Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FRESH NEWS FROM LISBOА-DAKAR !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не е, тъп паркетник е. Самоносещ.
    Не мога бе Близнак, баш за това обещах да си трая. Публично. Обаче говорих с човека на тая тема понеже подозирах кво ще кажеш. Няма нищо против частна среща. А аз изобщо имам и едно на ум повече за такъв разговор, понеже имам и собствени въпроси. Каквото питах ми отговориха, обаче питах само квото се сетих. А на живо не съм виждал тоя катун и сигурно не съм задал разни важни въпроси. Но все едно срещата е уговорена по принцип. Въпрос само на свободно време.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Стефан
      Бях обещал, говорих с когото трябва. Туарега конструктивно е чисто от магазина. И да искаш не може да промениш нищо. Екземплярите за това състезание са с окачване от други материали. Това е всичката разлика с тия от магазина.
      Не съм пристрастен, никога не съм харесвал особено немкините. Обаче наистина има за какво да се замислят феновете на другите ъъъ ... екземпляри.
      Стефане сигурно ли е, че сте говорили за една и съща кола???

      Коментар


      • стефане, недей така, с кой си говорил ....

        там в тоя клас Т1 няма коли дето са същите като в магазина, нали ще се разпаднат там всичко е тръбни рами, разни магии с окачванията странни двигатели ... такива неща. виж в клас Т2 дето са серийните коли т. нар. група N дето ви е позната на вас по - възрастните, те са си същите като от магазина с малки доработки и рестрикции.

        ми огледай се, дори смотания бойлер /bowler/ и MLa на ORC, които ги няма в първата страница на класирането са на тръбна рама

        иначе мечтите наистина са безплатни, но има опасност някой да повярва в тях и да станат реалност. това е сериозно предизвикателство
        drive alive

        Коментар


        • Е, за Туарега от тазгодишното рали. Другото за каквото говорихме беше по-маловажно. Обаче ако трябва честно ме подтисна повече. В тая таратайка например навигацията се урежда основно не с гпс-а, не и инерциално. И за разлика от миналогодишната вече следят не само датчика на АБС-а на задното ляво колело ами всичките, с нарочни датцичи залепени на вентилите на гумите. Вероятно българските. Вече броят и реалния диаметър на всичките колела, по известните формули за теоретичния радиус освен че определят мястото по маршрута и клатят измислените блокировки. Да не се завърта случайно.
          Бе, толкова нещо ми изсипаха на главата че още идвам на себе си. Обаче кочината е това, нищо радикално ново. Тъп паркетник.

          Коментар


          • Човече, не бъркай панделките с конструкциите. Тръбите и белите циферблати не са колата. Сигурно са важни, но не са принципиални. Не работят без това, което не се вижда. Но и не може да се промени. Поне понякога.

            Коментар


            • явно немога да те обедя, но ще изчакам близнаците да качат снимки, ако изобщо решат. щото хората са го снимали

              това за което говориш ти е Т2, а ние си говоим за Т1, за второто инфо няма, за първото се намира

              иначе междувременно за инфо разгледай сайта на ORC да свериш часовника
              drive alive

              Коментар


              • хммм
                не бих се убедил че туарега който кара сайнц например има въобще нещо общо със серийния модел
                може да имат някакви общи прилики детайлчета и др като например емблемата макар че ме съмнява че даже и емблемата не е баш същата а е няква олекотена сигурно
                може би в класът на стандартните автомобили да има някакъв туарег дето да е почти същия като стандартния
                па може и помежду тръбите да са пъхнали едно "самоносещо"

                жоре ако се навие приятеля ти да ходите с хеликоптера обадете се и на мене навит съм и аз
                направо че ги скъсаме с хеликоптера всичките

                Коментар


                • струва ми се наивно да се мисли, че хората подготвили една кола като туарезите ще си разкажат за всичко направено по подготовката и в Дакар - не и преди да приключи състезанието

                  информация има - но те публикуват това което искат да бъде оповестено. Ясно им е, че ще има и такива, които снимат и разглеждат колите колите - но едва ли всеки ще го пуснат да разгллоби колата, за да се уверява каква е

                  а, ако самите те твърдят, че се състезават със заводски машини - нищо чудно да има собственици на такива, който са пробвали същото да ти поосъдят

                  Коментар


                  • Спорът почна да добива леко безумни размери.

                    Кратко, точно, ясно - Т1 е клас за ПРОТОТИПИ, които нямат нищо общо със серийния вариант на модела. Което е нормално, справка Формула 1 - там дали Хондата има нещо общо с някой от серийните модели на фирмата, например?

                    Коментар


                    • за Ф1 има отделни изисквания и те нямат нищо общо с крос кънтри шампионата

                      Т1 са силно модифицирани, общото им с нормланите е коли са размерите и междуосието в някакви граници, базата на двигателя, разположенето на отделните агрегати. всичко останало е различно, тръбни рами, карбонова къщичка, материалите от които е изработено всичко, окачването и тн.

                      ето ги изискванията на ФИА за Т1 http://www.fia.com/resources/documen...04_Art_284.pdf четете и после стефан да каже, какво остава от нормалната кола
                      drive alive

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от go go go
                        за Ф1 има отделни изисквания и те нямат нищо общо с крос кънтри шампионата

                        Т1 са силно модифицирани, общото им с нормланите е коли са размерите и междуосието в някакви граници, базата на двигателя, разположенето на отделните агрегати. всичко останало е различно, тръбни рами, карбонова къщичка, материалите от които е изработено всичко, окачването и тн.

                        ето ги изискванията на ФИА за Т1 http://www.fia.com/resources/documen...04_Art_284.pdf четете и после стефан да каже, какво остава от нормалната кола
                        Точно пък двигателя нема нищо общо със серийните... освем че е с вътрешно горене, друго няма...
                        Кажи ми някой сериен модел, двигателят му да вади от 3 литра обем 1000 коня???
                        И не са модифицирани, дори и СИЛНО МОДИФИЦИРАНИ както каза ти... нямат нищоооооооооооо общо със серийните коли... например ти с твойта кола докато вдигнеш 100 км/ч. една формула ще вдигне над 200 и ще спре за това време. Формулата дори със ВРЦта не могат да се сравняват, ти със серийни ги сравняваш)))
                        А стефан тоя път, наистина много се обърка.
                        БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                        (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                        Коментар


                        • стефан някой го е поподвел май
                          или не са се уточнили за класовете за които говорят може би

                          Коментар


                          • какзах базата на двигателя

                            значи взима се двигателя от хомологираната кола и се прави наново, но се запазва броя на цилиндрите, обема, диаметър/ход на бутало, принципа на впръскване на гориво и хоп вълшебство
                            drive alive

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от другаря БЕЗДРУМ
                              Малко извън темата... не знаех че има Тойота Паджеро. Даже и е участвала в Дакар)))
                              http://www.fondosescritorio.net/wall...jero/index.htm
                              това не е Тойота това е Мицубиши
                              някакъв испански левак е объркал просто.
                              от втора страница увеличи снимка и ясно се вижда емблема на Мицубиши
                              чем лучше джип,тем дальше до деревни за трактором бежать!!!

                              Коментар


                              • Знам че е Мицубиши, то си личи и без да се увеличава снимката)))
                                Просто показвах какви шедйоври създават някой)))
                                БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                                (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X