Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

    Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
    Пак не можеш да разбереш. По-майсторско е да преминеш без осигуряване отколкото със. Ама първоначалната идея за Стандартен клас се изопачи много. За да могат всички да участват кой с каквото има - Витари, Самураи, Патроли, Паджерота, Тойоти, Уазки - трябва всички да бъдат равнопоставени. И Стандартен наистина да е Стандартен - а не с други мотори, без брони, стъкла, врати, заварени дифове и т.н. и всички помощни средства да се таксуват еднакво ( включително и осигуряването), или да са забранени всички, а зоните да са съобразени със Стандартни коли. А ние вече караме Стандарт по зони за Модифициран . И ако има някой мераклия да се зарибии и да увеличи броя на участниците - като види само колите и се отказва преди да е пробвал. Всеки, който има модификация извън стандартната машина - да кара в клас Модифициран. Така ще се увеличат и участниците в Модифициран. Наистина искам да се подложи на гласуване - и от състезатели и от съдии
    1+
    Христо Георгиев-0889022988
    Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

    Коментар


    • #47
      От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

      И ние с белия ХЛАДИЛНИК сме от слоновете и ние малко тясно по зоните!На много места вратите не са съобразени за по широките джипки имам в предвид че са по тесни от правилника!Тази година на няколко пъти леко помрънкахме за ширината на врати защото просто видимо бяха тесни но искам да отбележа че съдията с правото си ни отговори,че вече са минали други машини и не може да се местят колци!Малко повече пространство в зоните и врати съгласно правилника!
      А за помощни средства вариантите на Жоро и Борко са добри трябва само да го гласувате!Поздрави и 14 дни без алкохол за това наздраве няма
      Христо Георгиев-0889022988
      Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

      Коментар


      • #48
        От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

        Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
        Ако машината ти е подготвена и ако знаеш какво правиш, минаваш препятствието за секунди.
        Ако не- редиш пътечки, джакове, лебедки... Те са си твои- правиш каквото си искаш, но губиш време, което си е в твой минус.
        Не е лошо да пуснем анкета.

        Боре напълно ти подкрепям мнението ти!

        Коментар


        • #49
          От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

          Нека да погледнем на нещата без емоции.
          Правилникът е добър. Състезатели, организатори и съдии - свикнахме с него. Честите промени не водят до добри резултати. Когато един екипаж подготвя колата, той се стреми да я направи според действащата уредба.
          За това:
          1. Никакво отпадане на наказанията за помощни средства. Какъв е смисъла от препятствие /дупка/, ако ще му слагаш пътечка, и няма да те накажат? Или ще правим състезание на кого лебедката му е по-бърза? Нали идеята е да се справяме с препятствията, а не да ги "прескачаме"?
          2. Наистина има нужда при ограждането на зоните и при поставянето на вратите организаторите да се съобразяват с това, че има и по-големи коли от Витара и Самурай. Мога да се конкретизирам - например, между лентата, ограждаща зоната, и кое да е колче от вратите, да има разстояние най-малко 2,50 м. Ако някой не разбира, ще обясня допълнително.
          3. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО наказание за екипаж, ползващ колан. Независимо дали е за осигуряване или за издърпване. Тук трябва малко да се прецизира, колко наказания ще има, в смисъл колко пъти е ползван колана в зоната. Въпрос на решение при записване в правилника.
          Имам молба към всички, които четат и пишат в темата - обмислете внимателно нещата. Нека не разваляме работеща система. Леки корекции ще са достатъчни.
          Георги Донев, 0889 437 687
          Nissan Patrol Y60

          Коментар


          • #50
            От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

            Шефче моите уважения но ЗАДЪЛ ИТЕЛНО НАКАЗАНИЕ ЗА КОЛАН ЦЕЛ ОСИГОРЯВАНЕ Е МАЛКО НЕСЕРИОЗНО, НЕДОПУСТИМО Е ТОЧНО НИЕ ОТГОВОРНИТЕ ЗА ТРАЯЛА ХОРА ДА ГО ИСКАМЕ. Може би в часта му когато го ползват за асистенция може да се разгледа.Няма да е приятна гледка със страничен наклон и машината ааа да се обърне и всички стоим и чакаме. Проосто колан не се ползва защото е наказание или изобщо го няма защото вече няма да го искаме на Тех преглед, НАИСТИНА МИСЛЕТЕ ЗА БЕЗОПАСНОСТА, КАРАЧИТЕ НЯМА ДА ГИ ПОБЕДИМ С ПРОМЕНИ В ПРАВИЛНИКА А СЪС ПО ДОБРЕ ПОДГОТВЕНА МАШИНА И ПЪЛНО РАЗДАВАНЕ НА ЕКИПАЖ.
            Последно редактирано от valerisuper; 14-10-16, 16:36.

            Коментар


            • #51
              От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

              Като е шампионат,направете го Евротраял.При това положение наистина ще победи по добрия пилот и подготвена машина.Който има дупе и техника ще е шампион.Вратите също да се степенуват по сложност на преминаване.

              Коментар


              • #52
                От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                Според мен нека да си останат наказанията за помощни средства, и да не се налага наказание за колан.

                Точно това е идеята на траяла-да се наблегне на майсторското каране, на добре подготвена машина. С ходове, с блокажи, с големи и агресивни гуми, от пилот с дупе!
                А това помагане за излизане с колан е направо смешно, не виждам как легнал на корем джип ще може да го помръдне сам човек с колана. То и 5 човека да се съберат-пак не могат да го помръднат.
                А страничното осигуряване в много случаи се пресилва като значение. Силиците на един човек стигат само за да задържат джипа когато е на кантар. В много голям процент от случаите джипа ще си мине и без осигуряване, то ако тръгне-навигатора не може да го спре.

                Аз съм ЗА прибиране на въжето на барабана, или поне да е навито на рога отпред, или на бронята. В никакъв случай не трябва да се допуска хвърлянето вътре в джипа. Аз самия вече два пъти съм бил притискан, макар и леко от закачило се на гумата въже...
                Също съм ЗА разширяване на зоните покрай вратите. Някои зони наистина са доста тесни, даже и за малките машини.

                Другото нека да си остане както е сега. Правилника работи, и то добре, нека да не разваляме едно хубаво нещо. Вече имаме традиция, нека да действаме като англичани-да я пазим, а не като балканци-да серем върху нея, защото ни се струва, че ще направим нещо по-добро...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #53
                  От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                  Абе Коле, къде е майсторлъка при държане с колан на страничен наклон ? Наистина ли мислиш така или правиш мили очички на някого ? Аз ти казвам, че навсякъде съм минавал без никакво осигуряване а почти всички други ги държат с колани. Кой е по-майстор тогава ?
                  Samurai Gemax

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                    Я по-добре наистина да препишем правилата на Евротраял и да си караме. Така и ще сме в час с другите и ще показваме наистина майсторство. То в тази загубена дъжава, ако бяа преписали законите от Европа и осигурили да се спазват, всичко щеше да е наред. Че и тука по нашите измислени правила дето ги няма никъде, нищо няма да се получи
                    Samurai Gemax

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                      Ще ми каже Валери, че който минал завързан с колан е по-карач. Вчера дойде тука и вече много знае
                      Samurai Gemax

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                        Гоше, не знам каква мания за подмазвачество ви тресе, ама говориш сякаш не ме познаваш.
                        Последното нещо което ще направя в живота си е да се подмазвам някому...
                        А за коланите и осигуряването нали и аз това казвам-силно е преувеличено значението му. Това с осигуряването е само за успокоение на пилота. Ако джипа тръгне-няма никакъв шанс сам човек да го удържи. Там ролята е да удържи кантара, ако все пак се стигне до такава ситуация.
                        Сериозното осигуряване се прави през дърво, с колан навит поне веднъж и половина през него. или през машина паркирана за тази цел, има и други варианти...
                        Това с осигуряването от човек е ташакус максимус, та почти няма никаква полза от него, оттам е и безсмислено да се слагат наказания за нещо което така и така не върши работа.

                        А за евротраяла не ми се мисли. Нали го пробвахме преди две години-никой не го хареса.
                        А и не виждам защо да не си поддържаме нашия правилник, след време ще започнат да харесват "булгар траял", ако успеем да си го опазим. Много си ни е хубав правилника, няма защо да подгъзуваме, само щото онова било "евро".
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                          Евротраял зони е добре да има през новия сезон , малко ще се разнообразим .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                            Аз също мисля ,че си е хубав правилника .Съгласен съм ,че трябва да са широки зоните /и вратите / ,макар че често стесняването се ползва да се спъне трасето.

                            Трябва да се оеднакви/при всички състезания / начина на жребий ,че беше различен .

                            Трябва да се оеднакви /при всички състезания / след като се събори неатакувана врата ,тя да не може повече да се атакува.
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                              Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                              Евротраял зони е добре да има през новия сезон , малко ще се разнообразим .
                              Ми то както нямаме навигатори ,това ще реши проблема
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мнения и предложения за новия сезон 2017 г

                                За новия сезон първо трябва да помислим за безопасността на екипажите и публиката.Говоря за развити въжета на лебедки и свободно влачещи се колани зад джиповете.И още по-важно според мен,задължително наличие на РАБОТЕЩА ръчна спирачка за всички класове.
                                Ако вървим към евротраяла смятам ще стане още по скучно ,особено за публиката.За коланите в стандарта има логика,но проблема идва повече от това,че организаторите от Разград(след Зверино) се зарекоха,че няма да е леко и преодолимо трасе,а ще е мажко трасе и така си беше.Имаше много обърнати и много потрошени джипки точно в стандарта,двете синхрота бяха карали една зона....и едното не приличаше отпред на кола.Мисля,че стандарта много залитна по трасетата на модифициран
                                , а там определено имат предимство малките и олекотени машини.С толкова тежки трасета и разбити коли смятам,че няма да привлечем нови състезатели.
                                Последно редактирано от Светозар Стеев; 15-10-16, 10:40.
                                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X