Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закриване на шампионата - Шумен 500

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

    Първоначално публикуван от toush Преглед на мнение
    Който говори за други състезания го наказват.
    Баце, не говори глупости. Наказват за непозволени линкове.....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

      Нещо си се объркал колега ако видяхте малко по горния пост даже и снимка има явно ако не се заяждаш няма наказания

      Коментар


      • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

        Първоначално публикуван от Христо Преглед на мнение
        Явно не сте ме разбрали, аз имах в предвид това състезание в което учасвуваше.
        Моя грешка значи!

        Както беше обявено предварително, състезанието беше формат "рали".

        Участниците в закриването на сезона по желание се самоопределиха в 2 групи - "състезатели" и "разходкаджии".

        Желаещите да карат за време теглихме жребий за реда на стартиране.
        При това се получи интересно подреждане, тъй като в първата десетка преобладаваха колеги, които не са участници в шампионата.
        Втори по ред трябваше да стартира Руси, на 8-а позиция беше Николай Колев с на новия си Патрол - добре пипната "междинна" база с 4,2 л бензинов двигател.
        След него се бяхме подредили още 2 Нисана - аз и Станислав с Вромоския Патрул. Патрулската група в това състезание се допълваше от "автобуса" на Иван Маринов, който беше навигатор на Мартин Марков.

        След състезателите имаше затваряща кола - Росен, а вече след него трябваше да тръгне групата за разходка, водена от Алекс Младши.

        Трасето за първия ден беше около 130 км. Имаше го вече традиционният контрол с GPS. Нов момент беше това, че освен малкото ограничения на максималната скорост, по GPS се контролираше пълното спиране преди пресичане на по-главни асфалтови пътища и на ж.п. прелези.
        Освен това, на брифинга беше официално обявено, че всяко съкращаване на трасето (отчетено по GPS трака) ще се наказва с 2 часа, като изрично беше подчертано, че сеченето направо през просото (през нивите) ще се смята за съкращаване на трасето и ще се наказва по същия начин. Т.е. този начин на каране беше направен категорично неизгоден, защото печалбата на секунди или някоя минутка беше неизмеримо по-малка от 2-часовото наказание, което директно те вади от играта.

        Естествено, не мина и без весели моменти. Както не веднъж се е случвало, е имало планове от дебютиращи състезатели да "скъсат шортите" на "старите кучета". Колко му е да отвеят някакъв си Ровър. Трябвало само да се оправят с навигацията де. Руси май се беше леко притеснил от конкуренцията ...

        Както вече се каза, трасето беше скоростно. Меки черни пътища, без камъни и само на места изровени. Само да имаш мотор и окачване и "Газ бе! Газ! Дай гаааз!" ...

        В типично негов стил Кольо, който стартира преди мен, раздаде яко газ и скоро спрях да виждам лачения Патрол.

        Поради големия брой участници, а и поради това, че от по-предни позиции стартираха колеги с по-малко (или без никакъв) опит по трасето често се засичахме с други коли и една не малка част от времето карахме "в пакет" 2 - 4 коли, което беше добра "подправка" ...

        Онзи отгоре се оказа на наша страна и въпреки прогнозите и силната влага от сутрешната мъгла, по трасето нито имаше кал, нито се вдигаше прахоляк. Просто идеални условия за каране! Нямаше да ми навреди, ако двигателят беше в по-добра кондиция и ако скоростите не се самоизключваха на всяко второ друсване, но въпреки това се получи добро каране.

        С новия Нисан Кольо безапелационно окупира първото място на 5 минути пред Руси и на практика си осигури доста комфортен аванс преди 2-я ден, за който бяха предвидени 90-на километра.
        Много добър резултат дадоха Йосиф и Ясен, които заеха 3-а позиция.

        Естествено, опитът си каза думата и след първия ден на по-предните позиции в стартовия списък се изместиха състезателите с опит в шампионата.

        Втория ден трасето беше много подобно на това през първи, като дори беше по-равно.
        Кольо избра да кара тактически и да опази преднината от първия ден. Руси нямаше голям избор и се опита да се пребори за първото място, но срещу карач като Кольо с нова и добре подготвена кола, задачата изобщо не беше лесна ...

        Малко изненадващо втория ден надпреварата беше спечелена от витарата на Ваньо, който беше раздавал яко газ и този път успя да не се обърне.

        Йосиф и Ясен са допуснали някъде грешка в навигацията, която доведе до 2-часово наказание, което ликвидира добрия им резултат от първия ден и ги лиши от третото място.

        Още след първа контрола ние се захапахме с Мартин и Иван и така откарахме до края в доста оспорвана гонка. Те нямаха добро окачване, аз пък имах проблем с мотора и скоростите. На по-дългите прави и на всяко баирче те ми дърпаха с по-големия двигател, но пък на по-рошав терен аз успявах да наваксам. На моменти доста съжалявах, че няма повечко такива места, но все пак, за наше удоволствие, успяхме да се преборим.

        Мисля, че на финала Алекс беше доволен да види състезателите да слизат усмихнати от колите и да се поздравяват със съперниците си, с които се бяха гонили здраво допреди минути.

        А бе, приятно състезание се получи. Скоростно трасе (средната скорост на моя линеен кораб беше 57.5 през първия и 56 км/ч през втория ден), добър роудбук, добра организация, липса на напрежение, ...

        Алекса и Росен се справиха много добре като организатори. Резултатите се вадеха достатъчно експедитивно и точно. За първи път видях на състезание да се вадят разпечатки на траковете и всеки можеше да види напр. защо и къде "Х" или "У" е допуснал грешка, за която е бил наказан.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

          Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
          Нещо си се объркал колега ако видяхте малко по горния пост даже и снимка има явно ако не се заяждаш няма наказания
          Преди около час качих снимка от края на Кировото състезание как състезателите го отъркаляха в калта но беше изтрита от Явор и бях наказан с 5 точки.

          Коментар


          • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

            Първоначално публикуван от toush Преглед на мнение
            Преди около час качих снимка от края на Кировото състезание как състезателите го отъркаляха в калта но беше изтрита от Явор и бях наказан с 5 точки.
            А защо си го направил тук, а не в темата за състезанието?

            Тази тема е за закриването на шампионата и е крайно време да престанеш да спамиш в нея!
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

              Първоначално публикуван от Мариян Маринов Преглед на мнение
              и мен някой ме е хванал като съм на работа кат виночерпец
              Само едни лозови клонки ти липсват на главата, и вместо капачката да беше захапал наденица
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                Това са снимки от 2 ден


























































                Коментар


                • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                  Докато стигна до шведската маса и всичко беше нарязано

                  Коментар


                  • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                    Снимки от награждаването. Извинявам се, ако съм пропуснал да снимам някого!



























































                    Коментар


                    • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                      Поздравления за всички от"разходката"!!!

                      Коментар


                      • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                        Първоначално публикуван от draev Преглед на мнение
                        Какво е коро???
                        Колко пари се събраха в помощ на починалия колега?
                        Какъв човек се те че бъркаш и починалият колега. нетелие срам .

                        Коментар


                        • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                          Това е добре, че полужителните емоции са с пъти над лошите Благодаря за хубавите снимки, които сте направили всички . Успех и за другата година с организирането на това хубаво състезание
                          Make a Wish!

                          Two parts: Sometimes Losse/Sometimes Win

                          Коментар


                          • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                            Супер много яка разходка (састезание) ,а и награждаването беше номер едно досега не е имало такова на нещо.Всичко си беше както си му е реда . Браво и евала на Алекса и на хората който са му помогнали!!!

                            Коментар


                            • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                              Екипите от Пловдив сега като разгледах снимките са повечко,поздравления за G-класата и бялото Паджеро за участието

                              Коментар


                              • До: Закриване на шампионата - Шумен 500

                                Калаш, не пиши глупости. Ние бяхме от групата на 'компетентната' публика. Само Руси участва.

                                Изпозвам да благодаря на Алекс и компания.
                                Момчета и момичета, изкарах си толкова добре, че даже чалгата сутринта на закуска не можа да ми развали настроението. Благодаря.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X