Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бъгито на Кольо

    НА мен много си ми харесва това, че не е "рейсинг"
    Аз съм повече любител на калта и трудните и гадни терени отколкото на скоростта. Е, и двете си имат своето очарование, но всеки с вкуса си.
    Пробвал ли си го на тежък терен-дали е проходимо. Щото съдейки по нашите дръгели-само със задно предаване твоето би трябвало да е доста по-добро. От клиповете и снимките в темата се вижда на какво са способни нашите, това мисля, че ще е по-добро. Гумите гледам са каймани, бъгито се е утепало за една кална разходка из горите Ама както няма калници не ми се мисли...

    Теглил ли си бъгито? Интересно ми е колко тежи такава конструкция, и как е разпределението на масите?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Бъгито на Кольо

      Здравейте,имам няколко въпроса на който се надявам да ми отговорите,и аз съм се навил за бъги от този ''модел'' имам донор:Citroen c25 но ме притесняват главно 2 неща:
      1.дизел е (дали ще е проходимо при по ниските обороти отколкото на бензиновите)
      2.скоростите му са до волана
      какво ще кажете?
      Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
      0883 39 72 04

      Коментар


      • От: Бъгито на Кольо

        Здравейте, нов съм във форума.
        Не знам защо обаче ми допадна бъгито на Кольо. Та ме интересува как точно си захванал двигателя и, ако може малко по-подробно да снимаш задната част.
        Понеже смятам да почвам мой проект с двигател от вартбург 353.
        Благодаря предварително!

        Коментар


        • От: Бъгито на Кольо

          Ми то всичко си е наснимано, и снимките са сложени тук.
          Но хайде пак да обясня-захващането на двигателя е през оригиналните тампони, които са си уникални за всеки модел. Направи си така рамата, че да може да закрепиш към нея тампоните.
          Аз започнах именно от там-от захващането на двигателя. едни от първите снимки в темата.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Бъгито на Кольо

            Първоначално публикуван от ivo93 Преглед на мнение
            Здравейте, нов съм във форума.
            Не знам защо обаче ми допадна бъгито на Кольо. Та ме интересува как точно си захванал двигателя и, ако може малко по-подробно да снимаш задната част.
            Понеже смятам да почвам мой проект с двигател от вартбург 353.
            Благодаря предварително!
            Ваарбурга,нали беше на шаси-ако имаш цялата кола,режи придницата,оставяш я най-отзад и садиш конструкцията напред.Е,ще трабва да си поиграеш,да застопориш колелата да не завиват и да обърниш превключването на скоростите,ма то иначе не е интересно...
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: Бъгито на Кольо

              То така става отрязан вартбург.
              Миналата година като бяхме във Варна да гледаме тамошното състезание се появи едно такова-отрязан вартбург. Отдалеч изглежда интересно, но отблизо си е един гол вартбург. С ограниченията поставени от конструкцията. Е, и с добрите си страни де, ама както сам каза-така не е интересно.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • Здравейте , имам един въпрос относно окачването, бомбетата вие ли си ги правите или ползвате готови?
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-09-11, 11:34.

                Коментар


                • От: Бъгито на Кольо

                  Ако става въпрос за "бомбетата" в които лягат пружините-да, ползвам оригиналните от колата донор. Заедно с гумените подложки.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Бъгито на Кольо

                    Да това е ясно, но нали твоят донор е с предно и значи цялата предница заедно с бомбетата е то зад. А от пред сложи ново окачване, и от него си имал цялата кола заедно с бомбетата? Защото аз имам макферсоните, шенкелите и така на та тека но колата я нямам да взема бомбетата от нея.
                    Последно редактирано от Божидар Алексов; 08-09-11, 12:49.

                    Коментар


                    • От: Бъгито на Кольо

                      Написал съм го в темата, ама хайде пак-предните макферсъни са от Форд Фиеста-задни. Те са в комплект-пружина, амортисьор, и цялата захващаща система отгоре. Без бомбетата не може да работи.
                      Чети по-подробно из темата, гледай снимките, ако си се занимавал с коли и железа ще ти се изяснят много неща.
                      От колата донор не съм ползвал нищо за предницата на бъгито. Шенкели и главини са от Шкода 120, макферсъните казах, носачите са самоделки, рейката беше от шкодата, но впоследствие я смених с фордова.
                      Почти всичко по предницата е купувано, неприятно, но без пари не става...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Бъгито на Кольо

                        Извинявам се че те нервирам ; ) но не-съм прочел явно абсолютно всичко от темата. Смяната на предницата я следях с интерес, но явно нещо ми е убегнало. А за без пари не-може и да става дума. Питах защото ми продават по моргите целите рогове, а на мене неми трябват. Явно ще си направя сам бомбетата. Мерси за изчерпателния отговор.

                        Коментар


                        • От: Бъгито на Кольо

                          Първоначално публикуван от bozhidara Преглед на мнение
                          Извинявам се че те нервирам ; ) но не-съм прочел явно абсолютно всичко от темата. Смяната на предницата я следях с интерес, но явно нещо ми е убегнало. А за без пари не-може и да става дума. Питах защото ми продават по моргите целите рогове, а на мене неми трябват. Явно ще си направя сам бомбетата. Мерси за изчерпателния отговор.
                          От къде си приятел ако си от Пловдивско ще ти намерим каквото ти трябва ,че и повече.

                          Коментар


                          • От: Бъгито на Кольо

                            Мерси много, от София сам, но събота си направих сам бомбетата. Не-станаха като оригинални но стават.Ако имам някакви други проблеми ще питам.

                            Коментар


                            • От: Бъгито на Кольо

                              Първоначално публикуван от bozhidara Преглед на мнение
                              Мерси много, от София сам, но събота си направих сам бомбетата. Не-станаха като оригинални но стават.Ако имам някакви други проблеми ще питам.


                              Колега снимки няма ли и ние да видим за какво става въпрос. Давай смело и ни дръж във течение.

                              Поздрави и успех.
                              Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                              Коментар


                              • От: Бъгито на Кольо

                                Първоначално публикуван от bozhidara Преглед на мнение
                                Мерси много, от София сам, но събота си направих сам бомбетата. Не-станаха като оригинални но стават.Ако имам някакви други проблеми ще питам.
                                Колега предлагам ти да си пуснеш една темичка за бъгито да не оспамваме тази на Кольо и да снимаш-ние ще помагаме предимно с акъл........поне това имаме!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X