Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бъгито на Кольо

    Наистина беше супер и клиповете са станали добре

    Коментар


    • До: Бъгито на Кольо

      здравей колега,и аз се казвам николай-прияно ми е.интересувам се колко кг ти излезна бъгито и как се чуства със задни амортисиори и прожини на форд,защото и аз мисля да ползвам такива но незнма дали ще уцеля твардоста на пружината.и хода на самия амортисиор достатачен ли ти е за ситните вибрации.благодаря ти предварително за инфото което ще получа от теб.поздрави

      Коментар


      • До: Бъгито на Кольо

        Здравей и от мен!Искам да те попитам колко метра тръби има по бъгито,какви са и долу-горе на каква цена.И аз съм се навил да си правя от една мазда 323

        Коментар


        • До: Бъгито на Кольо

          Първоначално публикуван от ghost_rider22 Преглед на мнение
          здравей колега,и аз се казвам николай-прияно ми е.интересувам се колко кг ти излезна бъгито и как се чуства със задни амортисиори и прожини на форд,защото и аз мисля да ползвам такива но незнма дали ще уцеля твардоста на пружината.и хода на самия амортисиор достатачен ли ти е за ситните вибрации.благодаря ти предварително за инфото което ще получа от теб.поздрави
          Първоначално публикуван от venci_nikolov Преглед на мнение
          Здравей и от мен!Искам да те попитам колко метра тръби има по бъгито,какви са и долу-горе на каква цена.И аз съм се навил да си правя от една мазда 323
          Всичко което питате го има по-назад в темата.
          Ама хайде да ви отговоря и тук.

          За тръбите не съм сигурен, но не са по-малко от 30-35 метра. Отначало сзех 4 пръта, после още, и пак още малко, а като преправях предницата още, и изгубих сметката. Като се започне работа се смята кое колко, и така.
          Твърдостта на пружините се регулира много лесно-с промяна на ъгъла на самия макферсън. Колкото е по-наклонен-по-мек става. Може и с промяна на мястото на захващането на долното ухо на амортисьора-колкото е по-навътре-по-меко. Неравностите не са никакъв проблем за предното окачване. За задното са. Ама за да се оправи проблема там се иска цялостно преправяне на окачването, а не ми се занимава. На мен и така си ми е добре

          Теглото е 530 кг. Мислех, че ще е по-малко, ама не би...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • До: Бъгито на Кольо

            благодаря ти за отделеното време и подробното обесняване на нещата.темата е доста далга,както и доста почетох от нея.извинявам се отново за зададения въпрос и сам ти много благодарен за информацията.поздрави

            Коментар


            • До: Бъгито на Кольо

              Браво....Кольо!!! Вече си си надвил на масрафа. Според мен трябва да започнеш новото.Да използваш опита си , да поправиш грешките и слабите места. Така ще вървиш напред към по-добро и добро.Аз например преди 4 години не бях и предполагал, че ще конструирам бъгита.Но ти имаш желание,потенциал и смелост. А другото ще дойде от само себе си.Важното е да ти идва отвътре. Помествам снимки на един оптимист който снимах на Пловдивския Панаир и твърдеше че това е хеликоптер.Първоначално ми беше смешно, но после се замислих,че същия този ако имаше моите условия и средства, може би наистина това "начинание" щеше да излети. За това не се отказвай, защото преди да имам възможности и средства и аз съм нямал.Успех в новото ти бъги!!!Знам че ти е вече в главата.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Бъгито на Кольо

                Това няма и теоретичен шанс да лети, освен, ако не го пуснат отвисоко.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • До: Бъгито на Кольо

                  Първоначално публикуван от kotarakafeliks Преглед на мнение
                  Браво....Кольо!!! Вече си си надвил на масрафа. Според мен трябва да започнеш новото.Да използваш опита си , да поправиш грешките и слабите места. Така ще вървиш напред към по-добро и добро.Аз например преди 4 години не бях и предполагал, че ще конструирам бъгита.Но ти имаш желание,потенциал и смелост. А другото ще дойде от само себе си.Важното е да ти идва отвътре. Помествам снимки на един оптимист който снимах на Пловдивския Панаир и твърдеше че това е хеликоптер.Първоначално ми беше смешно, но после се замислих,че същия този ако имаше моите условия и средства, може би наистина това "начинание" щеше да излети. За това не се отказвай, защото преди да имам възможности и средства и аз съм нямал.Успех в новото ти бъги!!!Знам че ти е вече в главата.
                  Това прилича на мотоделта, на който са му махнати крилете. Е, те наистина летят (когато имат криле), а трабантовия двигател им е традиционен.

                  Коментар


                  • До: Бъгито на Кольо

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Това прилича на мотоделта, на който са му махнати крилете. Е, те наистина летят (когато имат криле), а трабантовия двигател им е традиционен.
                    На нищо не прилича - още по-малко на мотоделта
                    Дори да допуснем, че тези ротори имат автомат-наклонител и други прилики с хеликоптер, този пърделник (24 к.с.) няма да успее да ги развърти.
                    Освен това мога да поспоря, доколко трабантовият двигател е традиционен в мотоделтите. За целта аз ползвах Субару е81.
                    Някога имаше опити да се ползват трабантови "двигатели", но бързо се разбра, че не стават и за фуражомелка.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • До: Бъгито на Кольо

                      Ей, оспамихте ми темата с някакви хвърчащи неща. Ама както се вижда "нещото" не би трябвало да полети...

                      @ Андрей-следващото бъги ми е измислено като концепция-4х4, с по-голям двигател(2,5-2,8 литра), с раздатка от нива, с диференциали от сиера или скорпио(щото все пак Форд си е народна марка, и частите са сравнително евтини), с независимо окачване на четирите колела, И по възможност със затворена кабина, но зависи какво ще е теглото, ако е голямо-ще мина само с калници-не ме е страх от калта. Идеята е да мога да се пускам в любителските класове в офроуд състезанията. Но засега е само проект, финансите са главната спънка. Надявам се, че в завода в който работя ще ми разрешат да ползвам базата им, и този път да стане доста по-добра машина.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: До: Бъгито на Кольо

                        Коле, добре си го намислил и доколкото се сещам, май не е от отсега Радвам се, че си се отказал от задните мостове, за които говорихме.
                        Имам въпрос, понеже тия дни ще ходя да купувам тръби, а все още ми е мътен един момент и той е следния:
                        Голямото желание е машината да е двуместна. Обаче като събера седалките достатъчно, че машината да не стане колкото средно-голям лек автомобил в широчина, скоростния лост отива пред седалките и е неудобен за бързо превключване, особено пък по пресечен терен. От друга страна, предвид малко по-големия диаметър на водещите гуми и поначало високооборотния мотор, нещо ме съмнява да се наложи да включвам често нещо различно от първа и втора.
                        Мисълта ми е, съдейки от твоя опит (щото караш горе-долу така, как то ще се кара и нашето), струва ли си да се лиша от втората седалка (жената е много против това) за сметка на наистина удобното превключване на скоростите? на втора при максимални обороти отиваме над 100км/ч.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Бъгито на Кольо

                          Аз на моето бъги си ползвам и четирите предавки. Когато сме на полигона(там където те беше страх да те повозя,съм предимно на първа. Рядко втора, и почти никога трета.
                          Но понеже ни омръзна да караме все там-напоследък ни влече по горите, и калните пътеки из тях, а там понякога(в зависимост от терена) може да се включи и трета. Даже и четвърта, но тя е по-скоро за равен асфалтов или поне чакълиран път. Но все пак ми се налага да я ползвам де...
                          Щом на втора правиш 100 км/ч-това ще е самолет, не бъги... От друга страна-щом имаш толкова мощ-сложи едни по-големи гуми, с тях и с многото коне би трябвало да е идеалната машина. Само ме притеснява това, че мощността идва от обороти, а не от обем, ама каквото има под ръка- с това се работи. Нищо-поне на старта ще е бързо.
                          Виждам, че и твоето е за удоволствие, та затова не разваляй кефа с махането на втората седалка. И при мен е малко затруднено превключването, щото при трета и четвърта се налага да мачкам страната на дясната седалка, но след като свикнеш-не виждап нишо лошо. Слагай двете седалки, и не го мисли.
                          Ако правеше машина за състезания или дизайн(едноместните са много по-красиви) няма спор. Но не се лишавай от удоволствието да чуваш женския писък когато се катериш по стените.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Бъгито на Кольо

                            Остава си с две места значи. А чий ще е писъкът ... все още не е ясно, щото жената се понаучи да кара и подозирам, че често пътникът ще съм аз...
                            Иначе мощността верно си иска оборотите - 115 японски магарета със спортен дух, но ... след 3000 оборота... обаче това има.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • От: Бъгито на Кольо

                              Кольо не го подвеждай с по голям цолаж гуми че като сложи по високи току виж на първа ще ги докара до 100км/ч.А за двете седалки и аз съм за, днес ходихме на боровинки с него из Витоша двама- лафче спираш си до тях само гледаш да не ги мачкаш и си береш.

                              Коментар


                              • От: Бъгито на Кольо

                                Хей... докато се чудите, аз изкарах още едно бъги на бял свят. ДАже успях да ги събера у четирите. "Дъвчех го цяяа зима после го позарязах заради състезателното и най накрая душа на мъка реших да го "отвържа".За донор използвах Голф синхро. Не върви лошо. Е не е рейсинг, но за разходки е фантастично. Малко е Биг Фут, но се свиква от по-високо.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X