Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проста геометрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проста геометрия

    Треакторията на ремаркето е много проста. В зависимост от това върху коя ос пада най-голяма част от товара. Ако е на средната ос на ремаркето се получава въртене на пета (камона прави максимално малък радиус на завия, а ремаркето се върти около оста си) Предния мост на ремаркето се притътря към посоката на завоя на камиона, а задната в обратна посока (като и цалата част на ремаркето зад осите се изнасят в противоположна посока на завоя)
    Струва ми се че не представяш правилно ситуацията. Ако покажеш клип или реална снимка на композицията, тогава ще сме сигурни какво коментираме. Сега просто гадаем.

    Коментар


    • #17
      От: Проста геометрия

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      П.П......Ако повече шофьори бяха учили елементарна геометрия....
      Аз ли не те разбрах или ти каза няква глупост
      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
      (А1+)
      О877ООО98О

      Коментар


      • #18
        От: Проста геометрия

        Добре е че математици не карат камиони ,че тогаз го втасахмеее , наи добре го е казал колегата dimich87 Треакторията на ремаркето е много проста. В зависимост от това върху коя ос пада най-голяма част от товара. Ако е на средната ос на ремаркето се получава въртене на пета (камона прави максимално малък радиус на завия, а ремаркето се върти около оста си) Предния мост на ремаркето се притътря към посоката на завоя на камиона, а задната в обратна посока (като и цалата част на ремаркето зад осите се изнасят в противоположна посока на завоя)
        Струва ми се че не представяш правилно ситуацията. Ако покажеш клип или реална снимка на композицията, тогава ще сме сигурни какво коментираме. Сега просто гадаем.
        Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
        ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

        Коментар


        • #19
          От: Проста геометрия

          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
          Треакторията на ремаркето е много проста. В зависимост от това върху коя ос пада най-голяма част от товара. Ако е на средната ос на ремаркето се получава въртене на пета (камона прави максимално малък радиус на завия, а ремаркето се върти около оста си) Предния мост на ремаркето се притътря към посоката на завоя на камиона, а задната в обратна посока (като и цалата част на ремаркето зад осите се изнасят в противоположна посока на завоя)
          Струва ми се че не представяш правилно ситуацията. Ако покажеш клип или реална снимка на композицията, тогава ще сме сигурни какво коментираме. Сега просто гадаем.
          Леле как ме набеди. Спираме писането по темата до поставянето на снимки. Вместо да обясним нещо нормално в предходните коментари май се налага да доказвам, че не съм лъжец. Единствено исках да покажа, че има хора, които говорят съвсем уверено и си вярват без да са прави.
          Простата траектория на полуремаркето която си обяснил е правилната. Имаше товар отзад върху осите около 1600 кг., което предполага въртене около средната ос. Ето за това става въпрос и това исках да бъде обяснено в темата, но не от мен за което благодаря. Очаквай снимки.
          BMW X6
          BMW X5
          SUZUKI SAMURAI
          LAND ROVER DISCOVERY3

          Коментар


          • #20
            От: Проста геометрия

            При положение,че влекачът е завил на 90гр,ремаркето ще се изнесе(в случая наляво)приблизително с поне 1,20-1,50м,като се върти около средната ос.Математиците да го сметнат точно,по-нагоре е описана и дължината на ремаркето.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #21
              От: Проста геометрия

              Господа колеги темичката е доста интересно развита но някой карал ли е голям камион в тесно пространство със остри завой???? Доста съм се измъчвал та да Ви кажа че Съм имал случай когато влизам в двор или склад на косъм и "магия" но излизането нестава.Просто в едната посока мястото позволява траектория на макър и "магическо" влизане но в обратната посока "магията" изчезва.Математически става практически нестава.И друго триосно полуремарке винаги върти около втория среден мост независимо от натоварването на ос и цялата логика около сцепление и коефициент на триене.Така че има момент когато и математика и практика са прави.
              0887284106-Митко
              http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
              http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

              Коментар


              • #22
                От: Проста геометрия

                Време е да продължим интересната темичка. Днес взех въпросните снимки най-накрая. Ето ги и тях, но не се заблуждавайте с датата на фотоапарата, която не е била сверена.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16246.jpg
Прегледи:1
Размер:165.9 КБ
ID:5367788Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16247.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5367789Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC16248.jpg
Прегледи:1
Размер:227.7 КБ
ID:5367790 На третата снимка си личи как вече задния край на полуремаркето е преместен към асфалта с латерната на снимката и голяма ръчна лебедка от дясно вързана за две дърва.
                Последно редактирано от yaniev; 23-04-12, 12:56.
                BMW X6
                BMW X5
                SUZUKI SAMURAI
                LAND ROVER DISCOVERY3

                Коментар


                • #23
                  От: Проста геометрия

                  Някаква интрига има в тези снимки. Какво прави ремаркето толкова вляво? Според мен шофьрът не се е инесъл максимално към десния край на платното и банкета. А ремаркето се е смъкнало към вътрешната страна след някакви маневри.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Проста геометрия

                    И аз мисля така. Този завой е постижим с прицепа.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проста геометрия

                      Някой е карал като дядо Мраз с шейната
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проста геометрия

                        Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                        Някаква интрига има в тези снимки. Какво прави ремаркето толкова вляво? Според мен шофьрът не се е инесъл максимално към десния край на платното и банкета. А ремаркето се е смъкнало към вътрешната страна след някакви маневри.
                        Абсолютно си прав, а темата произлезе от това, че един човек твърдеше как при тази ситуация след потегляне напред на влекача гумите на полуремаркето ще се изнесат отначало надясно следвайки траекторията на влекача.
                        BMW X6
                        BMW X5
                        SUZUKI SAMURAI
                        LAND ROVER DISCOVERY3

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проста геометрия

                          Няма да се изнесат напред, но натикването в канавката е направено преди спирането. Допускам се е правил на велик майстор със спирачките. Чул, ама то и да се помисли трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проста геометрия

                            Според мен може да се мине. Само се чудя как ремаркето е дошло толкова в ляво? Или е правил маневри назад за да счупи до такъв ъгъл или е заходил много лошо. Ако продължи напред така задницата ще се завърти на средният мост и ще последва влекача, но дали ще мине от ъгъла на снимката е трудно да се каже, не се вижда дали брегът при моста е здрав. Ъпдейтвам първоначалната ти скица поглед отгоре според снимките.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:14.3 КБ
ID:5368090
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проста геометрия

                              А този мост разрешен ли е за такива камиони? Все ми се струва, че отговора ще е отрицателен.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проста геометрия

                                На мен ми се струва, че геометрията си е проста, ама шофьора, (ще ме извинява), още повече
                                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X