Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проста геометрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проста геометрия

    Е туй обратен завой ли е:



    Според мен си е съвсем нормално плавно завойче, притеснено от тесен мост след него, поради което се изисква правилен подход от страна на водача, за да не запецне. И после давайки на заден, за да пробва втори път, с вече навития волан, вкарва прицепа в банкета. И аз мога да се загнездя така, дори с лека кола с ремарке .
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #47
      От: Проста геометрия

      Ако този с "латерната" е шофьора,значи ясно,защо се е заврял там.Тя и геометрията и физиката са прости,но това не означава,че са за прости хора.За мене,по скоро шофьора е недоразумение.Какво ли иска да постигне с "латерната"?Като може спокойно да даде назад с постепенно увеличаване на ляв волан,изнася се напред в дясно и готово.Не са му достигнали 20-30см.Нищо отпред и отзад не го ограничава,освен близоста на дървото отпред.Верно е проста геометрия,ама и шАфИОРО е по проЗд.

      Коментар


      • #48
        От: Проста геометрия

        Aа, не, колега Фил. В предното мнение е написано защо не може да даде назад повече. Даването назад е и причината да се натика в канавката. Отпред отдясно няма повече пространство за да може да завърти волана наляво, съответно влекачът надясно и ремаркето да тръгне направо или към асфалта. Натикване в грешно място след маневра назад с мерене на милиметрите се случва често, защото камионът назад не минава по същата траектория заради луфтове, изместване на центъра на тежестта и завъртане на гуми, влекач и ремарке.
        Би могло да се измъкне със заден ход със завои на ремаркето, за да избегне пропадането на влекача в канавката вляво, но вероятно вече е пробвал и не е станало.
        Най-първата грешка ще да е некарането плътно вляво 15 - 20 метра преди моста.
        Последно редактирано от lodkar; 05-05-12, 13:52.

        Коментар


        • #49
          От: Проста геометрия

          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
          Aа, не, колега Фил...
          На първите две снимки ясно се вижда,че има поне 50см от дясно до парапета на моста.Според мен "умникът" се е заклещил още с първия път.Не са му били нужни маневри.Ако тръгне назад с ляв волан,задна лява гума на ремаркето няма да се отмести вляво повече от 50см от крака на тоя с телефона.Тогава влекача ще бъде прав и свободен.По интересно ми е,какво е постигнал с "латерната"?

          Коментар


          • #50
            От: Проста геометрия

            Книжката е купувана или днешните курсове са такива,оправдавам желанието за изкарване на преххраната с честен труд,но това са рисковете на професията.Липсата на стажанство,С1,С2 и т.н. .Маалкия дявол,бели кахъри.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Проста геометрия

              Забравих вече колко място има от дясната страна на камиона. Още отначало ми се стори, че място за преминаване има и че водачът се е возил но не е водил достатъчно.

              Коментар


              • #52
                От: Проста геометрия

                И аз имам доста стаж с камиони. Но една година в гората имаше много остър завой и усетих как каросерията се удари в дървото и ме отмести. Хубаво че влизах да товаря. На излизане одрязах дървото, понеже с маневри на заден не ставаше да се направи. А камиона не беше голям, бях с газ 53. Не съди шофьора без да знаеш цялата ситуация. На снимката не се вижда пътя какъв е и колко широк е.

                Обърнете внимание на маршрута който съм показал. Поне предполагам че е такъв. Единия вариант с черно е за серия от леви и десни завои в комбинация с тесен път. Другия е за много голям завой (обратен на 180 градуса) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16247.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5371514
                Последно редактирано от dimich87; 05-05-12, 20:23.

                Коментар


                • #53
                  От: Проста геометрия

                  Много ясно се вижда даже пътя.Ако това е пътя за който питах по-горе си е напълно нормален третокласен път от Републиканската пътна мрежа.Личи даже че скоро е и ремонтиран.Ако водача беше изнесъл правилно композицията мога да гарантирам безпроблемно минаване на тоя вид МПС.Горските пътища нямат нищо общо с тоя път.Виждал Съм бутнати стени на доста по-широки мостове от камионни ремаркета с расеяни водачи.Възможно е ситуацията да е и по причина на временна расейване и последвала паника на шофьора което никак не го оневинява.За Мен това е новобранска грешка колкото и стаж да има шофьора.Може да се случи на всеки един човек колкото и да е смешна ситуацията.
                  0887284106-Митко
                  http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                  http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проста геометрия

                    Е айде автора на темата да качи на гугъл мапс къде е случката, веднага ще се разбере всичко.
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проста геометрия

                      Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                      Е айде автора на темата да качи на гугъл мапс къде е случката, веднага ще се разбере всичко.
                      Ако са снимали пък точно когато е бил заклещен....

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проста геометрия

                        Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                        Е айде автора на темата да качи на гугъл мапс къде е случката, веднага ще се разбере всичко.

                        И гугъл мапс ли трябва вече за да стане ясно, че тоя шофер трябва да го свалят от прицепо и да го връщат на трактора у нивата.

                        Минава се безгрижно, да се влезе в тази ситуация си трябва талант.

                        п.с. Доста време съм прекарал в кабина

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проста геометрия

                          Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                          Колеги завоя е напълно нормален и изпълним с тая композиция.Това го твърдя като човек прекарал по-голямата част от живота Си на пътя с камиони.Шофьора (ако изобщо е такъв) на тоя камион ако караше Мой камион направо щях да Му скъсам книжката.Колега yaniev би ли казал къде се развива случката защото това място Ми е много познато и ми прилича на пътя Монтана-Горни Лом някъде около с Превала.
                          Пътят Белоградчик - с.Пролазница. В същият регион. Завоят е 90, а не 180 градуса.
                          BMW X6
                          BMW X5
                          SUZUKI SAMURAI
                          LAND ROVER DISCOVERY3

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проста геометрия

                            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                            Е айде автора на темата да качи на гугъл мапс къде е случката, веднага ще се разбере всичко.
                            Утре ще се постарая да кача точното местоположение.
                            BMW X6
                            BMW X5
                            SUZUKI SAMURAI
                            LAND ROVER DISCOVERY3

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проста геометрия

                              Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
                              Минава се безгрижно, да се влезе в тази ситуация си трябва талант.
                              А за да избуташ ремаркето с "латерната" трее си доктор по физика...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проста геометрия

                                Първоначално публикуван от yaniev Преглед на мнение
                                Пътят Белоградчик - с.Пролазница. В същият регион. Завоят е 90, а не 180 градуса.
                                Преди или след с.Извоз?Защото от с.Стакевци Съм товарил дърва за Видин и за Монтана и никога не Съм имал проблеми по тия пътища.Последно ходих с хенгер 18.75м и се караше прилично.А това чудо е 17.4м.
                                0887284106-Митко
                                http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                                http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X