаква Кубота май беше дал примера и дали не беше от ЗиЛ157...
                        Водата е максимум при вентил в ГМТ до нивото на вентила, нагоре е въздух.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                          Това с пълненето на гумите с течности, съм го чувал.Но, ако може да се сложат тежести,не бих се занимавал с глупсти. Имам спомен,че Беларуса го карахме 2г без предните тежести(които са заводски 450кг), и срина лагерите на задният диференциала.От сервиза казаха,да сложим тежестите,защото трактора се разбалансира,особенно ако се ползва навеса активно(с навесен плуг).От тогава вече 10г никакви проблеми не сме имали с диференциала.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                            При мен вариантът е да си купя предна тежест , която да е около 900-1000 кг и да я местя отзад , когато ползвам челния товарач. Тогава тракторът става прекалено дълъг и маневрите в тесен склад са още по-трудни. Затова ще ми е най-добре да сложа тежести на задните джанти , които да не свалям въобще , а предната да я свалям само когато закачам челния товарач.
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Това с пълненето на гумите с течности, съм го чувал.Но, ако може да се сложат тежести,не бих се занимавал с глупсти. Имам спомен,че Беларуса го карахме 2г без предните тежести(които са заводски 450кг), и срина лагерите на задният диференциала.От сервиза казаха,да сложим тежестите,защото трактора се разбалансира,особенно ако се ползва навеса активно(с навесен плуг).От тогава вече 10г никакви проблеми не сме имали с диференциала.
                              Не се изказвай прибързано, тва с глупостите конкретно. Младо момче си и не помниш началото на 80-те Бай Тошо като пусна Клаас в България какъв културен и технически шок беше за някои хора. На село дойдоха три машини - Доминатор, Ягуар и Ролант. В още две съседни села пак така и за всичкото отговаряше едно младо немче инженер. Ягуарът е дошъл зареден в предните гуми с 400 литра нещо като антифриз /незнайна формула/, понеже щото е сметнат да работи на влажно и сам да си тегли ремаркето дето ще си го пълни. Па и немецът щото му се занимава с глупости. Инженерчето накрая си заминало и антифризът отишъл по колите, това го знам от сигурен източник как да е. И дискови брани, например, много маркови, цялата им носеща конструкция е от квадратна тръба и се пълни с вода и т.н. и т.н. щуротии.
                              За това дето трябва да се слуша производителя/сервиза какво казват, напълно прав си, разбира се.

                              П.п. Специално за феновете на Дж.Д.
                              http://manuals.deere.com/omview/OMAL..._20000301.html
                              Последно редактирано от jordanov sv; 24-10-17, 18:22.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                                Най-отдолу са написали и нещо интересно - ЗАБЕЛЕЖКА: При трактори със скоростни кутии до 50 км/ч (31 mph) пълненето на гумите с течен баласт НЕ се препоръчва.
                                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X