Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бъгито на Кольо

    колега,нещо личните се скапаха та ти пиша тука,неска прерових мазето ама само единия фар изкочи а съм сигурен ,че има втори,така че сори за забавянето.Ама като го намеря са си твой.!

    Коментар


    • До: Бъгито на Кольо

      Първоначално публикуван от Милко Милков Преглед на мнение
      Николай, искам един тест с бъгито - много ми хареса.
      Проходимостта му също е много добра и най-важното е, че като се окантари - слизаш, преместваш го и продължаваш.
      Когато кажеш!
      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      колега,нещо личните се скапаха та ти пиша тука,неска прерових мазето ама само единия фар изкочи а съм сигурен ,че има втори,така че сори за забавянето.Ама като го намеря са си твой.!
      Не се притеснявай, когато стане.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • До: Бъгито на Кольо

        Браво колега с много ме изпрежари но и моето ще стане. днес му направих и предницата и вече е на гуми но не сам решил от какво да му слагам пружина за отпред. имам заскови с амове но се оказаха доста меки. на твоя човек от какво са. утре вечер ще пусна снимки
        GSM 0877 08 99 19
        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

        Коментар


        • До: Бъгито на Кольо

          Ето как изглежда перфектното окачване:
          http://www.youtube.com/watch?v=Ho0v1vw7wTY
          http://www.youtube.com/watch?v=3YCzKmb737Y

          Коментар


          • До: Бъгито на Кольо

            Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
            Браво колега с много ме изпрежари но и моето ще стане. днес му направих и предницата и вече е на гуми но не сам решил от какво да му слагам пружина за отпред. имам заскови с амове но се оказаха доста меки. на твоя човек от какво са. утре вечер ще пусна снимки
            Наистина на ЗАЗ-ката са много меки, но пробвай, може и да свършат работа. В момента съм с оригиналните шкодови, но са доста твърди, и бъгито подскача даже и при най-малката неравност. Истината е в дългите ходове и сравнително меките пружини. Това се вижда на клипчетата пуснати от Данчо в горният пост.
            Неговото бъги е със задни макферсъни от Фиеста, но и те са трърдички, та се наложи да се поставят под ъгъл, така окачването става доста по-меко.
            Ще преработвам моето, ще го правя като на Данчо, даже вече имам макферсъните, но нека да си взема мерака от сегашното, пък тогава.

            Вече е "утре вечер"...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • До: Бъгито на Кольо

              наистина е перфектното окачване но и парите са си добри за такива амове. пробвах днес със засковите но се згънаха напълно. никакви шансове нямат. ето и снимки от днес както бях обещал. ако нещо не е както трябва казваите
              Прикачени файлове
              GSM 0877 08 99 19
              Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

              Коментар


              • До: Бъгито на Кольо

                На вид изглежда доста добре.
                Имам две забележки.
                Първо-захващането на носачите отпред, не е ли слабо само на един централен профил? Да не се изкърти при някой по-голям скок, и съответно по-твърдо приземяване?
                Второ-Тръбите над главата мисля, че не са точното място. При по-сериозен скок има опасност да си удариш глават в тях. Опита показва, че опасността е реална
                Търси си гуми. Те са задължителни, моето сега е босо, и си буксува на воля.
                За предните амортисьори-разгледай Тази тема
                Там се вижда как е направено окачването с фиестовите макферсъни. Има и клипчета на които се вижда работата на окачването. И мога да кажа, че като возия е в пъти по-добре от моето. Все едно да сравняваш Волга с магарешка каручка
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • До: Бъгито на Кольо

                  ще има още малко спънки да се слагат по предницата но ще гледам да го съчетая със захващането на амовете и за това не съм ги слагал а за горните тръби нали знаеш колко бързо става флекса и после заварка. как върза спирачките на твоето? обърна ли кръговете да не ти блокирват предните гуми
                  GSM 0877 08 99 19
                  Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                  Коментар


                  • До: Бъгито на Кольо

                    Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                    как върза спирачките на твоето? обърна ли кръговете да не ти блокирват предните гуми
                    Естествено. Но в бързането не обърнах внимание на спирачните апарати на шкодата. И сега дясното колело почти не хваща, едното цилиндърче не помръдва, колкото и силно да настъпвам педала, клеясало... Но като започна новата предница ще си поиграя и със спирачките. Сега в движение като натисна рязко и силно спирачката задните колела блокират, а предните не. Но това е търсен ефект, вследствие на обратната работа на "кантара". А и така по-лесно слизам по стръмните надолнища, като са блокирани само задните колела предните запазват свойството си да определят посоката за движение на бъгито. Но като му сложа добри гуми може и да се променят нещата, ще видим.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • До: Бъгито на Кольо

                      какви главини мислиш да ползваш за отпред за новото окачване ? моите са предни от форд и доста лесно ги направих за два носача. по една преходна втулка и са готови
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • До: Бъгито на Кольо

                        Сегашните. Но само главините, без другите аксесоари-като носачи от ламарина и твърди като за танк пружини. Идеята е от Данчовото бъги, и е проверена, че работи.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • До: Бъгито на Кольо

                          и аз имам две забележки относно предницата на barzashki:
                          1. долния шарнир оригиналния ли е? ако е, не мисля че е подходящ за такъв вид окачване. този е предназначен за натоварвания в хоризонтална посока а не във вертикална, какъвто на теб ти трябва. аз първоначално мислех да ползвам предни главини от фиестата, но с шарнир от москвич. но шарнира се оказа доста голям и опираше в спирачния диск. затова избрах варианта предни главини от шкода - мисля че са много подходящи.
                          2. захващането на долните носачи е добре на централен профил, но за горните не е добре. едно че горните трябва да са по-къси и второ за по-здраво е добре да са два профила на определено разстояние и да се укрепят взаимно долния и двата горни профила.

                          Коментар


                          • До: Бъгито на Кольо

                            1. долния шарнир оригиналния ли е? ако е, не мисля че е подходящ за такъв вид окачване. този е предназначен за натоварвания в хоризонтална посока а не във вертикална, какъвто на теб ти трябва. аз първоначално мислех да ползвам предни главини от фиестата, но с шарнир от москвич. но шарнира се оказа доста голям и опираше в спирачния диск. затова избрах варианта предни главини от шкода - мисля че са много подходящи.
                            2. захващането на долните носачи е добре на централен профил, но за горните не е добре. едно че горните трябва да са по-къси и второ за по-здраво е добре да са два профила на определено разстояние и да се укрепят взаимно долния и двата горни профила.

                            долните шарнири са ми от голф 2 а горните са от уаз. главините са ми фордови. никаде не опира и си прави доста голям радиус, даже си мисля, че реиката няма да има такъв голям ход. за носачите когато ги правих уж
                            смятах и пресмятах но накрая като зглобих всичко и се оказа, че междуцентрието на вселентовите втулки на горните и долните носачи трябва да е едно и сащо. незнам дали ще е проблем това но като движа гумата нагоре надолу не се променя по вертикала демек не се накланят навън или навътре. а що се отнасиа за здравината тя предницата не е завършена още и не са донаслагани спънките. първо мисля да сложа амовете с пружините и тогава спънките и да се уформи нещо като фермичка. амовете почти са готови. голяма импровизация стана и са доста интересни. збиротак от зас, джета и форд и малко стругарска работа. много ме бавят тези маисторчета и почнах аз да си правя детаилите но нямам много свободно време. кризата си отива вече
                            Последно редактирано от barzashki; 24-05-09, 23:40.
                            GSM 0877 08 99 19
                            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                            Коментар


                            • До: Бъгито на Кольо

                              не съм виждал какво представлява шарнира на голф2, но съм сигурен че не е предназначен за такъв тип окачване. Дано да издържи!
                              Тук се вижда защо горния носач трябва да е по-къс от долния:
                              (картинката е за задно окачване но принципа е същия)

                              Коментар


                              • До: Бъгито на Кольо

                                загледаи се в снимките да видиш, че нямям такава разлика в накланянето на гумите както на чертежа. не съм мерил ъглите да проверя с точност какво става но видимо не се променя ъгъла, а колкото до голфовия шарнир си мисля, че ще издържи. каде предницата на бъгито е по лека от на голфа, но ако не издържа ще се мисли после. някои неща си мисля, че ще се разберат в последствие от карането. все пак благодаря за мненията и ако има оше неща които ви съмняват казваите
                                GSM 0877 08 99 19
                                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X