Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Ти може да заставаш зад каквото си искаш, но този репортаж сигурно ще има директно отражение на доста бъдещи състезания. А там организаторите ще се блъскат да обясняват, че това състезание няма да е като "онова" и никой няма да ги пита ти зад какво заставаш!!!!!
    Точно казано,и не само по състезания!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

      Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
      Ние сме на състезание и се състезаваме за време. Да чакам трактора до първата отбивка ли?
      Пламене, бил съм в такава ситуация няколко пъти, като първия път не обърнах особено внимание на това, че профучахме покрай една женица която дърпаше някаква количка натоварена с някакви дръвца. Чак после в хотела се замислих как се е чувствала тази женица, и ми стана гадно.
      Та оттогава насам като видя хора които просто са си на своето място, и нямат никакви претенции към нас-винаги намалявам, и се стремя да не ги дразня или да внеса смут в душите им. Да, губят се две-три секунди.
      Които в никакъв случай не са важни за класирането, а и да са важни-нищо не е по-важно от човешкия живот.
      Както се казва в някои правилници-"трасето не е отцепени и обезопасено".
      Та следва да се знае от състезателите, че е напълно възможно по трасето да срещнат най-обикновени хорица тръгнали на разходка или да си свършат някаква работа, и би трябвало те(състезателите) да се съобразяват с наличието на хора по трасето.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Точно казано,и не само по състезания!
        Нито е първият, нито ще бъде последният подобен репортаж. Когато земеделците се научат да си поддържат пътищата и ние няма да заобикаляме дупките през нивите им.
        "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
        „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

        Коментар


        • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

          Като говорим за засяти поля, аз също съм против газенето им. От репортажа(видеото) е видно, че повечето следи са пожълтели, т.е. поне седмица е минало ! Друг навик който придобиха земеделците е, да разорават и сеят пътища(съществуващи), при нас спряха с този номер щото до жътва, вместо път има три-,,,- алтернативи. Така де, не си е оградил имота, не си е направил застраховка, сега държавата да му(гУ) мисли.
          Мнението ми на зяпач, от скромната ми камбанария - много добра организация(като цяло), можеше и да се помисли за две големи колони, и един водещ,,,,,, поне да казва какво предстои(на затвореното).
          Не се сърдете на организаторите, сместа - финансово-човешка + правилник, си носи минусите ! Явно беше, че са имали желанието всичко да е както трябва, но техният регион все носи изненади
          Eвгени Филчев
          Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

          Коментар


          • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

            Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
            Когато земеделците се научат да си поддържат пътищата и ние няма да заобикаляме дупките през нивите им.
            А, ей това вече е уникално. Освен, че се мотат по пътищата си и пречат, ами и трябва да ги поддържат в добро състояние, за да не им карат през нивите.

            Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
            Koгато седнеш в състезателна кола преди старта или установиш, че имаш "гащи" да организираш състезание, тогава би имал и правото да умуваш по въпроса!!
            Като си се състезаваш у задния си двор, тогава ще определяш кой има и кой няма право да умува. Начина ти на мислене е достатъчно красноречив и за съжаление такива като теб съвсем скоро ще затрият офроуда в сегашния му вид в България, а после ще реват по форумите 'що забранявали да се кара в гората, 'що забранявали състезания, 'що забранявали не знам си какво!
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

              ОООф, писна ми да пиша за изораните пътища.

              Значи-за всяка една конкретна нива-отивате в съответната служба "земеделие" и искате карата на нивата(блока). Може и в кадастъра.
              На скиците ясно са обозначени пътищата. Или поне това което би трябвало да съществува като път.
              Ако мястото което е било направена на път, защото оттам е по-удобно не присъства на картата-значи там няма път, макар и много години преди това да се е ползвало като път.
              Просто по закон там път НЯМА!
              А доста от случките става въпрос именно за такова.
              От миналата година плащаме наем на общините за това, че ползваме пътищата за земеделски цели, а щом някой е платил наем на собственика на пътя-има право и да го изоре.
              Та стига сте гледали само в нашето канче, вижте,ч е има и други интереси освен нашите.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

                [QUOTE=silverfox;2951620]А, ей това вече е уникално. Освен, че се мотат по пътищата си и пречат, ами и трябва да ги поддържат в добро състояние, за да не им карат през нивите.

                Тук мисля че колегата не се изрази правилно .Проблемът не е в дупките по черните пътища а изобщо липсата на такива между поясите.Kochа го е обяснил много точно !
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар


                • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  ОООф, писна ми да пиша за изораните пътища.

                  Значи-за всяка една конкретна нива-отивате в съответната служба "земеделие" и искате карата на нивата(блока). Може и в кадастъра.
                  На скиците ясно са обозначени пътищата. Или поне това което би трябвало да съществува като път.
                  Ако мястото което е било направена на път, защото оттам е по-удобно не присъства на картата-значи там няма път, макар и много години преди това да се е ползвало като път.
                  Просто по закон там път НЯМА!
                  А доста от случките става въпрос именно за такова.
                  От миналата година плащаме наем на общините за това, че ползваме пътищата за земеделски цели, а щом някой е платил наем на собственика на пътя-има право и да го изоре.
                  Та стига сте гледали само в нашето канче, вижте,ч е има и други интереси освен нашите.
                  Това обяснявах на едно друго място и не им се вярвше,че е така.

                  Коментар


                  • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    А, ей това вече е уникално. Освен, че се мотат по пътищата си и пречат, ами и трябва да ги поддържат в добро състояние, за да не им карат през нивите.



                    Като си се състезаваш у задния си двор, тогава ще определяш кой има и кой няма право да умува. Начина ти на мислене е достатъчно красноречив и за съжаление такива като теб съвсем скоро ще затрият офроуда в сегашния му вид в България, а после ще реват по форумите 'що забранявали да се кара в гората, 'що забранявали състезания, 'що забранявали не знам си какво!
                    Оф колко ? още ....
                    Венци го е казал и написал
                    цитат.

                    Ако се докаже че човек оттук, е извършил престъплението описано по-горе то аз ще му отнема всички права за участие под каквато и да е форма тук! Знаете че за мен имена и авторитети когато се стигне до такива решения няма! Без значение кой е и с какво име се ползва! Няма да допусна нито сега, нито за в бъдеще, тук да присъстват хора извършили престъпления и криминални деяния!
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      А, ей това вече е уникално. Освен, че се мотат по пътищата си и пречат, ами и трябва да ги поддържат в добро състояние, за да не им карат през нивите.Като си се състезаваш у задния си двор, тогава ще определяш кой има и кой няма право да умува. Начина ти на мислене е достатъчно красноречив и за съжаление такива като теб съвсем скоро ще затрият офроуда в сегашния му вид в България, а после ще реват по форумите 'що забранявали да се кара в гората, 'що забранявали състезания, 'що забранявали не знам си какво!
                      Оределено нямам намерение да споря с хора, за които офроуд изявите им се изразяват в броя на постовете им в този форум. Ти си умувай тук, ние ще продължаваме да караме по трасета предоставени ни от организаторите. За твое сведение в роуд бука са описани всички потенциални конфликтни точки, нанесени са ограничения и всеки състезател се придържа към тях, независимо в чий двор кара.
                      Я ми кажи, но вече на лични, че осмърдя темата за Трявна, ти караш ли през дупките по пътя Полски Тръмбеш - Свищов или ги заобикаляш и защо ги заобикаляш? Айде стига сте заставали зад този или онзи дето има работа по нивите. Спрял си Пенчо ремаркето с торовете и аз ще го чакам да го премести, спрял си Генчо камиона с трупите и ние ще му се молим да минем, тръгнал Циганчо да краде дърва и ние ще караме бавно, да не му стреснем магаренцето, отишъл Стоянчо да прави секимиш в гората, платил си на жрицата и ние ще внимаваме да не го сецнем и да му падне либидито, та да му идат парите зян.
                      Някакви други мераци???
                      "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                      „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                      Коментар


                      • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ОООф, писна ми да пиша за изораните пътища.

                        Значи-за всяка една конкретна нива-отивате в съответната служба "земеделие" и искате карата на нивата(блока). Може и в кадастъра.
                        На скиците ясно са обозначени пътищата. Или поне това което би трябвало да съществува като път.
                        Ако мястото което е било направена на път, защото оттам е по-удобно не присъства на картата-значи там няма път, макар и много години преди това да се е ползвало като път.
                        Просто по закон там път НЯМА!
                        А доста от случките става въпрос именно за такова.
                        От миналата година плащаме наем на общините за това, че ползваме пътищата за земеделски цели, а щом някой е платил наем на собственика на пътя-има право и да го изоре.
                        Та стига сте гледали само в нашето канче, вижте,ч е има и други интереси освен нашите.
                        Плащате наем да го ползвате като земеделски път или плащате да го изорете ? Защото има разлика.

                        Коментар


                        • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

                          Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
                          Плащате наем да го ползвате като земеделски път или плащате да го изорете ? Защото има разлика.
                          Плащат наем и са задължени да го поддържат. Но след като комасират парцелите го изорават и плащат рента на общината, а пътят просто изчезва.
                          "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                          „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                          Коментар


                          • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

                            Темата стана за земеделие!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Като си се състезаваш у задния си двор, тогава ще определяш кой има и кой няма право да умува!
                              Всичко казано от мене е на база движението ни в 90% като втора кола по трасето на Трявна 2016. Толкова следи имаше по нивите, че нито организаторите при направата на трасето, нито движещата се първа кола биха могли да сътворят, не да оставят, а сътворят.
                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              такива като теб съвсем скоро ще затрият офроуда в сегашния му вид в България, а после ще реват по форумите !
                              Преди мнооооого години съм възприел максимата, че "тарикат мъж не писка" и се придържам към нея.
                              Лагадов, Въшката, Радо и компания се постараха, справиха и за пореден път ни предоставиха поле за забавление, за което им благодаря. Оплакването ни е само, че за рали рейда нямаше ЮФКА или поне КУС КУС.
                              "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                              „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                              Коментар


                              • От: Трявна 2016 - Откриване на сезона - 1-3 април

                                Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
                                Нито е първият, нито ще бъде последният подобен репортаж. Когато земеделците се научат да си поддържат пътищата и ние няма да заобикаляме дупките през нивите им.
                                Не си прав с изказванията ти до тук по казуса! Ние сме на тяхна територия а не обратното
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X