Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FRESH NEWS FROM LISBOА-DAKAR !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • [/b]

    Коментар


    • Първоначално публикуван от go go go
      според мен тук в българия няма кола, която да отговори на изискванията на ФИА, които даже неможах да изчета, защото са около 200стр. . трудно ми е да си представя колко би струвала такава кола, но можеби не е това подхода, сигурно е по - лесно с мотор или АТВ
      Желание да има... не мисля че една кола за Дакар е по скъпа от едно Ферари или един Контач... или майнбах)))
      Бъпроса Е НАЙ-ВЕЧЕ ДО ОРГАНИЗАЦИЯ И ЖЕЛАНИЕ, НАЙ-ВЕЧЕ ДО ОРГАНИЗАЦИЯ, ПАРИ В БЪЛГАРИЯ ИМА, и не е задължително да имаш сервизен екип, всички частници с мотори сами си ги ремонтират след всеки етап. При колите е малко по-сложно, но на старо може за около 120,000евро да се вземе и кола и сервизният камион... виждал съм подобни обяви.
      БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
      (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

      Коментар


      • е та нали има клас за серийни автомобили
        каквито и изисквания да има сигурен съм че има и фирми които са се специализирали в подготовката на такива автомобили според всички тези изисквания
        пращаш им джипа и ти го подготвят
        не знам що си мислите че чужденците са некви извънземни гении
        а ние едва ли не сме некви супер балъци
        няма такова нещо
        в много спортове има шампиони българи
        просто нямаме традиции в тези спортове от там и опит
        ПАРИ - вече има много фирми и хора в българия които разполагат с предостатъчно пари за такова начинание
        вече има хора в българия които участват в WRC шампионата например
        ходят до нова зенландия на състезания както и на други места из целия свят
        мислите ли че това е по евтино от париж дакар
        да не говорим за цифрите които се наливат във футбола
        с парите от един трансфер на некъв дори и по посредствен футболист
        може да си правите завойчета не само до дакар ами и до йоханесбург ако искате

        Коментар


        • Точно това казвам и аз...
          Пари има, желание също(поне така се разправя) само трябва двете да се съберат... ОРГАНИЗАЦИЯТА липсва... и според мен само за 2-3 участия ще има българин в челото, а за победител...хм, божа работа)
          БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
          (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

          Коментар


          • ееее от победителите на дакар сме далече
            сега говорим само за участие

            Коментар


            • Във връзка с разходите, ето една научно-популярна статия от последния Капитал (мисля, че ще е видима на техния сайт до този петък, 13.01.2006):

              http://www.capital.bg/show/index.php...1-2&rubr=sport

              Коментар


              • страхотна статия
                препоръчвам на всички да я прочетат
                включително и на тези дето смятат че мнооого разбират

                Коментар


                • http://www.fia.com/sport/Regulations/ccrallyregs.html

                  това са изискванията за колите в крос кънтри шампионата, всичките са общи и засягат всички коли и камиони, с изключение на специалните изисквания за класовете. т.нар. сериен клас е Т2, според мен това тук в българия не може да се направи. фирмите, които подготвят такива коли не са много, броят се на пръстите на ръцете и цифрите са неприлични

                  ползвана кола може да се намери, но тогава идва проблема с поддръжката. не че е невъзможно, но в никой случай не е лесно
                  drive alive

                  Коментар


                  • а в чужбина няма ли фирми които да правят тази подготовка
                    как тогава тия чичовци дето ги гледам че участват в аматьорският клас например са си подготвили автомобилите

                    Коментар


                    • Няма нищо невъзможно, само желание да има. В България има достатъчно добри пилоти които с няколко участия ще добият необходимия опит и ще бъдат сред най-добрите. Финансирането на такова участие също е въпрос на желание но също така и на обществена подкрепа за идеята... Най-добрия пример за моите думи е КАМАЗ - фирма с далеч по-скромни финансови възможности от конкурентите си ги прави смешни години наред...и не само те...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • Има три категории участници
                        Състезателния клас, аматьорския и тези, които се мъкнат най-отзад.
                        На първите два се гарантира подръжка, мед.осигуровки, спане, транспорти, самолети и всичко, което влиза в пакета.
                        Третата категория поемат почти всичко на собствени разноски. За тях няма лицензи, осигуровки, мед.помощ и т.н. и никой не се интересува от съдбата им, а са много
                        Друг е въпросът, че не е и престижно едно такова "участие". Повечето имат проблеми с прекосяването на границите и ги гонят като циганчета отвсякъде. Организаторите също не обичат тази група и гледат да намалят броя и, тъй като може да създаде проблеми и бъркат работата на изостаналите състезатели по различни причини, а повечето от тях нямат и добра подготовка.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • колата не е проблем, един боулер струва около 300К евро, зада си в амоатьорския клас трябва да имаш поне още кола и половина на части, камион, механици. след няколко участия на по - малки състезания може да се пробва на дакар. парите не са космическа сума, но е много работа и някой трябва да се захване с нея. трябва истински спортен меджър ... тези които го правят също са хора като нас, не са извънземни
                          drive alive

                          Коментар


                          • Малко извън темата... не знаех че има Тойота Паджеро. Даже и е участвала в Дакар)))
                            http://www.fondosescritorio.net/wall...jero/index.htm
                            БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                            (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                            Коментар


                            • Това ме подсети за спора с бюджетите някъде в началото на темата.

                              Най-общо:

                              Volkswagen - 40 млн. евро
                              Mitsubishi - над 35 млн. евро
                              BMW X-raid - 30 млн. евро

                              Източник: "Дневник"

                              За всеки, който ехидно би отбелязал, че Volkswagen са с най-голям бюджет, ще напомня че поддържат 5 състезателни автомобила, а Mitsubishi - 4

                              И при елементарна сметка се вижда кой е с по-големия бюджет

                              Коментар


                              • Да, ама като се приберели вечр в боксовете Митсубиши веднага си наливали гроздова и си режели по една шопска салата , а Вагените започвали да ги разглобяват още в движение, та чак до сутринта
                                Ендурото и сексът не са шега работа !
                                -------------
                                Животът се измерва с броят на издишванията !

                                http://sixdayscrazyjob.com
                                http://crazy-job.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X