Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за работа в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Машина за работа в гората

    Трябва да идеме и да видим лично какво е сътворил колегата Добри Все пак човека е упорит и накрая ще сътвори някаква бесна машина и ще удари заводските изпълнения в земята.Пожелавам успех
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #77
      До: Машина за работа в гората

      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
      Трябва да идеме и да видим лично какво е сътворил колегата Добри Все пак човека е упорит и накрая ще сътвори някаква бесна машина и ще удари заводските изпълнения в земята.Пожелавам успех
      Само ще изразя мнението си ,че три оси не е добра идея.Маневренноста му отива на кино.Всеки си знае, но три моста може да се исползват само за повече товар,не за по голяма проходимист.

      Коментар


      • #78
        До: Машина за работа в гората

        благодаря ви колеги за толерентноста,но българският винаги ми е бил зле даи ми да съм в масло и шлака.
        идеята ми е първият и третият мост да са управляващи,маневреноста на предното бъги с двата упр.моста беше страхотно предимство особедно в гората. Средният мос ( помощен) го замислям да може да се прибира за да се движиш по маневрено когато си празен,
        кокво е необходимо на една машина която трябва да тегли товар и четирите и колелета просто боксуват без да се окопават? какво трябва да направиш тогава? в такъв момент според мен е необходим третият мост, иначе губиш полезен товар.

        Коментар


        • #79
          До: Машина за работа в гората

          а средния ти мост ще е движещ ,или само паразитен/буге/ като на ТИР-те

          Коментар


          • #80
            До: Машина за работа в гората

            Първоначално публикуван от dobri34 Преглед на мнение
            благодаря ви колеги за толерентноста,но българският винаги ми е бил зле даи ми да съм в масло и шлака.
            идеята ми е първият и третият мост да са управляващи,маневреноста на предното бъги с двата упр.моста беше страхотно предимство особедно в гората. Средният мос ( помощен) го замислям да може да се прибира за да се движиш по маневрено когато си празен,
            кокво е необходимо на една машина която трябва да тегли товар и четирите и колелета просто боксуват без да се окопават? какво трябва да направиш тогава? в такъв момент според мен е необходим третият мост, иначе губиш полезен товар.
            Давай колега, прави и пускаи снимки.Щом си го решил ще стане.
            Успех,бъди здрав.

            Коментар


            • #81
              До: Машина за работа в гората

              средният мост ше е двигателен , като боге дето си го прибира .

              Коментар


              • #82
                До: Машина за работа в гората

                На въздушни възглавници ли ?И с друга възглавница да го дигаш и пускаш?
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #83
                  До: Машина за работа в гората

                  мисля да го упр. с хидравлична система. Така ще е по дурако устоичево,
                  Днес ми докараха измишлйотена за бъги скъсало шащито на скобите на задния мост,утре ще ви кача снимка, а аз трябва да имисля как да го закърпя.грозна къртинка нямам думи.
                  все едно аз се явявам на матура по български
                  хора питаите не срамно.
                  в България всички можем всичко....

                  Коментар


                  • #84
                    До: Машина за работа в гората

                    С въздух ще е по лесно .Пусто масло как тече от всякъде
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #85
                      До: Машина за работа в гората

                      да може и да си прав, но аз съм събрал вече доста неща за хидравлика и не мога да кажа че сим наясно как се получава съловото задвижване на въсдух.
                      всички големи мащини са дизел и на хидравлика,въздуха е помощен и е с голяма инертност.
                      така чеее

                      Коментар


                      • #86
                        До: Машина за работа в гората

                        ето и снимки на бг. измишлйотена, дето ви обешах незнан как да го закърпя толкова много дефекти...
                        и вече някои основни кръпки,но крипката си е крипка.
                        променям и доста неща мастото на либедката,платформата мястото на въжето и...
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от dobri34; 05-09-08, 20:01.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Машина за работа в гората

                          Това е голяма измишлъотина наистина.Правил го е човек който изобщо си няма понятие от работа в гората или дърводобив.Лебедката е сложена много ниско,задия мост не е сложен изобщо както трябва и изобщо цялата конструкция не ми харесва.Имам един приятел който си направи подобна машина и ще я снимам и ще ви я пусна да видите какво се казва профи техника.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Машина за работа в гората

                            Днес колега бях в габрово,
                            очаквам да видя снимките,аз познавам няколко човека с такива машени едната е от автобусчи карая генчо от жълтеж тои е причината аз да започна да правя бъги,другата е от молотовка карая боян баша му ги сгубява и третата е от мургаш ,но не се сешам за името на водача.
                            дано да е нещо ново винаги има какво да научи човека,
                            а има и още едно което се прави до цеха за зареждане на кислород,обаждаха ми се и ме питаха това и онова видях го поговорихмисе ,но не се обадиха повече незнам дали тръгна.
                            колега другият път като доида можем да пием по кафе,или ако идваш с мотора мога да ти направя разходка по нашите горски пътища.да не казвам голяма дума но маи по черно мога да стигна почети до габрово само ще пресичам асвалта.
                            успех

                            Коментар


                            • #89
                              До: Машина за работа в гората

                              Първоначално публикуван от dobri34 Преглед на мнение
                              Днес колега бях в габрово,
                              очаквам да видя снимките,аз познавам няколко човека с такива машени едната е от автобусчи карая генчо от жълтеж тои е причината аз да започна да правя бъги,другата е от молотовка карая боян баша му ги сгубява и третата е от мургаш ,но не се сешам за името на водача.
                              дано да е нещо ново винаги има какво да научи човека,
                              а има и още едно което се прави до цеха за зареждане на кислород,обаждаха ми се и ме питаха това и онова видях го поговорихмисе ,но не се обадиха повече незнам дали тръгна.
                              колега другият път като доида можем да пием по кафе,или ако идваш с мотора мога да ти направя разходка по нашите горски пътища.да не казвам голяма дума но маи по черно мога да стигна почети до габрово само ще пресичам асвалта.
                              успех
                              Еи много ме е яд че сега видях темата.Що не си се обадил в Габрово бе човек?Като идваш да ми се обадиш задължително.Телефона ми е 0887660173-Петъо.Питаш за Джартата и всеки ти казва.Тези всичките дето ги изброи ме познават много добре.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Машина за работа в гората

                                после ще кача снимки на закърпеното бъги.
                                от понеделник го вкарват в гората да го пробват и.....
                                трябва да извади около 700 м3 пл. бук, много ме съмнява че ще издържи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X