Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

    А бе не ,че съм пристрастен ,ама вие кво си мислите ,че като Сузукитата са без колани и Патролите ще ги бият ли

    Не е проблема в осигуровката ...
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • #77
      От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
      А бе не ,че съм пристрастен ,ама вие кво си мислите ,че като Сузукитата са без колани и Патролите ще ги бият ли

      Не е проблема в осигуровката ...
      Това трябва да се реши на сбирката между състезатели и организатори ...а ний съдиите ще действаме според правелника който се приеме .Така е честно.
      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

      Коментар


      • #78
        От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

        Има моменти в в които по-тежките и големи джипове са ощетени. Има места, където тежките джипове имат предимства, но са доста по-малко.
        Не може да угодиш на всички.
        Вариант да се раздели клас ''Стандартен'' на ''до и над едиколко си кг...'' е много сложно. Трасетата за стандартните трябва някак да се балансират.
        Мен лично винаги най-много са ме притеснявали стандартните. Нямат клетки, нямат колани и седалки... А в по-големия процент са по-млади момчета с повече адреналин...
        Наистина трябва да се помисли в тази насока.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #79
          От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

          Насоката е дали да имат клетки /арки или нещо "междинно" / стандартните или не .Това е най належащия въпрос ,другите ще ги измислим .
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #80
            От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
            Насоката е дали да имат клетки /арки или нещо "междинно" / стандартните или не .Това е най належащия въпрос ,другите ще ги измислим .
            Ми то от името му са разбира Стандартен.Ака се наложи интервенция по-СТАНДАРТ- няма да е стандарт ...
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • #81
              От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

              Аз откога ви разправям, че щом е състезание-колата задължително трябва да има клетка.
              Това с детевоза да караш в неделя, а в понеделник жената да закара децата на градина не е добра практика. Уж така започвали нови състезатели, бля бля... Който си има хъс за състезания ще си направи машина, а няма да разчита на детевоза.
              А когато вече е машина за състезания-трябва да има клетка. Щото на състезания има и обръщания, а някои не са безобидни...

              Ама мен кога ли сте ме отразявали, та правете каквото си намислите.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #82
                От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                Аз също съм ЗА клетка
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #83
                  От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                  С клетка значи два модифицирани класа ,ПРИМЕРНО моето ПАДЖЕРО с клетка не е добра идея .Мисля че с по леки трасета за СТАНДАРТ ще си доиде всичко на място и по слабо подготвени жипове ще се пуснат да карат.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                    Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                    И Стандартен наистина да е Стандартен - а не с други мотори, без брони, стъкла, врати, заварени дифове и т.н.
                    Това е проблема а не колана за осигуряване.
                    ТЛК-120 Николай Колев
                    0898521295

                    Коментар


                    • #85
                      От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                      Колана за осигуряване също е предимство за по леките машини,пример от Разград миналата година,аз осигурявах Краси,а Данчо Пламен резултата го видяхте.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                        Пак казвам. Никой не иска да се забранят коланите. Само да се таксуват. Просто обяснение - за тези които по-бавно проумяват -
                        един и същ джип може да бъде или по-висок и по нестабилен на страничен наклон, но по-проходим на препяствия или да бъде по-нисък - по-малко проходим и по-устойчив на страничен наклон. Всеки може да избира как да бъде, но когато не се наказват коланите - се губи това намиране на баланс . защото по-високия печели винаги спрямо по-ниския и по-устойчив на наклони, просто защото безплатно го държат и се елиминира страничния наклон като препятствие. За да е по-безопасно както иска Валери - тогава да няма странични наклони и никой няма се обръща. То какъв траял ще е тогава ? Освен това, виждал съм мноого обръщания и никой пострадал все още ( слава Богу ). Затова има клетки, предпазни колани и каски на главите.
                        Замислете се малко .
                        Samurai Gemax

                        Коментар


                        • #87
                          От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                          Гоше, с таксуването все едно ги забраняваш. Ще стане като с лебедките-никой не иска да я ползва, че носи загуба...
                          Ама като закъсаш безнадеждно-вадиш лебедката и толкоз. А с колана не е така.

                          Но пак ви казвам-това, че някой джип го държи един сам човек не води до нищо особено като предимство, Ако джипа ще се обърне-той ще се обърне, независимо дали някой го държи или не. Не е по силите на сам човек(а и по силите на 5) да удържи джипа ако тръгне. Там ролята е съвсееем нищожна-да задържи кантара, ама това трябва да се усети и от пилота и от навигатора. Виж, ако има една конструкция на тавана, и да е висока 2-3 метра, и колана закаачен на върха-ще има доста полза, ама вързан за клетката и колонката-почти нищо не помага.
                          Замислете се сериозно, и ще видите, че съм прав.
                          А ако се приеме да се наказва осигуряването-показател ще ви бъде дали броят на обръщанията ще се увеличи. Ма то пък трасетата няма да са все същите, та пак не е показател.
                          Може по друг начин-на наклон където някой е минал с осигуряване, да мине пак той, по същия начин и без осигуряване. И ако се обърне-значи колана е помогнал.
                          Ама няма да се обърне...

                          За обръщанията, страничните наклони и необходимостта от клетки-не си спомням беше ли на Сливен тази година? Като се обърна онази витара-бакшишката, дето е и влакоустойчива, на какъв наклон се обърна? И как всички мислехме, че пилота е със счупен врат(най-малко), то добре, че японските инжинери са проектирали добре купето...
                          Но трябва ли да има сериозно пострадал, за да се осъзнае нуждата от клетки и в малкия клас?
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                            Каквото и да пишете, сигурен съм, че таксуването на колана ще промени класирането в праилната посока
                            Samurai Gemax

                            Коментар


                            • #89
                              От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                              И ОБРЪЩАНИЯТА В ОБРАТНО ПРОПОРЦИОНАЛНО НО ТИ СИ ЗРИТЕЛ И НЕ ТИ ПУКА ВАЖНО Е ДА ИМА ЕКШЪН.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                                Аз мисля,че Гемакс-а е прав!
                                "АСК ЗАГОРА 4х4"
                                0897937797....по всяко време!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X