Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втори кръг Ендуро Шампионат гр.Хасково+впечатления и снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Drakula_kart
    Еее от 50 000 снимки има само 10 на едуро и сички други са на АТВ-та Айде некои да качи снимчици на изтинските мащини че така не върви само некви ВАРШАЧКИ да гледам
    Уважаеми Drakula_kart,

    Моля отнасяйте се с необходимото уважение към труда на другите. Краси team-atvracing си е направил труда да снима, събира снимки, да ги намалява и си е вадил очите с часове пред компютъра. Като не ви харесва да гледате "вършачки" - еми не ги гледайте. Заради такива с много претенции следващия път никой няма да си прави труда да снима и ще си гледате тапета на стената...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #62
      Моите уважения към всички и най-вече към господина който наистина се е потрудил няма спор. Просто както можете да прочетете в написаното от мен, с лекота можете да забележите че е шега. Мисля че не всичко в този форум трябва да се приема на сериозно понеже смятам че това е мястото където могат да се запознаят най-различни хора с общи интереси и невярвам че някои ви се вързал на очевидна шега. Но мисля че не е мястото в тази тема да опаждаме такиеа неша.
      П.С. Нямам тапети на стените
      Става дума за мотор- Хонда
      Искаш ендуро- CRF 250 X

      Коментар


      • #63
        Още снимки от състезанието може да видите на http://www.x-tremesopot.co.nr/ Благодарим на колегите от Хасково за доброто състезание!

        Коментар


        • #64
          Имаме достатъчно снимки и на двуколесни,но за съжаление няма нищо интересно ,а и за да избиеме разходите по ВЪРШАЧКИТЕ ще ги продаваме!!!
          IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

          Коментар


          • #65
            просто много добра организация,трасето и маркировките бяха перфектно подготвени искам да поздравя Ники от Кърджали и дъщеричката му за перфектното каране......браво

            Коментар


            • #66
              да и аз го поздравявам ники за доброто представяне
              и му пожелавам още много успешни състезания с новият мотор

              Коментар


              • #67
                Здравейте всички колеги от Ендуро Шампионата. Поздрави за доброто представяне във Втори Кръг Хасково 2006. Поздравите и всичко написано тук е от Митко Драганов.
                Колеги, искам да ви споделя моите впечатления и мнения относно състезанието и всички разисквани теми по него. Във това ми писане не искам да убеждавам, споря, или защитавам някакво мнение, а просто искам да разясня цялата създала се ситуация. Също така не обвинявам за каквото и да било когото и да било. Всеки прочел тези редове да си направи собвствено мнение или ако търси виновен сам да го открие. Знаете че самият аз на всяко състезание съм крайно критичен към нередностите в шампионата, така че не се сърдя и не обвинявам никого, който е изказал негативно мнение към състезанието по каквито и да е въпроси. Чрез казване на истината в очите, а не чрез заяждане и срадни състезанията могат да вървят напред. Лично моята оценка за състезанието е "средна", получена от перфектното според вас маркирано трасе и от перфектната организация на закрития парк и от незадоволителното слабо времеизмерване.
                Както пише Калин Кулев за едно състезание най-важно е отчитането на резултатите. Искам да ви поясня в тук написаното защо се получи този проблем. Тази задача от целия план на състезанието, ние от ЕК Хасково не бяхме предвидили за организяция изпълнение, тъй като това е отрeдено за състезаниеята по следния начин:
                01.6 Съдии
                01.6.1 Съдиите се осигуряват от БЕФ, като хонорарът им се заплаща от организаторите
                01.6.2 За гарантирана точност на времеизмерването, съдиите трябва да притежават съответния лиценз.
                01.6.3 При отсъждане на спорни въпроси, във журито влиза и представител на БЕФ, оторизиран като отговорник за съответния кръг.
                Въпроса, след многократно уверение от страна на Жоро Хаджиев, че всичко е ОК със съдиите ние сме спокойни за състезанието. В четвъртък следобед, когато аз бях в планината, маркирайки трасето, Жоро ми се обади по телефона и ми каза че съдиите които той е осигурил са се отказали от нашето състезание, тъй като са се полакомили за по-голям хонорар за някакво друго времеизмерване на някакво друго състезание. Жоро ми каза, че е разговарял с фирмата която е измервала състезанието в Стара Загора миналата година. Те казали че и те нямали хора, но щели да пратят някакви, като хонорара ще им е 350 лева. Мнението на Жоро Хаджиев беше че това е доста голяма сума. Аз споделих неговото мнение за големината на сумата и също не бях съгласен с такава сума, защото предвидената за това сума, базирайки се на организацията на Жоро беше 100-150 лева + хотел за времеизмервателите. Жоро предложи да организираме ние времеизмерването, като казваме че това са хора с лицензирани времеизмерватели и да не раздухваме въпроса и да не тръбим по него за да няма конфликти. Практически не ми беше възможно да осигурим такива хора защото нямахме време за това. Решихме че хората които водят записването ще направят и времеизмерването, но когато в събота сутрин пристигнаха за записване още хора, тези момчета не можаха да се справят на 100 % с двете задачи.От там не се стартира по жребий и не се отчетоха точно времената на някои състезатели.Не бяха и подадени точни данни от всички състезатели и хората които ги записваха задочно.Имаше прякори вместо имена и доблиране на номера по класация от миналата година. Така двамата с Жоро взехме решение за времеизмерването с добрите намерения и на двамата да спасим по някакъв начин тази задача от състезанието. Жоро не натрапи своето решение за фирма с 350 лв. хонорар + хотел , защото знаеше че бюджета на състезанието не може да си го позволи. И той не може да знае че фирмата която свърши работа в Стара Загора ще се откаже от уговорките си (затова трябва федерацията да има договор с времеизмервателна фирма). Считам за моя и на Жоро грешка , че не ви уведомихме всички вас вечерта преди състезанието за всичко това и да потърсим съдействие и помощ или най-малкото за да проявите разбиране относно някои малки неточности. Като погледна призовите тройки в отделните класове , там няма случайни хора или нагласени такива. Всички се знаем един друг кой колко може да кара така че да определим има ли големи неточности. Поемам цялата вина върху себе си защото не си изпълних всички задачи от състезанието сам, тоест с ек.Хасково , а се съблюдавах с правилника на БЕФ. Предлагам на БЕФ да накаже ек.Хасково с лишаване от право догодина да организира ендуро събори. Изложих ви всички факти около състезанието и за въпроси ме търсете на телефон 08889434722. Пожелавам ви да се готвите пълноценно за кръга в Сопот и тези които са ощетени от Хасково да докажат че са наистина големи карачи.

                Коментар


                • #68
                  01.6 Съдии
                  01.6.1 Съдиите се осигуряват от БЕФ, като хонорарът им се заплаща от организаторите
                  01.6.2 За гарантирана точност на времеизмерването, съдиите трябва да притежават съответния лиценз.
                  01.6.3 При отсъждане на спорни въпроси, във журито влиза и представител на БЕФ, оторизиран като отговорник за съответния кръг.

                  стига се коси и ти,нестига че,направи перфектна организация и не се прибра у вас почти цяла седмица (спеше на трасето) ами и накрая да те наказват БЕФ не трябва да накаже никой понеже не можа да изпълни горе цитираните си задължения

                  Коментар


                  • #69
                    драганов прекалено строго се съдиш
                    верно има някакви грешки но смея да твърдя че специално при първите позиции където се разпределят и точките грешки не виждам
                    момчетата се справиха добре единственно се забавиха с въвеждане на данните от там и не обърнаха внимание на по задните позиции
                    идеята да се запише на номерата кой кога е тръгнал и кога е престигнвал бе чудесна защото така после можеше да се направи справка дори и да има пропуск в нещо
                    и гълъбин и събин разбрах че са проверили а и аз също и наистина точно тогава когато пише сме тръгнали и тогава сме пристигнали
                    първите 10 души и на стара загора и на хасково в класирането са същите разликите в времената им също са почти същите като на стара загора тоест нещата са си съвсем логични
                    например аз на стра загора бях 7-8 минути след веско тука съм 4 минути след него той за съжаление си е изгубил контролният талон 2 рият кръг-ето точно така си е отбелязано и в класирането
                    всде пак обаче трябва да се изведат заключения от ситуацията
                    и според мен най важните са
                    1-трябва данните -за имена номера и тн предварително да се въведат в компютъра
                    2 -да се направи софтуер който направо като се въведат времената и контролите да си смята вече позициите сам
                    това е напълно възможно и дори вече няколко от хората занимаващи се с проглрамиране от форума казаха че ще го направят само да им кажем
                    3 да се съберем /управителният съвет/ и да решим веднъж за винаги проблемите с времеизмерването та да няма излишни приказки

                    Коментар


                    • #70
                      ето ви един примерен софтуеър за измерване на точно такива сътезания ...
                      http://www.berkutsystems.com/timer/default.htm
                      в момента го разучаваме и ако е възможно можем да го ползваме и него за времеизмерването .. но пак ни трябват точните данни на всички състезатели !!!

                      Коментар


                      • #71
                        Ще ме извиняваш Митков,ама по твоята логика хич да не мерим на следващите състезания.То се знае кой,какво и колко.Твоето време няколко минути след това на Веско и готово!
                        Проблема го бяхме решили ама само по принцип.Казахме ЛЛИЦЕНЗИРАН ВРЕМЕИЗМЕРВАТЕЛ!!!Защо не можем да го осигурим??И времената трябва да се мерят с точност до секунда!Не трябва да има абсолютно никакви съмнения и никакви неточности!И не са важни само първите 3ма!!!Всеки застанал на старт трябва да бъде засечен,измерен и да знае своето време и времената на другите!В противен случай Ламята много добре го е казал!

                        Софтуера само няма да свърши работа.Трябва и някой който да работи с него и то добре!Затова е лицензиран!Инъче ще се оплетем пак!
                        К. Кулев

                        Коментар


                        • #72
                          съгласен съм калине
                          макар че и на републиканскотото по мотокросс времената реално се мерят само на първите 6-7 най много
                          изпитал съм го на личен гръб

                          не казвам че всичко не трябва да е точно а че не трябва да се драматизира чак толкова и да се плюе
                          калине ти не беше на хасково но аз бях и да ти кажа времеизмерването не беше толкова лошо а по скоро обработката на данните от него

                          дори сравнение с някои предишни състезания направо времеизмерването беше много по добро
                          проблема бе точно в обработката на данните и от там и забавянето

                          Коментар


                          • #73
                            Наистина не бях там и не зная конкретно какъв е проблема.Говоря по принцип.
                            Първоначално публикуван от mitkov
                            на републиканскотото по мотокросс времената реално се мерят само на първите 6-7 най много

                            Ей това пък как го реши???
                            От кога не си ходил на републиканско??
                            Това прозвуча доста глупаво!?
                            К. Кулев

                            Коментар


                            • #74
                              Здравейте Колеги
                              Искам да ви кажа че основния проблем за времеотчитането идва не само от момчетата които засичат времената а от самите нас(състезателите)
                              Един пример:Когато се казва в програмата ,че всички състезатели трябва да се записват в петък а не както става по-голямата част в събота -именно това води до сериозни грешки в отчитането.
                              А не само и това :тези постоянни номера които се раздадоха на нас също доведоха до аномалии в самите класирания.Жребият за стартирването също е ненормален за самите нас.
                              Ето от тук идват пукнатините във БЕФ федерацията и се оказва много зле за всички нас.

                              Предстои III-кръг на Ендуро и АТV шампионата при нас гр.Сопот.


                              Затова Ендуро клуб Екстрийм Сопот -ще записва участниците за трети кръг в Ендуро и АТV шампионата в петък 9.06.2006 г.Всички състезатели които ще участват в този кръг ги умоляваме да се записват лично в петък.По-късно ще Ви публикуване програмата и къде ще става това записване.Моля имайте търпение изчакваме класирането от Хасково.
                              [/u]

                              Коментар


                              • #75
                                motori i atv mnogo goliama gre6ka i to fatalna za klasiranet

                                Да Сабине, най-хубавото и най-объркващото измерване във времето. Защо ли е така? Ето факти за ощетения човек.Росен-Балто тръгнал е в 10,36 и е пристигнал в 12,54 ,а не както е записан в 12,57. Е това на какво прилича???И ако можете да смятате май класирането ще е друго.И не се радвайте на призовите места, за мен този човек е ощетен и то много много тези 3-минути нали знаете на кое място ще е БАЛТО. Йорка това може да се докаже стикерите със времената са още на мотора и си пише много четливо кога е тръгнал и завършил, а пък да оставим на заден план 15-те минути, които е наказан за 5 препятстстие които ги е прескочил. МОЛЯ организаторите на това състезание да му се обадят на този човек и да му връчат заслужената награда придружена с извинение иначе ставате много банални.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X