Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

    Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
    Най-отдолу са написали и нещо интересно - ЗАБЕЛЕЖКА: При трактори със скоростни кутии до 50 км/ч (31 mph) пълненето на гумите с течен баласт НЕ се препоръчва.
    Колега ти колко трактори познаваш със скоростни кутии над 50км/ч , че аз не се сещам....?!?

    Коментар


    • #62
      От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

      Моят е такъв и затова пълненето на гуми не ми върши работа.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • #63
        От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

        Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
        Колега ти колко трактори познаваш със скоростни кутии над 50км/ч , че аз не се сещам....?!?
        Фенд, Джонита, JCB ...

        Коментар


        • #64
          От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

          Карах и един беларус -210 коня , шестак .
          55 ги лепеше . (за протокола )
          ФендТ-а ни беше ограничен на 52,5 км/ч .
          Залени със жълти джанти сме нямали... Както и строителна техника.
          Скоро слушах за съставен акт на челен товарач Маниту - за 78км/ч в населено място.

          Коментар


          • #65
            От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

            Тука сме грамотни хора, май. Ставаше въпрос за почвени обработки, челни товарачи и такива ми ти неща. За транспортна дейност с 50 и около тях, пичовете коректно са си направили забележката.

            Коментар


            • #66
              От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

              Спазарих предна тежест 900 кг за 600 евро , цена на задните ще разбера в петък.
              Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
              Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

              Коментар


              • #67
                От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                Снимай я като дойде, да видим как се закачва на трактора. Задните тежести в джантите ли ще стоят?
                Гледах по руските форуми, посъбрах разни идеи. Има вариант да залея направо с бетон в задните джанти, с монтирани болтове на местата за захващане, и отвор в средата позволяващ да се сваля и качва на полуоската без демонтаж на тежестта. След това мога да измисля по размер и приспособление за повдигане и качване на колелото заедно с тежестта.

                Пълненето на гумите с вода/антифриз при мен не върши работа, че не работя всеки ден с трактора, а и освен това ако спукаш гума, и се наложи монтаж/демонтаж как ще се източва от вътрешната гума?
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                  Тежестта се вдига от земята с предната навесна система .
                  Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                  Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    Фенд, Джонита, JCB ...
                    Трактора е създаден за полето ...90% от работата му е там ....на полето с 52км/ч ли го караш?
                    Работните скорости на тракторите са в диапазона 6км/ч до 15км/ч

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                      На руските кютуци може, но виж западните са друго нещо. От доста време при леките операции скоростта е 20км/ч и нагоре. Както и да е.
                      Нека не превръщаме темата Левски vs ЦСКА. Мисля,че е добре колегата да споделя какво са му впечатленията от Класа. Още по-добре е ако може да го сравни и съпостави с аналогичен.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                        Вече съм изорал 200 декара с него , много съм доволен от всичко по трактора, сигурно е много добре да си купиш такава машина чисто нова и да я караш като този германец от 2009-та досега без да си пипнал и един болт по нея. Днес вкарахме и кодовете на дюзите в компютъра , не усещам някаква разлика в работата на двигателя , но го направих повече от любопитство , бях почти убеден , че ще е така. При ремонта бях източил антифриза и постоянно се налага да доливам , явно се обезвъздушава доста трудно. Днес долях 4 литра и започнах да се притеснявам да не би да изчезва някъде . Ще ора още 2-3 дена и ще следя нивото , ако спре да спада , източвам цялата система и си наливам нов , защото съм подготвил тубата от 20 литра. Смених профилактично и термостатите с нови , защото ще го ползвам през зимата и искам да загрява добре . Ако тракторът върви и занапред както върви в момента , няма да има грешка , надявам се на едни 1500-2000 безпроблемни моточаса и след това да го продам. Ето и една снимка с кофата Mailleux brds210.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9207574O.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5771345
                        Последно редактирано от iovkito; 26-10-17, 20:52.
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • #72
                          От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                          Защо да го продаваш? 13-15 000ч не са нищо за машината.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                            Не съм много сигурен в това. Давам му максимум 10 000 часа преди да започнат съвсем сериозните ремонти. Всъщност ремонтът на двигателя не е нещо страшно , ризи , бутала и сегменти са 3600 лв , ако валът е добре , може спокойно да се отвори и затвори за 5000 лв . За скоростната кутия не съм питал , но предолагам , че няма да е по-малко от 15 000. В съседното село правиха ремонт на Axion , който надхвърли 20 000 лв , но и коляновият вал беше сменен.
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар


                            • #74
                              От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                              Наблюденията са ми върху един Дойц 190к.с 1996г, и джонитата на октопода. Взеха Дойца на 7000 м.ч, до 14 000 няма ха никакви серизони ремонти.Обслужване,и на две смени работа. Октопода с джонитата, ги карат до 15 000 м.ч,а там не се гасят със седмици. Карат се от всички.
                              Горските машини , 20 000 мч се водят още "нови". Там работят много на едно място с максимлна газ,и охлаждането е никакво.
                              Ако си го караш като твой, не мисля че ще имаш някакви проблеми. Руските боклуци,и дават живот на двигателите по 10 000 мт.ч. ЯМЗ в всякаквите му форми.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                                Времето ще покаже. Дори и да се счупи , резервен вариант имам и за тежките обработки и за челния товарач , винаги мога да го спра , разглобя и ремонтирам и пак да си свърша работата навреме.
                                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X