Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FRESH NEWS FROM LISBOА-DAKAR !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Стефан
    Аха. Не, катастрофиралите са ясни, въпроса е за техническите откази. Макар че си струва да се направи отделен списък с ударените и загубилите се, та те да не се броят за незавършили.
    Нищо не е ясно... току що прочетох че имал проблем малко след старта на вчерашният етап( за това явно е показваше цял ден че е на километър 36-3 е бил някакъв проблем със съединителя... някакъв пробив е имало в него, може от камък или знам ли от какво. Така че днес казват едно, утре друго...
    А е хубаво ако се направи едно такова класифициране кой с какво е отпаднал.
    Ново 20 сега пък пише че е повредил едното задно колело.
    БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
    (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

    Коментар


    • В "Дакар" има 3 класа автомобили - прототипи Т1 и серийни, с леки модификации Т2, а третият, по-скоро подклас, е за коли с един задвижващ мост.
      При камионите за съжаление няма такова разделение, а на 4х4, 6х6 и 8х8.
      И има победители в отделните категории и общо класиране.

      Коментар


      • Стефан, вот тебе сайт с фотками Камаза на Париж-Дакар
        http://www.kamazmaster.ru/?page=phot...933abece675a0c
        чем лучше джип,тем дальше до деревни за трактором бежать!!!

        Коментар


        • току що говорих с близнаците и казаха че тая дето сме я намислили с калин да се пуснем след N години да участваме на дакар...било крейзи идея
          и едва ли не ми се стори че ще е по лесно да идем на луната да покараме луноход1 отколкото на париж дакар според думите им....но...съм напълно убеден че невъзможни неща няма
          като гледам кви ..."братчеди" са се пуснали да участват
          има и доста по неквалифицирани хора участващи там
          макар че по репортажите повечето дават по първите де
          но все пак има и първи има и такива по назад
          преди две години имаше един японец със 250кубиково 4 тактово ендурце участваше и всички му се чудеха къде е тръгнал...
          то май и той не знаеше де ..
          както и да е
          чужденците не са нищо повече от нас, като хора-от мен да го знаете
          вярно е ИМАТ МНОООООГО ПОВЕЧЕ ОПИТ
          но при тях има ендуро и ралита от 100години
          а тука в федерацията ни доскоро мислеха че ендурото е нещо свързано с хвърляне на гранати
          ще видите че най много до 5-7 години ще има участници и от България и то може би не само 1

          Коментар


          • Първоначално публикуван от mitkov
            вярно е ИМАТ МНОООООГО ПОВЕЧЕ ОПИТ
            :
            ......и пари
            B+

            Коментар


            • Първоначално публикуван от vokel
              Първоначално публикуван от mitkov
              вярно е ИМАТ МНОООООГО ПОВЕЧЕ ОПИТ
              :
              ......и пари
              Тия дето тръгват със собствени пари да участват са някъде към НУЛА... тия надписи по моторите и колите не са ги сложили щото ги кефи дадена марка.
              БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
              (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

              Коментар


              • а бе има и такива дето основно са със собствени пари
                но все пак повечето имат множество спонсори
                Когато се появят и в България фирми с желание да рекламират на такава проява то мнооого бързо ще се сформират и тези дето ще идат да карат
                а фирми които могат да си го позволят има Мноооого включително и в България
                дори смея да твърдя че с парите които се дават за един не много голям футбулен клуб във "щ" шампионата може да се пратят хора на дакар
                дори с парите дето се харчат за нашия футбулен отбор в харманли който е сигурно на последно място в селската група
                та даже и с тези пари може да се иде на дакар с мотор
                да не говорим за по големи градове отбори и т.н.

                Коментар


                • и аз не мисля, че някой участва със собствени средства, освен собственици на петролни кладенци или нещо подобно

                  все пак освен пилота и колата има и механици и тн, хора които те следват и най-малкото поправят

                  Коментар


                  • дакар е такова състезание, че при правилен маркетинг може да намериш много спонсори, след участието може даже да си на далавера. но ти трябва човек, който го може да се хване и да го направи, човек който разбира от правенето на пари

                    невъзможни неща няма, както казват в америка, when there is a will there is a way

                    ако някой направи организация за участие там ще е хубаво и със сигурност ще има много от нас, които ще искат да карат.
                    drive alive

                    Коментар


                    • Доататъчно е да имаш 110 000 евро и получаваш автомобил, бензин и асистенция. Цената е за пилот и навигатор.

                      Има хора които участват изцяло със собствени средства.
                      IvoVarbanov.bg

                      Коментар


                      • а как стоят нещата за участие с подготвена твоя си кола и екип

                        Коментар


                        • Без да слагаме колата горе долу същите пари. Когато е само една кола е много скъпо.
                          IvoVarbanov.bg

                          Коментар


                          • Има много хора особено от мотористите които са там главно на свои разноски.Аз така и не разбрах каква е таксата за участие.Линка който някой беше публикувал тук нещо ми "шашна" компютъра
                            Лудост е да си мислим,че ще участваме само защото нямаме пари.Инъче какво пречи??
                            Със сигурност,ако някога имам възможност да отделя сумата която е нужна (предполагам,че това е такса която включва някакъв вид обслужване) ще отида.Мисля,че за една година мога да бъда напълно подготвен за състезанието.
                            Лудост... Луди пари просто...
                            К. Кулев

                            Коментар


                            • петерханзел пак е първи днес и е увеличил преднината си на 9+ мин пред алфон. след тях на около 20 мин е девиле, а на още около 20 рома. днес е бил най тежкия специален етап на състезанието през много мек пясък, петерханзел е затънал 3 пъти. сайнц пак още не е завършил, на около 30 км от финала нещо е станало и още е там.

                              след смърта на калдекот днес, утрешния специален етап е отменен за мотористите. на чело е депре, следван от кома, трети е сала. много тежък ден за тях. депре каза, че се чувствал все по - добре и ще се бори за титлата.

                              за камионите днес е бил пълен провал. само чагин е завършил до момента, другите или са катастрофирали или заседнали, под въпрос е това дали ще има достатъчно камиони да стартират утре.
                              drive alive

                              Коментар


                              • за тези, които им се иска да участват в нещо като дакар, мисля че е по - добре да се пробва първо на нещо по - нормално. на 14 стр. на този линк http://www.fia.com/resources/documen...lendar2006.pdf е календара на ФИА за световния крос кънтри шампионат, има цели 8 състезания, които са много по - къси, по - леки и съответно по - евтини, има деже едно, което стртира от турция. всичките по един или друг начин стигат до африканската пустиня. можеби е по - добре да се мисли в тази насока.

                                според мен тук в българия няма кола, която да отговори на изискванията на ФИА, които даже неможах да изчета, защото са около 200стр. . трудно ми е да си представя колко би струвала такава кола, но можеби не е това подхода, сигурно е по - лесно с мотор или АТВ
                                drive alive

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X