Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

    Абе Вальо и тебе не те оставя на мира творческия дух май? Аз ако го хвана тоя .....

    Чудил съм се върху тази материя и тук чета. Май каузата е загубена докато Ясен не открие начин за складиране ток по джобовете. Има и друг проблем. Ще ти досаждат ченгетата за регистрация. След дълго чудене как да се избегне необходимостта и невъзможността на регистрацията измислих. Количка с педали! И помощен двигател от 50сс. /около :-)/. Хем ще си вдига поне 50 км/ч. хем не могат да те пипнат за регстриране , хем и парно може да се вкара някакво .....
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #77
      От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
      Абе Вальо и тебе не те оставя на мира творческия дух май? Аз ако го хвана тоя .....

      Чудил съм се върху тази материя и тук чета. Май каузата е загубена докато Ясен не открие начин за складиране ток по джобовете. Има и друг проблем. Ще ти досаждат ченгетата за регистрация. След дълго чудене как да се избегне необходимостта и невъзможността на регистрацията измислих. Количка с педали! И помощен двигател от 50сс. /около :-)/. Хем ще си вдига поне 50 км/ч. хем не могат да те пипнат за регстриране , хем и парно може да се вкара някакво .....


      Абе тоя дух добре не ме оставя но поне да ми дава мира да спя снокойно а той и тогава неме оставя ....

      Коментар


      • #78
        От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

        Колега я виж тука има много интересни неща свързани с твоя проект
        http://mazeto.net/index.php?board=49.0
        http://www.napravisam.bg/forum/viewt...p?f=18&t=24479
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #79
          От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

          Има вече и електроколелета ако става въпрос само за градско каране, сигурен съм че могат да го измайсторят с покривче


          http://christmascactus.wordpress.com...7%D0%B0%D1%80/

          http://www.electric-bikes.com/

          http://www.ecotrike-bg.com/


          <iframe title="YouTube video player" width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/7vVvNNvq3Vo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
          Последно редактирано от Стефан ШОПОВ; 12-03-11, 00:45.

          Коментар


          • #80
            От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

            Работата с литиевите акумулатори не е точно такава.
            Говоря като ползвател и като човек силно навътре в този бизнес.
            Един литиев акумулатор ще изкара към 3000 цикъла.(груби сметки 8 години)Аз не вярвам на груби сметки и слагам 3 години живот.
            Другия момент е ,че след тези цикли акумулаторът е още жив и че е останало 80% от капацитета му.
            За тези години са ти останали пари от масло, бензин, и още неща дето забравям (с тези пари дослагвам още някой друг Ач. ).
            В момента на мен киловат литиеви батерии ми излизат 1260 лева (всичко).Минимално ми трябват 3,5-4.0 Кв.Моята кола е
            CITYEL и тежи под половин тон.И е електромобил(фабричен).
            С колата (с двг) плащам 200 лв. месечно за бензин. Годишно 2400 лв.x 3 год. =.......
            + масла, ремъци, ремонти по двигател..Още има, но съм ги забравил вече.
            Последно редактирано от kirech; 14-03-11, 16:35.
            CITYEL

            Коментар


            • #81
              От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

              А на колко време се презареждат батериите, автомобилчето как се регистрира в България, върви ли нормално с потока автомобили в градски условия?
              Колко багаж може да му се сложи? Споделете малко инфо от кухнята
              Благодаря предварително

              Коментар


              • #82
                От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

                Ако ми разеши модератор, бих могъл да си дам сайта да разгледате.
                Презарежда се батрия винаги когато имате възможност и веднага!!! Така и се пази живота.
                В зависимост колко акумулатора накачулите, може да минете между 60 и 400км.,с едно зареждане.


                Ето блога:
                Ако решите, че не трябва го махнете.
                http://kirech.log.bg/article.php?article_id=94280
                CITYEL

                Коментар


                • #83
                  От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

                  Сложих си Вашия сайт в "Предпочитани" на браузера Много ми хареса, но някак си смятам че възможността за генератор на борда не трябва да се изпуска, най-малкото заради липсата на електростанции.
                  Иначе количката е идеална за пазар и ходене на работа в града.
                  И най-важния въпрос - колко струва?
                  В смисъл машинката, акумулатори/годишно, зареждания/годишно?
                  Поздрави,

                  Коментар


                  • #84
                    От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

                    http://kostov-motors.com/

                    Даже сме добри в областа!

                    Коментар


                    • #85
                      От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

                      Зареждането на малък електромобил е пренепрежимо малко, като цена.
                      Другите сметки съм дал малко по-назад.
                      Принципно има много лесен начин всеки автомобил с предно да стане чист е-мобил или хибрид.
                      Повече подробности не бих дал понеже не съм търговски партнер във форума.
                      Последно редактирано от kirech; 15-03-11, 16:41.
                      CITYEL

                      Коментар


                      • #86
                        От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

                        Темата може да я приключим до тук поне от моя страна. След дълго обмисляне се отказвам от направата на електромобил.

                        Коментар


                        • #87
                          От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

                          Язък...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #88
                            От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

                            Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
                            Работата с литиевите акумулатори не е точно такава.
                            Говоря като ползвател и като човек силно навътре в този бизнес.
                            Един литиев акумулатор ще изкара към 3000 цикъла.(груби сметки 8 години)Аз не вярвам на груби сметки и слагам 3 години живот.
                            Другия момент е ,че след тези цикли акумулаторът е още жив и че е останало 80% от капацитета му.
                            За тези години са ти останали пари от масло, бензин, и още неща дето забравям (с тези пари дослагвам още някой друг Ач. ).
                            В момента на мен киловат литиеви батерии ми излизат 1260 лева (всичко).Минимално ми трябват 3,5-4.0 Кв.Моята кола е
                            CITYEL и тежи под половин тон.И е електромобил(фабричен).
                            С колата (с двг) плащам 200 лв. месечно за бензин. Годишно 2400 лв.x 3 год. =.......
                            + масла, ремъци, ремонти по двигател..Още има, но съм ги забравил вече.
                            Какви са тези литиеви акумулатори и къде ги гледаш тези цени??
                            Да не става дума за LiFePo4? На тях им дават 2000 цикъла доколто съм чел, а традиционните Li-Io са съвсем умряла работа от към цикли.
                            Дай малко повече инфо ако може.
                            А отностно пробега си го мисля варианта с едно генераторче от най малките в багажника което да пълни батериите до някаква степен за да се удължи пробега.
                            Ники

                            Коментар


                            • #89
                              От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

                              Да ви кажа и аз исках да използвам електромотор в бъгито си . Даже си купих и истински еликтромотор пънкейк за тази цел за около близо 1000 евро. И сега се чудя дали да не спретна нещо като електромобил. Мога да ви дам съвет за електромотор с висок въртящ момент. От перална LG по новите модели. И от тези електромотори си купих и като се "пренареди" работи мощно. Мога да ви дам и снимки и инфо.Този мотор от пералнята с едно зареждане без натоварване с акумулатор 12 v 45 ампера въртя една седмица.Насочете се към електромотори пънкейк модификация. Те са с постоянни магнити и четки.Много леки.

                              Коментар


                              • #90
                                От: НАПРАВА НА ЕЛЕКТРОМОБИЛ

                                Първоначално публикуван от kotarakafeliks Преглед на мнение
                                Да ви кажа и аз исках да използвам електромотор в бъгито си . Даже си купих и истински еликтромотор пънкейк за тази цел за около близо 1000 евро. И сега се чудя дали да не спретна нещо като електромобил. Мога да ви дам съвет за електромотор с висок въртящ момент. От перална LG по новите модели. И от тези електромотори си купих и като се "пренареди" работи мощно. Мога да ви дам и снимки и инфо.Този мотор от пералнята с едно зареждане без натоварване с акумулатор 12 v 45 ампера въртя една седмица.Насочете се към електромотори пънкейк модификация. Те са с постоянни магнити и четки.Много леки.


                                ЕЕЕЕЕ пак ме хвърляш в размисли....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X