Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бъгито на Кольо

    Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
    Момчета открих недостатъците на ваште бъгита отваряте скоростите теглите по един шев на диференцияла и решавате въпроса.
    Ми като не можем да заваряваме?..

    Но има и друго решение-да не се забиваме по гадни места
    Малко ли са асфалтираните пътища...
    А какво премеждие преживяхме в събота...
    На привидно лек път(разбира се черен), но след солидна порция дъжд, данчо забуксува, и в резултат левите колела бяха извън пътчето, на 30-40 см денивелация спрямо десните. Моето-малко по-добре, но пак в гадна позиция. И си нямаме 4х4, само задните колела въртят, и бъгитата буксуват, никаква надежда за излизане.
    Добре, че бях взел един камионджийски колан с тресчотка, с него малко по малко(по 20 см на едно навиване) измъкнахме първо предницата, а после задницата на моето, после и на Данчовото, и след пазузнаване пеш-дали може да се мине-се прибрахме-гладни и измръзнали. На всичко отгоре на Данчо му дойдоха гости, и се наложи да го чакат. А от време на време дъждът напомняше, че може всеки момент да се излее наново...
    И това продължи 2-3 часа, сериозен разход на биологична енергия...(демек-умора)
    Ама си беше кефффф!
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • До: Бъгито на Кольо

      имаше едно решение за евтин блокаж,но не го почнах ,нито го свърших,в проект беше един вид ЛСД един приятел ми даде снимка,и той щеше да го прави,но...
      другия много по евтин варянт е да се завари дифа,което е лесно,Коля ти какво се правиш,че неможе заваряш,цяло бъги си сковал,тоя диф та спира
      блокажа работи на следния двете сини плочки,са от стомана 10мм,като са вкопани канали за пружините/от клапани/ зависи от касетата се подбират по дължина.двете болчета фиксират плочите за сглобяване,после се махат.
      като цяло това се прави ,друго не с епипа.

      Коментар


      • До: Бъгито на Кольо

        Мале Мале това бъги ми събра очите.Със здраве да си го караш

        Коментар


        • До: Бъгито на Кольо

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          имаше едно решение за евтин блокаж,но не го почнах ,нито го свърших,в проект беше един вид ЛСД един приятел ми даде снимка,и той щеше да го прави,но...
          другия много по евтин варянт е да се завари дифа,което е лесно,Коля ти какво се правиш,че неможе заваряш,цяло бъги си сковал,тоя диф та спира
          блокажа работи на следния двете сини плочки,са от стомана 10мм,като са вкопани канали за пружините/от клапани/ зависи от касетата се подбират по дължина.двете болчета фиксират плочите за сглобяване,после се махат.
          като цяло това се прави ,друго не с епипа.
          Този самоделен блокаж не е особено ефективен, понеже когато най ти трябва, го няма =).Просто пружините не могат да осигурят необходимия натиск при големи натоварвания, когато е нужна блокировката .

          Коментар


          • До: Бъгито на Кольо

            Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
            Този самоделен блокаж не е особено ефективен, понеже когато най ти трябва, го няма =).Просто пружините не могат да осигурят необходимия натиск при големи натоварвания, когато е нужна блокировката .
            Ще допълня още малко към мнението си-целта на тия две пластинки с пружинки е да притискат зъбчатките, така че двете гуми да се въртят с една и съща скорост.От там следва че процента на блокиране зависи от силата на пружините.Добре ама тогава когато гумите трябва да се въртят с почти еднаква скорост /при плавен завой да речем/, те са заключени на 100%, което влошава управлението, това е все едно да сте си заварили диференциала.Когато обаче се наложи да са заключени /да речем когато едното колело е стъпило върху кал, а другото върху асвалт/, ще стане така, че самата блокировка не осигурява необходимия натиск, за да заключи колелата.И в резултат какво получаваме-когато не ни трябва я получаваме, когато ни трябва хич я няма.
            Разбира се може и да блокира и при големи натоварвания, това зависи от пружините, но напрактика все едно сте си заварили диференциала-не се отличава по нищо.Другото е, че пружините се уморяват с времето и хич незнаете кога ще ви се изпари блокажа.
            Преди време по форумите това беше гоолям хит тоя блокаж, някой дори мислеха да продават такива , но както народа е казал-хубаво ефтино няма.

            Коментар


            • До: Бъгито на Кольо

              Не знам само колко време ще кара тоя заварен диф като чета колеги са чупили по 2- 3 .Сигорно в кал и в гората няма да имаш грижи лошо като стъпиш на асфалта.Кольо а за заварката все ще намериш някой да ти го парне.

              Коментар


              • До: Бъгито на Кольо

                Ето две клипчета от този уикенд. Има и снимки, но те ще са за утре.



                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • До: Бъгито на Кольо

                  Етого и таблото на моето бъги, но още не съм го подкарал
                  Прикачени файлове
                  GSM 0877 08 99 19
                  Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                  Коментар


                  • До: Бъгито на Кольо

                    Не мислиш ли, че би трябвало да има и уред за налягането на маслото? Или поне контролна лампа.
                    От опита с моето вече знам, че на сериозен баир помпата остава на сухо, и мотора влиза в "маслен глад". Иначе казано-светва лампата за маслото. Досега винаги съм го "хващал", и гасил, но ако няма лампа, или манометър... Помисли си.
                    Относно паленето-Айде, бе, аз ще строша вече моето бъги а ти не си го запалил

                    А ето и обещаните снимки:
                    В събота разходката започна с копане:





                    Щото едни гадни бабуни ни пречеха...
                    А освен това си мислехме, че като поразкопаем малко, и ще излезем без проблем. Да, ама не!





                    Но всичко това беше заради пробването на ръчната лебедка която Данчо си беше купил. Специално за ползване по бъгитата.



                    Извода е: Не става! Редуктора е 4:1, и изисква мускулите на Арнолд и Силвестър взети заедно. Е, ако си закъсал някъде, и имаш отчайваща нужда от начин за измъкване... Но за разходка за удоволствие-не е добра. После вместо да си в настроение, си скапан от напрягане по лебедката. Виж, ако предавателното число е по-голямо, поне два пъти-работата е друга. А на лебедката гордо се мъдри надпис:2000 lb...

                    Откритието на деня-когато бъгито е втакава поза-влизането е по-лесно през "шибедаха"



                    И като не успяхме да се извадим с лебедката прибягнахме до най-добрият ни приятел-въжето. И понеже не стана само с опъване, Данчо реши да пробва с рязко лашкане. Веднъж-не стана. Втори път-нещичко се получи, ама аз все още съм в трапа. Последва трети опит-с яко засилване, и ето резултата:



                    А в Неделя на гости ми беше ivanjorov и брат му.



                    Естествено го повозих както си знам, но само по малките баирчета. Щото брат му по едно време ме попита-"Луд ли си?" Луд съм, ама нямам книжка, и все още съм на свобода







                    А при даването на газ до ламарината пръст хвърчи до небесата.
                    Кеффф



                    Засега толкова. Ако има нещо ново-знаете, че не съм скръндза, и ще го споделя.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: Бъгито на Кольо

                      моя съвет е да намерите малък редуктор 24/1,с него по ще стане работата,не е голям не тежи повече от 5кила.!

                      Коментар


                      • До: Бъгито на Кольо

                        Момчетата дето си ги повозил май мусколна треска са имали после. Имаше ли дупка в пода?

                        Коментар


                        • До: Бъгито на Кольо

                          Лампи ще има но за уред несъм мислил. Маи по добре ще е да вържа едно зумерче, че ако ожаднее за масло да свирка.
                          Радвам ти се, че намираш време са разспускане.
                          Има ли парно за зимата
                          GSM 0877 08 99 19
                          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                          Коментар


                          • До: Бъгито на Кольо

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            моя съвет е да намерите малък редуктор 24/1,с него по ще стане работата,не е голям не тежи повече от 5кила.!
                            Няма пък!
                            То и така не можем да намерим място за допълнителното оборудване, а какво остава за разни редуктори...
                            Досега сме се справяли със ситуациите без лебедки(е, почти) и май няма да мъкнем подобни железа с нас.
                            Първоначално публикуван от asen3 Преглед на мнение
                            Момчетата дето си ги повозил май мусколна треска са имали после. Имаше ли дупка в пода?
                            Дупка няма, ама ламарината е 2мм За мускулната треска да си каже Иван, за мен беше лека разходка в сравнение с терните които пробваме обикновено.
                            Айде, похвалих се...

                            Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                            Лампи ще има но за уред несъм мислил. Маи по добре ще е да вържа едно зумерче, че ако ожаднее за масло да свирка.
                            Радвам ти се, че намираш време са разспускане.
                            Има ли парно за зимата
                            То лампата и зумера вършат едно и също. Показват момента в който налягането в маслената магистрала стане по-ниско от това за което са настроени. Но все пак вършат работа. Макар, че по-правилният начин е с манометър.

                            Парно има-но остана на Форда
                            Сериозно-има. Духам си върху ръцете, и от топлият дъх се стоплям.

                            Съвсем сериозно-миналата зима, като пробвахме данчовото бъги направо замръзвахме. Но адреналина не ни позволяваше да чувстваме студа. А като видя какви терени сме ползвали тогава-сега ми е смешно, но тогава бяхме съвсем новобранци.
                            Като се приберем вкъщи, и влезем в нормално отоплена стая-разбирахме колко е студено навън, но дотогава освен кеф нищо друго не сме изпитвали. Е, може би малко студ по бузите и ушите...
                            Ама който го е страх от мечки-да не ходи в гората!
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • До: Бъгито на Кольо

                              Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                              Лампи ще има но за уред несъм мислил. Маи по добре ще е да вържа едно зумерче, че ако ожаднее за масло да свирка.
                              ...
                              Що имам едно съмнение, че когато си на пълна газ в баира, тоя зумер хич няма да го чуеш?
                              Лампата ми звучи като добър компромис, особено ако е светоиод (от яркосветещите, на 15-2mA), ще ти извади очите на момента, дори и да е позакаляно малко. Видях, че на централния уред имаш място.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              ...
                              Естествено го повозих както си знам, но само по малките баирчета. Щото брат му по едно време ме попита-"Луд ли си?" Луд съм, ама нямам книжка, и все още съм на свобода...
                              Недей така бе човек! Царев Брод не е далеч, пък ми свидиш!
                              Имам една молба: ако може да снимаш твоята машина отпред, по възможност някъде по средата на височината, да се получи като фронтален изглед?
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • До: Бъгито на Кольо

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                Имам една молба: ако може да снимаш твоята машина отпред, по възможност някъде по средата на височината, да се получи като фронтален изглед?
                                Ето:



                                Ако кажеш какво точно те интересува в неделя ще го снимам, и ще покажа.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X