Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 състезание в с.Лазарово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: 4х4 състезание в с.Лазарово

    Понеже не мога да наместя таблицата в отговора си искам да помоля някой да я свали от прикачения файл и да качи класирането да се вижда нормално.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #92
      До: 4х4 състезание в с.Лазарово

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Понеже не мога да наместя таблицата в отговора си искам да помоля някой да я свали от прикачения файл и да качи класирането да се вижда нормално.

      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #93
        До: 4х4 състезание в с.Лазарово

        Браво, момчета! За съжаление нямах възможност да присъствам, но това което гледам и чета много ме радва. Мисля, че това е верния път за развитие, на оффроуда в България - по-зрелищен, по-достъпен, по-приятелски и много повече оффроуд. Поздрави на Кметството и Организаторите, както и на всички участници. Желая това състезание да е само началото на една хубава и успешна традиция за всички!

        РЕСПЕКТ!
        LZ1GYY
        0898 436 956

        Коментар


        • #94
          До: 4х4 състезание в с.Лазарово

          Аз съм много доволен! За първи път виждам мероприятие в България, от което ВСИЧКИ да са доволни
          Това е най- важното!
          Въпреки, че времето ощети най- много стартиралите в началото на състезанието никой дори не измърмори.
          Мен лично много ме радва, че любителите равностойно мереха сили със изявени състезатели, стандартни автомобили с "наточени" машини.
          Забележете, че 14годишния Гошко въпреки, че се обърна с Уазката на баща си е в средата на класирането (14място).
          Въпреки, че нямахме никакъв опит в такова начинание (ние сме "разходкаджии") мисля че трасето стана добре.
          За мажоретките и всичко останало заслуга има кмета!

          За изживяванията на публиката говори факта, че след състезанието можеше да се видят бясно въртящи гуми микробуси и таксита спускащи се по над 30 градусови наклони. Както се казва: " влезе им бензин в кръвта".
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #95
            До: 4х4 състезание в с.Лазарово

            Браво момчета !!!!

            Коментар


            • #96
              До: 4х4 състезание в с.Лазарово

              Първоначално публикуван от Христо Преглед на мнение
              Не успях да присъствам, за което много съжалявам. Явно се е получило добър траял. Дано хората които се мъчеха да организират траял шампионат, цяла година извадят някаква поука.БРАВО на организаторите!!!
              Цялото състезание ми прилича на едно, което се провежда в Македония(Берово), на което учасвах и аз миналата година. Много от участниците на това състезание също са участвували в Берово.Там обаче трасето се минаваше три пъти и се взимаше обиколката с най-добро време, така всеки можеше да си направи сметката как да кара слдващата обиколка.
              Пожелавам това състезание да стане традиция.
              p.s.Виждам че това състезание има почти съшият интерес, като тези от шампионата , а това все пак е първо състезание.
              Не знам как е в Берово, но на това трасе най високата средна скорост е около 8км/ч.( 500м за 4минути ).
              Последно редактирано от Георги Василев; 13-05-08, 11:01.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #97
                До: 4х4 състезание в с.Лазарово

                Първоначално публикуван от ara_ Преглед на мнение
                До организаторите - Състезанието е било невероятно.....
                Кога ще има пак такова?
                Догодина живот и здраве
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #98
                  До: 4х4 състезание в с.Лазарово

                  Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                  Имаме и снимки
                  ДАВАЙ ГИИИ!
                  sigpic

                  Коментар


                  • #99
                    До: 4х4 състезание в с.Лазарово

                    Поздравления и от мен. За съжаление не можах да присъствам.

                    Всъщност от таблицата добре се вижда колко безпредметни са споровете "Кой джип е по-по-най" и колко по-важно е задкормилното устройство.

                    Отново поздравления за добрата организация и щурия купон.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: 4х4 състезание в с.Лазарово

                      Преди всичко искам да благодаря на организаторите за огромния труд и ентусиазма, с който са подготвили този, без да преувеличавам, ПРАЗНИК НА ОФРОУДА!
                      Всички участници, зрители и надявам се организатори, останахме доволни и предоволни от преживяното.
                      Моля, следващите няколко забележки, да не се приемат като критика, а по-скоро като препоръка, към следващото подобно мероприятие!
                      1. Трасето беше сравнително добре обезопасено за състезателните автомобили, но не и за публиката. На места имаше фотографи, деца и зрители, застанали в опасна близост до преминаващите състезатели и само късметът е единствената причина да няма неприятни инциденти...
                      2. Нямаше достатъчно, макар и импровизирани, кошчета за боклук... Убеден съм, че кметът е организирал почистване на района след състезанието, но според мен беше по лесно да се разставят на повече места кошчета...
                      3. Последното препятствие, преминаване по греди, не беше съобразено с широчината на всички автомобили. Според мен, беше редно гредите да бъдат подвижни, т.е. да могат да се наместват от навигатора, в зависимост от широчината на автомобила...
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • До: 4х4 състезание в с.Лазарово

                        С първите две препоръки съм абсолютно съгласен с теб, но за третата не мога да се съглася. Броя и активността на публиката многократно надвиши нашите очаквания и съответно охраната се оказа недостатъчна. Не знам дали видя как едно момче от публиката се метна на джипа на Иван Попов и се вози там до края. Иван е споделил, че постоянно е мислел за него докато кара. Това не бива да се допуска отново!
                        Моста съм го съобразявал да се преминава от Самурай до Патрул. Ако направим много широки гредите няма да е истинско препятствието. Просто преминаването с кални гуми на колеен мост, направен от дървени трупи е тънка работа Няма място за въртене на волани и газ.
                        Идеята моста да е подвижен е много интересна, но ми е трудно да си го представя, как ще се осъществи. Ако имаш виждане по въпроса моля сподели го.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • До: 4х4 състезание в с.Лазарово

                          Видях момчето върху джипката на Иван Попов, то се метна върху джипката в желанието си да помогне, да натежи задната част, за измъкване от едно от препятствията, но не успя да слезе навреме... видях и как някои от джипките се накланяха застрашително на някои от препятствията, а под тях стояха хора... и се радваха, без да си дават сметка за реалната опастност...

                          Подвижни греди съм виждал на снимките и клиповете поствани тук, във форума, от Зенит и Иво, от състезанията в Испания... Няма как гредите да бъдат широки по 250-300 мм и по тях да може да премине Самурай без фланци, или обърнати джанти, а в същото време и Вранглера на Маркан, примерно...

                          П.П. Адаш, видях и твоята джипка... и разбира се, се огледах наоколо, но за мое огромно съжаление, не видях Бети...
                          П.П.П. Ето един пример за "подвижни греди": http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...42&postcount=6
                          Последно редактирано от giorgio; 13-05-08, 12:41.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • До: 4х4 състезание в с.Лазарово

                            Да, но това е "чист" траял, на който няма времеизмерване и е свързано с много по-сложни правила( съответно много компетентни съдии и сложно оценяване, контестации и пр. проблеми). Аз съм привърженик на такъв тип състезания, но не съм готов( или може би не бях) да организирам такова. Все пак това за мен бе първа крачка.

                            Жалко, че не се запознахме. Може ли да минеш толкова път и да не се обадиш!?
                            Бети я оставих в Бяла Слатина за да не ми пречи.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • До: 4х4 състезание в с.Лазарово

                              Жалко, че чак догодина мислите пак да организирате такова състезание....Би било добре да е още тази година.

                              Коментар


                              • До: 4х4 състезание в с.Лазарово

                                Джорджо, по случай изложените от теб проблеми искам да споделя, като зрител, който обиколи неколкократно трасето, кебапчийниците и т.н...
                                Видях няколко неща, които със сигурност са убягнали от погледа на много , да не кажа на почти всички посетители на мероприятието.
                                1. Червените ленти, поставени около ограничителните за състезателите, но с разстояние около 1 метър м/у двете ленти. Предполагам са били там за да ограничат и достъпа на публиката. Организаторите не веднъж, споделяха с публиката, че стои непосредствено до трасето и е опасно.
                                Охраната, беше оплювана за това, че се грижеше за безопастноста на всички, и дори учеше малките, че въжето на лебедката може да се скъса, но някой дечица, гледайки го човека с присмех, му закачаха цветенца по шапката и т.н., пък за човека, който беше в/у джипа на И.Попов- Една майка възмутено скандираше " Как може да позволяват такива неща..?!", докато синът й прескачаше лентата и застана посредата на трасето, когато го подръпнах защото джипа приближаваше, детенцето се опита да ме наплюе и т.н.. По този въпрос ще кажа само, че ако нямаш достатъчно акъл и чувство за самосъхранение, не можеш да обвиняваш организаторите, че са направили достъпно трасето за публика. НЕ визирам теб, говоря принципно!
                                2.Около местата, на които се продаваха храните и напитките имаше два контейнера за боклук, до финала имаше кашон за боклуци,
                                на "паркинга" също имаше две по-малки кофи. И въпреки, че според мен не е уместно и практично, но на самото трасе, наистина в/у клони надървета, но имаше два чувала в които също се събираше боклук. И понеже ние последни напуснахме мястото, видях че има повече бутилки по земята отколкото в контейнерите, но в никакъв случай не съм съгласна, че нямаше къде да си хвърлиш боклука. Такава НИ е културата.
                                П.П.Четири бирени бутилки си ги возихме до София, но не за спомен
                                П.П.2 Още не бяхме напуснали трасето, когато дойде експедитивна група и започнаха да разчистват. Евала!
                                По третия въпрос, не мога да дам много компетентно мнение, но пак ще споделя от зрителска гледна точка, че самурайчето на Асен, мисля че е доста базово и мина там без проблем, Маркан също щеше да мине.
                                Аз пък съм недоволна, че нямаше две пръскалки, като на футболен стадион, за да охлаждат от време на време положението. Мисля, че всички ентусиасти, които тичаха по трасето за да снимат, ще се съгласят с мен
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X