Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за работа в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Машина за работа в гората

    Колега като гледам тази помпа е за тези двигатели с турбото.Има разлика в елементите ама при тебе няма такова значение.трябва да и наливаш масло и на нея до пробката отстрани.Аз съм сложил перка от бензинова газка и се спасих от греенето.Пробиваш други дупки на фреза.Друг въпрос откъде ловиш вакуума за сервото гледам че нямаш вакуум помпа или още не си я качил.И още един доволен ли си от тоя тракторен ижектор аз си карам с оригиналната .помпа.Кара вара по две години.Поздрави и масло качествено да и сипеш
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #62
      До: Машина за работа в гората

      Ей браво бе някой погледнал темата.
      Моторчето работи перфектно и мърка като котарак.Инжектора е нещо което задължително да се сложи на този мотор.Онези помпи като загреят и спират да качват.Смених стартера с редукторен и съм много доволен.Върти много по бързо и работи с по малък акумулатор 92 А/Ч.Естественно и нов акумулатор.Маслото е 100+ на Лубрика.Машината стана много добре.Проблема е че работата намаля,и има вероятност да я пускам за продажба.

      Коментар


      • #63
        До: Машина за работа в гората

        Не си я продавай толкова труд си хвърлил по нея .Ако сега няма работа догодина ше .потръгне.Нали знаеш че бачкането е некакси на приливи и отливи.До подкачващата помпа от89г. съм сменил пет шест и досега помпа не ми е загряла и в най голямата жега и на най големия баир.Тоя новия стартер с редукторче върти по бързо но не понася дълго въртене като стария модел.Аз съм с чешки и съм много доволен а преди него с полски и той кара10г.Хората плюят Перкинса но като знаеш как да го караш държи.другото важно е от нищо да направиш нещо и да изкарваш пари а не да купиш неква машина за 50000лв. и да тръгнеш да бачкаш парите ли да избиваш да печелиш ли кое по напред.Друго къде си вързал помпата за крика.Като газката или като мотокарния вариант.И вакуума за спирачките.Поздрави
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #64
          До: Машина за работа в гората

          Помпата за крика е на двигателя, по точно на ангренажа,и същевременно ми задвижва и греблото.Имам двоен разпределител който командва двата кръга.Греблото го ползвам повече за спъванве на машината да не ходи напред, когато тегля с лебедката.Аз съм си я направил да ми е удобна за работа.Например отключването на лебедката отпред съм си го извел с лостов механизъм при шофъора ,за по лесно и бързо боравене.Имам два хода на лебедката,напред и назад което съм постигнал с редуктор от БТР.Сега гумите са ми на нула но по принцип си купувам 9.00/16 от трактор предни,рибя кост.Като сложа нови е голям звяр няма къде да не ходи.По принцип те са 10 платови и носят на товар.Проблема е че много бързо свършват, поради честото предвижване по асвалт.Машината вози по три кубика дърва на абсолютно всякакви хард терени.Много е удобна за подвоз на дърва,понеже се товари лесно и бързо, а същевременно е самосвал и докато стоварва може хората да си почиват.Моля да не бъда разбран погрешно но аз съм я усъвършенствал с течение на времето и работата.Това е машина която ми е работила бая години и заслужава много уважение.

          Коментар


          • #65
            До: Машина за работа в гората

            Супер.А лебедката как се задвижва?
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #66
              До: Машина за работа в гората

              Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
              Супер.А лебедката как се задвижва?
              Редуктор от скоростната кутия и кардан.Това нещо работи много яко.Само да ти кажа че когато си правя път ако някое дърво ми пречи е е по висок корена и не ми удисва да го режа понеже ще остане високо,го връзвам на 3-4 метра високо и го изкоренявам.Е все пак говоря за дървета до 30 см.Дано да ме разбираш за какво говоря.

              Коментар


              • #67
                До: Машина за работа в гората

                колеги харесватеми,
                но какво да ви кажа че ряботя бук за материал въже 18мм.се къса като конец когато се заклеше букчето.
                аз сим с две либедки нямам гребло но много ми харесва.
                Ще е практично да зарева и кололозите.
                моята либедка се задвижва от раздатката, тя е на нулево полуйение и тогава се зацепва привода, така и маш 5 предни и една задна скорус на либедката.
                колега ти с каква скорустна котия си. пивода от бтра нс коя става ма 53-ка или на 63-ката.
                аз ползвам зила за основа.

                Коментар


                • #68
                  До: Машина за работа в гората

                  БТР-а е с скоростна кутия от Газ 53 следователно редуктора става за Газ 53 и Газ 66.За Газ 63 също има редуктори който за с два хода мисля че не би било проблем.
                  Относно късънето на въжето смятам че е шашкъния.На тези цени на въжетата си е глупост да напъва човек заклинено дърво.Като се скъса на средата го хвърляш и гориш с поне 200лева.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Машина за работа в гората

                    колега,
                    въжето се къса в момента когато бука излиза от дерето докато обърне тежеста,не е заклиноно тогава челото е няколко метра въвъ въздуха.
                    подвръзвамего иначе не издържат въжетата.
                    С твоята машинка освен бор друго работел ли си??
                    има секций по 3-4 пл.кубика по 1200кл. на кубик смятаи за какъв тормоз на машините става въпрос.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Машина за работа в гората

                      Аз работя предимно дърва за огрев.Но не мисли че един цер с диаметър 50-60 см тежи по малко .Просто имам впредвид че техниката трябва да се пази, и не трябва да се бърза.В гората който се прави на голям бабаит много често си пати.Сам се наказва,и с тази техника ,и тези товари не бива да се прави шега и експерименти.Като не може да се извади едно дърво цяло, ще се среже ,и ще се извади на два пъти.В повечето случаи става по лесно и по бързо.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Машина за работа в гората

                        Движението за лебетката го ловиш от скоростната кутия от там където на газката се връзва помпата за самосвала?Ама го написахТвоята машинка ми харесва пред машините на васко газ66 и добри 34(техните също са много хубави)защото е по малка самосвал е и като я направя някой ден ще я използвам за лични нужди в стопанството а за дърва (да не се заричам)само наесен като ги дадат горскитедърварството е страшна хамалогия влачи реди метай
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #72
                          До: Машина за работа в гората

                          здр,
                          моята машинка е доста маневрена с двата управляващи моста, замислена е второто шаши да се сваля с платфопмата и на негово място да се слага кош,но... го продадох и сега глася триостно, защото като тръгнеш по баиро и въртят четирите колела нямаш голям избор какво да направиш.стоварваш ако можеш,ако е секция на мин. размер започва предърпване до....
                          затова мисля че ако има един мост още би трябвало да се подобри контактният момент , или другият вариянт е да го товаря ,но не ми допада.
                          А ако ми прече третия мост ше го махна.
                          за либедката има два вариянта за задвижване:
                          -от скорустнато кутия тогава е по удобно,по малко ръчки трябва да бутнеш за да пренини от теглене в ход и обратно.
                          -и от раздатката тогава имаш скорусти на лебетката но се усложнява карането и възможноста да се допускат грешки,а бъгето е машина която може да счупи сама себеси.
                          ТАКА ЧЕ.....?????

                          Коментар


                          • #73
                            До: Машина за работа в гората

                            Първоначално публикуван от dobri34 Преглед на мнение
                            здр,
                            моята машинка е доста маневрена с двата управляващи моста, замислена е второто шаши да се сваля с платфопмата и на негово място да се слага кош,но... го продадох и сега глася триостно, защото като тръгнеш по баиро и въртят четирите колела нямаш голям избор какво да направиш.стоварваш ако можеш,ако е секция на мин. размер започва предърпване до....
                            затова мисля че ако има един мост още би трябвало да се подобри контактният момент , или другият вариянт е да го товаря ,но не ми допада.
                            А ако ми прече третия мост ше го махна.
                            за либедката има два вариянта за задвижване:
                            -от скорустнато кутия тогава е по удобно,по малко ръчки трябва да бутнеш за да пренини от теглене в ход и обратно.
                            -и от раздатката тогава имаш скорусти на лебетката но се усложнява карането и възможноста да се допускат грешки,а бъгето е машина която може да счупи сама себеси.
                            ТАКА ЧЕ.....?????
                            Абе колега, пиши на български че не те разбирам ,нещо не мога да схвана.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Машина за работа в гората

                              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                              Абе колега, пиши на български че не те разбирам ,нещо не мога да схвана.
                              Ами толкова може човекът. Все пак не пише на шльокавица. Пише нещо интересно. Вярно не е граматически правилно, но аз моля за толерантност защото в последно време няма много интересни неща за четене. А обикновено хората които са в гората всеки ден не обръщат внимание на правописа, ама имат безценен опит който не се натрупва пред компа.
                              Съжалявам за офф-а.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Машина за работа в гората

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Ами толкова може човекът. Все пак не пише на шльокавица. Пише нещо интересно. Вярно не е граматически правилно, но аз моля за толерантност защото в последно време няма много интересни неща за четене. А обикновено хората които са в гората всеки ден не обръщат внимание на правописа, ама имат безценен опит който не се натрупва пред компа.
                                Съжалявам за офф-а.
                                Да.да прав си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X