Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бъгито на Кольо

    Ето,каво предлагат Малатеста,но незнам,дали се внася в България.

    M3513"155/70 R 1375 Q14"165/70 R 1481 Q185/60 R 1482 Q15"195/60 R 1588 Q205/65 R 1594 Q
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • До: Бъгито на Кольо

      Като идея не е лошо ще изхабя едни гуми пробно и ще пусна резултата.А вторите са точно моя размер но уви наистина няма внос никъде не откривам а 165 /70-75 са МОЯ размер.

      Коментар


      • До: Бъгито на Кольо

        Хей колеги по мерак. Прочетох вашите дерзания и терзания , защото явно има и други вируси освен птичия и свинския грип Но за тях никой не търси ваксина и ние болните от него свободно си щъкаме , майсториме и заразяваме околните. Относно гумите които трябва да се използват за бъги движещо се по макадам и земя/кал/ вече след многократните ми опити на пистата реших /лично за себе си / че това са гумите които се използват за атветата. Понеже вече освен две нови разработки на бъгита, за които пиша по другите теми от този форум и сигурно сте ги чели, размислям върху новото бъги с което ще се състезавам следващия сезон.Но сигурно е че то ще е с гуми за атв.Просто такова разнообразие от шарки, размери, видове /меки,твърди/ не може никъде другаде да се намери. А и цените са доста ниски.Поразровете се из сайтовете и ще разберете че е така.Сега например съм накупил всякакви видове и ще ги тествам с бегачката да видя как се държат но те както обичам да казвам /просто са родени/ за тази цел.Поздрави специално на Кольо , с който мисля че се запознахме в Силистра.

        Коментар


        • До: Бъгито на Кольо

          Позанимах се малко с предницата, и успях да "сглобя" носачите-
          долните:



          И горните:



          Голяма играчка. Колко пъти рязах, и заварявах,но така е като нямам подходящо оборудване. Под сайванта на село-колкото-толкова.


          Котаракафеликс, наистина аз бях в Калипетрово, благодаря.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • До: Бъгито на Кольо

            Какви долни шарнири слагаш?От какво са шенкелите?

            Коментар


            • До: Бъгито на Кольо

              Като гледам май ще използва шкодовите шенкели. Там няма шарнири, а шенкелен болт. Нелошо решение.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • До: Бъгито на Кольо

                Готови главини от Шкода. Не са с шарнири, а с гумени тампони.
                Доколкото знам, из вашите среди се ползват такива. Що зор видях, докато избия оригиналния болт на горния ляв носач... И излезе заедно с металната втулка, направо като заварено. Гумата естествено се накъса, но ще купя нов тампон, и ще го сменя.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • До: Бъгито на Кольо

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Готови главини от Шкода. Не са с шарнири, а с гумени тампони.
                  И излезе заедно с металната втулка, направо като заварено. Гумата естествено се накъса, но ще купя нов тампон, и ще го сменя.
                  Външната метална, гумената и вътрешната метална втулка са един детайл!
                  Щом си ги скъсал значи са отишли на баня отдавна...
                  Сменят се Трябва ти преса, или много яко менгеме и дорници
                  В самия шенкел се набиват с дорник едни месингови втулки с тефлон отвътре. След това се райбероват на 18мм и тогава се вкарва шенкелния болт.
                  Тази система ти гарантира сигурност, по-висока от тази с шарнирите. Дори при силно разбити втулки е невъзможно да изпадне нищо
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • До: Бъгито на Кольо

                    Да, един детайл са. Исках да кажа, че болта толкова здраво е клеясал, във вътрешната втулка, че излезе заедно с нея...
                    А разни тефлони, и райбери са заигравка, ако си поправям шкодичката сигурно така ще направя, но това е адска конструкция, и вместо 18 мм ползвам 16 мм болт. Червен, останал от трактора
                    И ще върви, няма къде да иде...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: Бъгито на Кольо

                      Вчера и днес се заех сериозно с бъгито, и резултатите са налице. Новата предница е готова. Не стана както исках, но и тка е в пъти по-добре от старата.
                      Обяснявам: Отначало макферсъните бяха сложени под ъгъл, и минаваха под рамката. Но се оказа, че така окачването става прекалено меко. Като се натисна по-сериозно отпред, и дъното ахааа да опре в земята. Пробвах с пружините от шкодата, но пак беше меко. За по-голяма твърдост трябва да изправя малко амортисьорите, но следващото положение е отвън, вертикално. Като няма друг начин, така и направих. Та ето и резултата:



                      А ето и видео как се държи новото окачване:
                      http://www.youtube.com/watch?v=nNOBBUSTaoc

                      Бъгито стана малко смешно, но какво да се прави, всички знаем лафа за пълното щастие.
                      Мисля си, че с макферсъни от предницата на някаква по-тежка кола, които би трябвало да са с доста по-твърди пружини варианта с вкарването на горният край вътре в рамката е осъществим. Сега ще търся такива макферсъни.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • До: Бъгито на Кольо

                        браво Кольо
                        като гледам и чета темите ти се вдъхновявам да започна с бащата още едно от стар опел кадет.

                        Коментар


                        • До: Бъгито на Кольо

                          Защо? За да го продадете после ли
                          Аз моето не го давам за нищо на света.
                          Свидна рожба ми е, не бих се разделил с него.

                          Ама зависи от офертата, де...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • До: Бъгито на Кольо

                            от всичко което четох и пак четох неразбрах едно от сайтове разбрах че ако сложиш двигателя от пред начи трябва да е 4х4 от пред ако е 6те го задвижа с барабан и пулолоска или както е там ако е от зад с какво с ремак ли нали се сештате че ви говоря за задно предаване моляви уточнете иначе колата мисля че ще е жигула или там кола с задно няма зн можели да уточните задницата малко повече сори ама

                            Коментар


                            • До: Бъгито на Кольо

                              при колите със предно ,ако не са 4х4 кутиите са много различни,при тази на жигулето и другите със задно стои надлъжно на купето движението на задния мост се дава от кардан.при тези с предно,целия двигател със кутията е напречно движението се дава от полуоси,незнам за какви ремъци говориш,но като чета писането ти ми се струва че хабер си нямаш от тез неща,първо трудно ще напаривиш бъги с задноразположен двигател и жигулската кутия,трябва ти друга, вземи попрочети форума и някоя книжка за да ти се изяснят нещата.и да не задаваш безмислени и смешни въпроси.на колко си години?

                              Коментар


                              • До: Бъгито на Кольо

                                аз мога да помогна с корекцията на правописа Ви до приемлив за форума (както го виждам, не е 100 % сигурно), ето:

                                Първоначално публикуван от paci222 Преглед на мнение
                                Oт всичко което четох и пак четох, не_разбрах едно: от сайтове разбрах, че ако сложиш двигателя отпред значи трябва да е 4х4. Отпред ако е, ще го задвижа с барабан и полуоска (или както е там), но ако е отзад с какво? С ремък ли? (нали се сещате, че ви говоря за задно предаване). Моля_ви, уточнете, иначе колата мисля че ще е жигула или там кола със задно. Няма значение. Може_ли да уточните задницата малко повече? Сори, ама...
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X