Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бъгито на Кольо

    Първоначално публикуван от Румбата Преглед на мнение
    Всяко зло за добро!
    Важното е, че работата напредна.
    Ей, папарак, темата е за бъгито, не за ремонта на трактора
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • До: Бъгито на Кольо

      Днес сложих ремъка, и пробвах да запаля. Със свито сърце.
      И бъгито запали!
      Да, ама работи на 3 цилиндъра.
      Лека надеждица мина през ума ми, че може да е от кабел или свещ...
      След пробата на кабел и свещ се оказа, че на свещта има искра
      Главата долу-на първи цилиндър изпускателния клапан свети.
      Добре, че имам един комплект стари клапани и повдигачи, та има резервна част за повредата. Ще се размине само с купуване на гарнитура, и упражнението по сваляне и слагане на глава.
      Има-няма за два часа работа
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • До: Бъгито на Кольо

        Браво Коле, бил е малкия дявол, щом само с един клапан и гарнитура си минал. Айде чакаме още подвизи.
        LZ1PER

        Коментар


        • До: Бъгито на Кольо

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Днес сложих ремъка, и пробвах да запаля. Със свито сърце.
          И бъгито запали!
          Да, ама работи на 3 цилиндъра.
          Лека надеждица мина през ума ми, че може да е от кабел или свещ...
          След пробата на кабел и свещ се оказа, че на свещта има искра
          Главата долу-на първи цилиндър изпускателния клапан свети.
          Добре, че имам един комплект стари клапани и повдигачи, та има резервна част за повредата. Ще се размине само с купуване на гарнитура, и упражнението по сваляне и слагане на глава.
          Има-няма за два часа работа
          Айде бе Коле, аз мислех, че вече си го оправил и потрошил отново
          Скоро може да намина пак, хем ще огледаме Витарника ти, хем ще имам няколко въпроса. Без да искам се сдобих с донор (тоест, с останки от мицак), другата седмица ще търся тръби и ще отварям нова тема в раздела.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • До: Бъгито на Кольо

            Ааа, виноват другарю старшина
            Трябваше да пиша за резултата.
            Еми-припаснах новия(стар) клапан, всичко по местата си, И като запалих-работи си на 4 цилиндъра
            Предната неделя излязохме с Данчо да разузнаем пътя по който се стига до стрелбището в Дивдядово-там се провежда по традиция третият ден на Шуменското състезание, да отидем дотам с бъгитата. Освен, че разузнахме пътя и се запознахме с тоя-оня от местните любители на извънпътното шофиране, и общо взето стана добра разходка. Че вече малко ми е поомръзнало все да се доказваме на полигона
            Като допълнение-ауспухът липсва напълно, изпускателният тракт свършва някъде под двигателя- гърнето изпадна, след като при едно свличане на шейна назад бъгито се подпря на него, и сега звука горе-долу е като на бегачка За околните може и да е дразнещо, но като дадеш яко газ, и чуеш трясъка зад теб-чувството е стахотно. То все някога ще оправя и ауспуха, ама не се знае кога. Най-вероятно след 13 г. и 7 месеца

            Тефчо, заповядай следващият уикенд-да гледаме заедно тукашното състезание, така с един куршум няколко прасета
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • До: Бъгито на Кольо

              Здравейте на всички четящи тази много интрересна тема и най вече на Кольо. Имам вече много голям повод за черпене а именно, че и моето бъги е вече в движение. За неговото развитие ще пусна нова тема. имах доста трудности и преправяне докато стана както трябва, а най-големият ми проблем беше, че кучето си беше играло с инсталацията на донора ми и беше изпокъсало всички кабели и букси. Как се оправя механична инжекция не ме питайте.
              Коле имам един въпрос към теб.
              Като колограми мисля, че стана малко по тежко от твоето. особенно отпред, но като се опитвам да го дрифтя ми пързаля и предницата. Само на една поляна стана както трябва и немога да си обесня защо така става, че неще да завива с гас. Иначе се държи доста добре на неравности.
              Съвсем сериозно се замисли по организирането на един събор за любителски бъгита. В неделя ще се събираме с приятели на една писта краи язовира на Липака и там ще му направя по истинско изпитание. Те ходят там от един месец само, че карат с бракувани леки коли. Единият има багер и са направили доста добре трасето. Защо пък не и да се съберем тук.
              Поздрави
              GSM 0877 08 99 19
              Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

              Коментар


              • До: Бъгито на Кольо

                Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                Коле имам един въпрос към теб.
                Като колограми мисля, че стана малко по тежко от твоето. особенно отпред, но като се опитвам да го дрифтя ми пързаля и предницата. Само на една поляна стана както трябва и немога да си обесня защо така става, че неще да завива с гас. Иначе се държи доста добре на неравности.
                Съвсем сериозно се замисли по организирането на един събор за любителски бъгита. В неделя ще се събираме с приятели на една писта краи язовира на Липака и там ще му направя по истинско изпитание. Те ходят там от един месец само, че карат с бракувани леки коли. Единият има багер и са направили доста добре трасето. Защо пък не и да се съберем тук.
                Поздрави
                Това, че не "дрифти" като кола със задно предване е лесно обяснимо-при колата двигателят е отпред(е, в повечето случаи) и задницата е лека. И няма достатъчно сцепление, и лесно пребоксува. И ако имаш мощен двигател-само с подаване и отнемане на газ може да управляваш боксуването.
                При бъгитата е различно. В голям процент от случаите двигателя е отзад, и тежи именно на задвижващите колела. И ако грайфера на гумите е по-сериозен, а двигателя нищо особено-не се и надявай на дрифт. Ама то нали това е търсения ефект-да не боксува, ами да има достатъчно добро сцепление. И с правилни гуми...

                А относно идеята за бъги-събор... Трябва си да си организатор. А аз не съм такъв. На мен ми дай да се омажа до лактите с масло, и да режа и поря разни железа, пък после да ги съединявам с електрожена
                Завъртя ми се идея за траял за джипове на полигона, ама пак си опира до организация... Пък може и да стане, ако има достатъчно изявили желание. Когато съм готов психически може да пусна една тема за сондиране на форумното мнение дали биха участвали в едно такова траялче. Ама има време, още не съм напълно узрял.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • До: Бъгито на Кольо

                  Справи се много добре на първия тест. Имаше проблем с недостига на горивотао само. Резервуара ми беше мръсен и дръстеше филтарчето.
                  http://vbox7.com/play:d3bed4ef
                  http://vbox7.com/play:ad72c2a3
                  http://vbox7.com/play:322e2f76
                  GSM 0877 08 99 19
                  Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                  Коментар


                  • До: Бъгито на Кольо

                    Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                    Справи се много добре на първия тест. Имаше проблем с недостига на горивотао само. Резервуара ми беше мръсен и дръстеше филтарчето.
                    http://vbox7.com/play:d3bed4ef
                    http://vbox7.com/play:ad72c2a3
                    http://vbox7.com/play:322e2f76
                    Колега, мисля, че е редно да отвориш нова тема и там да публикуваш всичко за твоето бъги. Тази е за друго
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • До: Бъгито на Кольо

                      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                      Колега, мисля, че е редно да отвориш нова тема и там да публикуваш всичко за твоето бъги. Тази е за друго
                      Ще пусна нова тема колега, както съм писал по горе. Нямах търпение да се похваля на Кольо
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • До: Бъгито на Кольо

                        Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                        Ще пусна нова тема колега, както съм писал по горе. Нямах търпение да се похваля на Кольо
                        Разбирам те, но така се разводнява тази, после някой трябва пак да чете всичко и да маха това, което не е за тук, затова и те моля, да си направиш темата и да си показваш там каквото имаш!
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • До: Бъгито на Кольо

                          Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                          Ще пусна нова тема колега, както съм писал по горе. Нямах търпение да се похваля на Кольо
                          Ти кво ме направи, бе?
                          Да ми се похвалел, сякаш съм някой... Не, аз съм един прост бачкатор, и любител на силните усещания.
                          Даже бъгито ти е станало по-добро от моето Само дето не ми харесва за какво ползваш машинката си, ама както ти харесва, бъгито си е твое, както искаш така го карай.
                          Браво, справил си се добре със строежа.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • До: Бъгито на Кольо

                            За спирачките реших да използвам намалителя на усилието(или както се казва), който в оригинала праща по-малко усилие към задните колела, за да не блокорат, нали при спиране задницата омеква. Само, че в случая по-малкото усилие ще е за предните колела. Това го измислих докато карахме бъгито на Данчо, и предните колела блокират много лесно-предницата е много лека. Та ми дойде наум да използвам въпросното устройство, за да не блокират толкова лесно предните. Ако нещо се обърка, винаги може да се вържат директно.

                            Добре, че си описвал всичко с подробности. Благодаря ти Кольо
                            GSM 0877 08 99 19
                            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                            Коментар


                            • До: Бъгито на Кольо

                              Времето се постопли, аз си наваксах малко със земеделската работа, и реших да разтрия малко бъгито. Да видя дали не е забравило да върви
                              Уж само за малко, ама понежце няколко месеца не се бях качвал да го карам се настървих, и отидох на полигона. Завъртях няколко екстремчета, и се сетих, че бъгито на Светльо Данчо и Мариян е на село. Звъннах им, а те само покана чакали, и след малко се събрахме двете бъгита. На мен ми свърши бензина(нали излязох само за малко), та се наложи да ходят до бензиностанцията за бензин, и общо взето си изкарахме много добър неделен следобед.
                              Ето и малко снимки:









                              А ето това жигули ни взе акъла:





                              Понеже е взето на цената на скрап, собственика му не го жали въобще, и се пробва да минава оттам откъдето минаваме с бъгитата. НА повечето места успя, или почти мина, даже вече се ядосвах, че съм се занимавал няколко месеца да правя бъги-да си бях взел едно жигули... Но накрая се оказа, че по колата има сериозни поражения по подкалниците и ботушите отпред. Значи-все пак бъгито е по-здраво. Ама жигулата се показа като сериозна машна

                              Има и няколко клипа, като се качат ще ги пусна.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • До: Бъгито на Кольо

                                Ето и клиповете:







                                Последно редактирано от Кольо; 20-04-10, 21:27.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X