Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

    Здравейте, приятели!
    Много съм радостна от факта, че тази година най-после имах възможността да присъствам на това изключително събитие. За мен беше истинско удоволствие да се потопя в атмосферта на истинския офроуд, да усетя настроението и тръпката, дори и само като зрител.
    Поздравления на Организаторите и ВСИЧКИ съпричастни този офроуд- маратон празник да стане реалност и да протече така, че всеки(състезател или зрител) да намери своята ниша и да се забавлява от сърце!
    Браво на целия Орга тим!
    Огромно БЛАГОДАРЯ за изключителното внимание и съдействие към "снимащото братство" - това ни се случва много рядко...!
    Едно от многото хубави неща в Русе беше, че поне вечер състезателите и техните "агитки" бяхме на едно място и заедно. Така и аз успях да се видя с много приятели и да се запозная лично с нови.
    Прекарах два незабравими дни на място и с хора, които обичам! Пообщувахме си, макар за кратко или в движение и...вече пак ми липсвате, приятели!
    Тарга, съжалявам, че се забавих, но ти запази малко от "кехлибарената течност"...обещавам при следващото ни виждане, да я опитам
    Упях и да поснимам - по-малко от обикновено, но от сърце.
    От Тетевен участваха три екипажа. Заради технически проблеми и с двете Чероки-та в рали класа, екипажите им не успяха да се представят в най-добрата си светлина, но...малшанс. За щастие Тойотата на Пако(номер 130) издържа и той си покара сърцато, както винаги и се представи достойно.
    И мен ме застигнаха технически каръщини... На сутрешния брифинг камерата падна от масата...оптиката й видимо оцеля, но прекъсваше или "грееше" и много ме изнервирА. Но къде с потупване, къде с включване-изключване( на 5/7 контрола) издържа до края да първи ден и успях да заснема почти всички екипажи, преминали и през тази контрола.



    С тези приятелчета бих изкарала с удоволствие още 4-5 часа на тази контрола!
    Много готино си чакахме...
    Благодаря на всички ви за ТОПЛИНАТА, във всеки един смисъл на това понятие! Поздрави!




    Реших да не рискувам камерата и в неделя се насладих на шоуто на състезателите. Поздравления за всички участници и честито на победителите!
    От Втори ден е само това видео - с личните ми адмирации и към трите екипажа за сърцатото им каране! Поздрави!



    Веднага след това отпътувахме за Тетевен и не успях да се сбогувам почти с никого, за което се извинявам.
    Още веднъж благодаря за емоциите на всички и до нови срещи...!

    P.S. Благодаря на Пламен, че остана и засне всичко от неделя, та сега си ви гледам и по телевизията!
    0889/ 634 448 - за приятели по всяко време...

    Коментар


    • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

      Първоначално публикуван от бай Матьо Преглед на мнение
      На много от местата се виждаше,че въпреки наличието на път умишлено беше съкращаван през ораното.Аз само призовавам за по етично поведение,за да не даваме възможност за по строги наказания.
      Подкрепям мнението на бай Матьо и 4nikix4. Колегите не ги бе срам да покажат записите от бордовите камери! Как съкращават и карат през посевите до пътя за да не им друса.
      0888 69 88 72
      https://www.youtube.com/channel/UC2lB8CKbb5eIV1Aj8ikgayw

      Коментар


      • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

        Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
        При нас /Нова Черна/ на този проблем беше намерено много елегантно решение.Не ставаше въпрос за състезание,а за газене на посевите през есента от бракониери.Дъска с наковани на нея гвоздеи,заровена в началото на нивата,по-точно там откъдето се влиза най-често.За две нощи една кола със спукани 4 гуми.Как са се прибрали е техен проблем.Повече не се чу някой да обикаля и да се гърми нощем.Не се знае на коя нива има поставен такъв капан.Дано не се налага да правим такива капани и за състезанията,или да направи някой такива,когато знае,че ще има състезание.Горко на този,който спука две или повече гуми.Колко ли време ще загуби?
        Ти що не си пиеш ракията,след това твое тълкувание, на състезание вече ще трябва да тръгваме с гумаджия за асистенция
        ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
        Г 230Е
        Г 500 0887 390 703

        Коментар


        • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

          Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
          При нас /Нова Черна/ на този проблем беше намерено много елегантно решение.Не ставаше въпрос за състезание,а за газене на посевите през есента от бракониери.Дъска с наковани на нея гвоздеи,заровена в началото на нивата,по-точно там откъдето се влиза най-често.За две нощи една кола със спукани 4 гуми.Как са се прибрали е техен проблем.Повече не се чу някой да обикаля и да се гърми нощем.Не се знае на коя нива има поставен такъв капан.Дано не се налага да правим такива капани и за състезанията,или да направи някой такива,когато знае,че ще има състезание.Горко на този,който спука две или повече гуми.Колко ли време ще загуби?
          Яко! Точно това ще направим и ще предупредим състезателите на брифинга. Чаро, това е гениално!!!

          Коментар


          • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

            Първоначално публикуван от Таня Кълева Преглед на мнение
            Здравейте, приятели!
            Много съм радостна от факта, че тази година най-после имах възможността да присъствам на това изключително събитие. За мен беше истинско удоволствие да се потопя в атмосферта на истинския офроуд, да усетя настроението и тръпката, дори и само като зрител.
            Поздравления на Организаторите и ВСИЧКИ съпричастни този офроуд- маратон празник да стане реалност и да протече така, че всеки(състезател или зрител) да намери своята ниша и да се забавлява от сърце!
            Браво на целия Орга тим!
            Огромно БЛАГОДАРЯ за изключителното внимание и съдействие към "снимащото братство" - това ни се случва много рядко...!
            Едно от многото хубави неща в Русе беше, че поне вечер състезателите и техните "агитки" бяхме на едно място и заедно. Така и аз успях да се видя с много приятели и да се запозная лично с нови.
            Прекарах два незабравими дни на място и с хора, които обичам! Пообщувахме си, макар за кратко или в движение и...вече пак ми липсвате, приятели!
            Тарга, съжалявам, че се забавих, но ти запази малко от "кехлибарената течност"...обещавам при следващото ни виждане, да я опитам
            Упях и да поснимам - по-малко от обикновено, но от сърце.
            От Тетевен участваха три екипажа. Заради технически проблеми и с двете Чероки-та в рали класа, екипажите им не успяха да се представят в най-добрата си светлина, но...малшанс. За щастие Тойотата на Пако(номер 130) издържа и той си покара сърцато, както винаги и се представи достойно.
            И мен ме застигнаха технически каръщини... На сутрешния брифинг камерата падна от масата...оптиката й видимо оцеля, но прекъсваше или "грееше" и много ме изнервирА. Но къде с потупване, къде с включване-изключване( на 5/7 контрола) издържа до края да първи ден и успях да заснема почти всички екипажи, преминали и през тази контрола.



            С тези приятелчета бих изкарала с удоволствие още 4-5 часа на тази контрола!
            Много готино си чакахме...
            Благодаря на всички ви за ТОПЛИНАТА, във всеки един смисъл на това понятие! Поздрави!




            Реших да не рискувам камерата и в неделя се насладих на шоуто на състезателите. Поздравления за всички участници и честито на победителите!
            От Втори ден е само това видео - с личните ми адмирации и към трите екипажа за сърцатото им каране! Поздрави!



            Веднага след това отпътувахме за Тетевен и не успях да се сбогувам почти с никого, за което се извинявам.
            Още веднъж благодаря за емоциите на всички и до нови срещи...!

            P.S. Благодаря на Пламен, че остана и засне всичко от неделя, та сега си ви гледам и по телевизията!

            Таня, обичам те! Видеото е страхотно!!!

            Коментар


            • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

              Да не съм чул,че някой иска по-тежки препятствия,вижте се на клиповете,че не можете да изкачите едно баирче и един канал без 100 метрова засилка! Ами ако валеше???
              А как трябва да се минават такива препятствия вижте в първия клип на пост 496, със кой джип-отгатнете сами!
              Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 14-11-12, 21:43.
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                Здравейте на всички, минаха няколко дена от състезанието и успях вече да си събера мислите. Ще се опитам да изясня моята гледна точка. Не искам това да прозвучи като оправдание,макар че има за какво, а като равносметка. Пропуски имахме много, дори повече отколкото си представяхме или допускахме. Мисля, че като организация се справихме добре- часове на старт, преправяне на трасетата втория ден, контроли, полиция, медицински лица. Всички си бяха на мястото. Русенската публика се слави, че е най-дисциплинираната. Мисля, че това е също наша заслуга и за нас е от първостепенно значение безопасноста на мероприятието. Ноо.... дотук с добрите думи. Пропуските в регламента и пътната книга ни изиграха лоша шега. Шапка свалям на всички навигатори от рали класа, защото въпреки грешките в роудбука, те се справиха безгрешно със създалите се ситуации. Моя е вината, че не пратих проверяващите на трасетата да ги проверяват след отпечатването на пътната книга, а само по мои записки. Това повече няма да го допусна. Вследствие на това се получиха конкретхите ситуации между екипажите, които ще се опитам да изясня (дано да мога). Предварително искам да ви кажа, всички претенции и контестации бяха основателни от своята си гледна точка. Ние се опитахме да бъдем обективни и безпристрастни.
                Единият от казусите беше с екипаж 203.На финала те си признаха, че не са спрели на еди стоп, което се видя и от трака им, но това е след една от грешките в пътната книга, където стопа трябваше да бъде след 1,17 км, а реално той е на 0,17 км. Навигатора е спокоен, че има време до стопа, когато екипажа е изненадан от ситуацията много по- рано и не е успял да реагира навреме.Не можехме да накажем някого за наша грешка. Нямаше да е честно.
                Другия казус е с екипаж 204. Гена, (позволявам си това обръщение, защото по някакъв начин, чуствам всичи вас близки) аз съм фен на вашия екипаж. Още на Добрич ми направихте впечатление с невероятното каране и поведение на машината ви на пътя при високи скорости. Цитата ти от класирането на вашия екипаж е грешка на момичетата, които помолих да обработят класирането по дни, защото за мен състезанието приключи в неделя, а мисля, че Кольо се интересуваше от времената по дни, понеже преди това дадох на Свилен само генералното класиране по точки. Протоколите и документите са доста при толкова много стартове за два дни. Просто са се ошашкали. Приеми го като печатна грешка. Знаеш, че едната контрола не сте я взели, мога да снимам и карнета и протокола от контролата и да ти ги пратя. След контестацията от ваша страна, ние бяхме длъжни да вземем отношение. Попитахме други екипажи за евентуална грешка в пътната книга на това място, и те казаха, че точно там няма грешка, макар, че на много други имаше .Дори да има някаква грешка в метрите, то 30- тина метра за 3- 4 километрова отсечка не е проблем за никой навигатор, а ситуацията ня следващата точка е много характерна и не може да се сбърка. Трябваше просто да се върнете и да минете от правилната страна на контролата. Контролата е инструктирана да подпечатва контролния талон, само, ако екипажа идва от праилната страна. Всичко друго и е забранено. По никакъв начин не сме искали да ви ощетим, просто сме гледали да сме обективни. А лично аз съжалявам наи- много за вашия екипаж. Вие ми бяхте фаворити.
                Следва екипаж 105. Когато правехме класирането на А1, контрола 5 не ни беше уведомила(наш пропуск), че не сте минали по лентите, които са много ясно обозначени на пътната книга т.132. Това го разбрахме по реакцията на хората в залата когато направихме аудио мост мжду щаба и ресторанта на х-л Рига за обявяане на временното класиране за деня. Бяхме ви присъдили място с което всички останали не бяха съгласни, в което впоследствие и ние се убедихме. В регламента на трофито, колкото и противоречив да е , е ясно обяснено, че контрола може да се вземе без да е минат екстрема, което носи наказание от два часа(т.71 и т. 72 от регламента на трофито). Ако си бяхме затворили очите нямаше да честно спрямо останалите екипажи. Ако просто само бяхте минали по лентите от роудбука, сега и вие щяхте да сте по- щастливи и на нас щеше да ни е по- комфортно.
                Опитах се да отговоря на всички и на всеки на въпросите по време на самото състезание. На първо място за нас беше обективноста и безпристрастието. Никъде на състезания няма контестации без такса, и знаете ли защо- за да няма такива. А ние допуснахме, разгледахме и отговорихме на всички. Мисля, че никой от вас не е присъствал на по- демократично състезание, където правилници, регламент и всичко останало да е съобразено само и единствено с желанието на състезателите. Но това е Свилен,който го познава, го разбира, който не го познава му се чуди. За него няма значение кой ще вземе наградите. За него парите в случая не са от значение. Важното е всички да се забавляваме.
                Последно редактирано от atanas_93; 14-11-12, 22:04.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                  Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                  ....Опитах се да отговоря на всички и на всеки на въпросите по време на самото състезание. На първо място за нас беше обективноста и безпристрастието. Никъде на състезания няма контестации без такса, и знаете ли защо- за да няма такива. А ние допуснахме, разгледахме и отговорихме на всички. Мисля, че никой от вас не е присъствал на по- демократично състезание, където правилници, регламент и всичко останало да е съобразено само и единствено с желанието на състезателите. Но това е Свилен,който го познава, го разбира, който не го познава му се чуди. За него няма значение кой ще вземе наградите. За него парите в случая не са от значение. Важното е всички да се забавляваме.
                  +10 Ей на това му се казва отговор и отношение към всички претендиращи-доблестно и уважително.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                    Благодаря за отговора! Ето моя коментар:
                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    Следва екипаж 105. Когато правехме класирането на А1, контрола 5 не ни беше уведомила(наш пропуск), че не сте минали по лентите, които са много ясно обозначени на пътната книга т.132.
                    Това съвсем не е така!
                    1. Точката е доста грешно нарисувана. Така както е дадена е идеална за А2, но за А1 не е обозначено завиването на дясно преди лентите за А2 и спускане в локвата. Реално ние минаваме ТОЧНО както е картинката. На картинката е дадено каране на право по ленти. Там където е карането през самия екстрем на право ленти НЯМА! Лентите са на подхода към екстрема, който ние сме пропуснали подведени от табелата.
                    2. Страхотната означителна табела, която на другите екстреми вършеше чудесна работа на този екстрем имаше силно объркващ ефект и за двата класа. Ако сте гледали клиповете се вижда как А2 на табелата завиват в ляво вместо да минат по дигата. Причината за това е, че табелата не е разположена между двата пътя за А1 и А2 а е от лявата страна на общия път. Ние минаваме от дясната й страна в посока на стрелката А1 и даваме газ. В последствие разбираме, че е трябвало да завием още по на дясно.
                    3. Съдиите на тази контрола ни удариха печат и ни пратиха да продължаваме. Как може да получим печат от контролата за преминат екстрем при положение, че не сме го минали и после да бъдем и наказани за съдийската грешка?
                    В регламента на трофито, колкото и противоречив да е , е ясно обяснено, че контрола може да се вземе без да е минат екстрема, което носи наказание от два часа(т.71 и т. 72 от регламента на трофито). Ако си бяхме затворили очите нямаше да честно спрямо останалите екипажи. Ако просто само бяхте минали по лентите от роудбука, сега и вие щяхте да сте по- щастливи и на нас щеше да ни е по- комфортно.
                    Разбира се, че останалите са прави за себе си. Някой не минава през всички препятствия, а на края е на първо място. Не е нормално! Имат право да протестират! Вие избрахте да накажете нас, вместо да признаете недостатъка на трасето и съдийската грешка, заради който реално ние допуснахме грешката.
                    При разговора ни със съдията на контролата, мнението Му беше, че грешката е негова! При разговора ни с Главния съдия, мнението му беше, че ние сме прави. Човека ме убеди да напиша на лист хартия обяснението си под формата на възражение и т.н. Цитира разни точки от разни правилници, потвърждаващи тезата му, но явно не взима той решенията.
                    Интересно, кой ако не Главния съдия ги решава тези казуси и ги взима тези решения?
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                      На картинката е дадено каране на право по ленти. Там където е карането през самия екстрем на право ленти НЯМА!
                      В графата ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ от пътната ни книга е изписано: "КАРАНЕ ПО ЛЕНТИ" - дали е надясно или наляво трябва да се спазва : КАРАНЕ ПО ЛЕНТИ, а такива имаше със сигурност (вижда се на клиповете).
                      Извинявам се за намесата ми във вашия диалог, но реших и аз като участник в надпреварата да изкажа своята теза.

                      Коментар


                      • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Без да се мъча да споря, и без лоши чувства, просто коментар:

                        sobax, и си прав, и не си. Прав си за малко кофти сложената табела на входа на екстрема, и заради липсата на съдия в началото който да даде указания.
                        Лек пропуск в пътната книга-можеше да се напише указание "през блатото", ама както и да е, стават грешки, а това даже не е и грешка.

                        Не си прав за това, че обвиняваш съдията за сложен печат без да сте минали през екстрема. Наско ти го каза-според точките в правилника можеш да имаш печат и без да си преминал препятствието, понасяйки наказание. Съдията не удостоверява преминаване през препятствието, а това, че си минал през точката. Негов пропуск е, че не е уведомил за непреминаването ви през блатото, но човешко е да се сгреши.
                        Относно ориентирането през къде трябва да се мине-всички други се ориентирахме. Аз също се заблудих, но навигатора ме спря, дадох назад и си влязох в блатото. Мисля, че щом всички други са минали през блатото, т.е. са се ориентирали откъде трябва да минат-нямате място за претенции. Не е честно спрямо всички други.
                        Иначе ще стане като на Трявна-от 50(примерно) джипа само 2-3 намериха скритата контрола, а после решиха, че няма да им зачетат това, че са намерили точката. Ами гадно си беше. За тези 2-3 екипажа които се справиха с пътната книга де...
                        Та и тук е така-не сте преминали екстрема(то пък един екстрем) за което си носите наказанието. Как се е установило това-друг въпрос.

                        Поздрави.

                        @ Генади Цветков: Лично аз не искам по трофи трасето по-тежки препятствия, с по-тежките става траял, а препятствията да са доста повече. За мен трофи означава каране по труден терен, но не непроходим, или проходим само на лебедки или с пътечки и джекове. Като между тези места няма как да няма по-бързи свързващи участъци, но нека те да не са водещото в трофи състезанието. На този тип трасета(Трявна, Нова Черна, Русе) излиза, че важно е каква скорост може да поддържа джипа по черен път. Трофи е друго.
                        Имам един въпрос към всички колеги от А1
                        Колко от Вас преминаха ЦЯЛОТО разстояние от точка 18 до точка 19 от 120 м и излязоха ли до лентата с която беше преграден канала , че ми е много интересно ... Това е мястото , където Варненската Гега - Петър и Таргата бяха аварирали в началото на канала и се налагаше да ги заобикаляме ... и колко от Вас отпрашиха отстрани по пътя на А2 ??? Когато ние влязохме в канала имаше само едни следи и те излизаха 20 метра преди края обозначен с лента , а пред нас имаше поне 5 екипажа ...
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                          Кольо, това, че сте налучкали пътя няма нищо общо с това - верен ли е роудбука или не. Както Вие сте се връщали, така и другите се връщат там, така и А2 завиват на ляво към гората, то се вижда много ясно. Това означава, че вече точката е издиктувана и пилота си кара и случайно забелязвате, че има още едни ленти, или следи през блатото, или задницата на предната кола, или къде се е събрала публиката или някой друг белег, който Ви спасява, но това потвърждава, че книгата не е вярна и табелите и означенията не са каквито трябва да бъдат.

                          Вижте казуса на Бакалов: Всички, стигнали до авариралата гега излязохме от канала и подадохме смес, а Бакалов и Василев се върнали в канала за да си изкарат екстрема до край. Сега имат претенции, че никой не е наказан. Ако имаше ленти по ръба на канала или ако имаше съдия, който да вземе решение от къде да се минава и го беше наложил за всички еднакво сега нямаше да има такъв казус. Кажете ми, Бакалов не е ли прав?! Това е недостатък на трасето! И в този случай организатора взима решение в полза на мнозинството, а не в полза на правдата.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                            Вече разбрах кой палеше колите в София миналата зима

                            Коментар


                            • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                              Извинявам се , но случайно някой да има снимки от моторите и АТВ ?

                              Коментар


                              • От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                                След като на практика запушихме канала, през него минаха само Бакалов и № 109.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X